Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Drogozik a testvérem, a...

Drogozik a testvérem, a szüleim nem engedik, hogy bárkitől segítséget kérjek? Ha egyedül fog élni, abbahagyja?

Figyelt kérdés

18 éves, most érettségizett le.

Sajnos nem úgy drogozik, hogy havonta elszívnak 4-en, 5-en egy cigit szombat este... Kemény dolgokról van szó és nem kipróbálás szintjén. Nem tőle tudtuk meg, hanem a barátnője kereste meg az anyánkat, hogy már nagy bajok vannak itt és ez rajta túlnőtt. Elmondta, hogy kb 1,5 éve van ez, hogy rendszeresen fogyaszt az öcsém igazából mindenfélét. De már beszélni sem lehet vele erről, mert azonnal veszekedni kezdenek és hogy félti.


Itthon ezzel szembesítve lett, előtte apa átnézte a szobáját... Először tagadott mindent, utána volt az, hogy csak kipróbálta a füvet kétszer, majd mikor apa megmutatta, miket talált a szobájában, akkor teljesen agresszív lett, hogy minek mentek be oda, miért nyúlt a dolgaihoz, az az ő privát szférája és hogy az nem is az övé, meg azt sem tudja, mik azok. Mikor mondta apa, hogy jó, lehúzza a wc-n mindet, öcsém felpattant és neki akart menni.

Ez volt júniusban.

Lett vele beszélve, megígérte, hogy nem fogyaszt többet ilyeneket és hogy azt a baráti társaságot is hanyagolja, amelyik ebbe belevitte. Én a szüleimnek akkor is mondtam már, hogy ez nem lesz ilyen egyszerű, szerintem itt nem a haverok nyomása a ludas, hanem hogy mindig minden meg volt neki engedve. Pl. van több apartmanunk, kiadásra vásárolt ingatlanunk. Ő már 15 évesen is fogta annak a kulcsát szó nélkül, ami éppen üres volt, hogy ő ott lesz a barátaival egész hétvégén. Vagy 16 évesen jogsi nélkül vezetett, le is bukott vele. Nem az volt, hogy büntetés vagy valami, hanem hogy kezdje akkor a KRESZ-t amint lehet, hogy legalább jogosítványa legyen.


Tegnap este megint gondok voltak vele, 4 nap leforgása alatt 300 ezret költött el ilyesmire. Apa mondta, hogy itt már külső segítség kell és vigyék el Pestre egy drogkonzultációs központba. Anya azt mondja, hogy várjanak még őszig, mert nyár végén tesóm is felköltözik Pestre (egyetem). És hogy kiszakad végleg az itteni barátai közül, majd ott egyedül magába száll és a tanulás köti le úgyis, nem fog ennyit bulizni. De ez megint annyira nevetséges gondolat, nyilván ott fogja ezt igazán elkezdeni. Főleg hogy az egész baráti társasága Pestre megy, mondta, hogy azt is beszélték, hogy külön lakást bérelnének egy páran a bulikhoz meg hogy alig várja, hogy ne legyen megfigyelés alatt mindig. Szerintem ha elkerül a családi házból, akkor fog elindulni ezen az úton csak igazán...

Mondtam tegnap is, ma is, hogy beszéljünk a nagyszüleinkkel. Papánkkal nagyon jóban van a tesóm, ő talán tudna hatni rá még. Vagy nagyon nagy kapcsolati hálójuk van, talán tudnának szakembert/szaksegítséget javasolni. Anya viszont nem engedi, mert hogy ne idegesítsük őket ezzel, meg hogy Mamát ezzel a hírrel azonnal a sírba tenném...

Nem tudom, mi lenne a jó megoldás. A szüleink hiába értelmes, tanult emberek, most teljesen álomvilágban élnek, úgy érzem.


2022. júl. 23. 09:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Anyád egy rohadt álomvilágban él, de legalább apád hajlandó tenni dolgokat. Támogasd apádat mindenképp.
2022. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

300 ezer Ft-hoz hogy jut hozzá? Nyilván nem ő keresi meg a rávalót, ergo a szüleid - és távol áll tőlem, hogy őket okoljam -, szóval a pénzükkel finanszírozzák ezt.

Sajnos a függőség nem úgy működik, hogy rádumáljuk: hagyja abba. Mély, pszichés gyökerei vannak. Tesónak szaksegítségre van szüksége.

2022. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

De az a baj, hogy apa "le van kiabálva", csúnyán mondva.

Tegnap is mondta, hogy akkor innentől nincs zsebpénz, nincs ide megyek, oda megyek, adj rá pénzt, nincs haverokkal utazgatás stb. Hanem menjen el hozzá dolgozni és keresse meg a pénzt a "hóbortjára". Mert más abból, amit ő pár nap alatt drogokra szórt, egész hónapban él és nem bulikra költi el, hanem a megélhetésére, bevásárlásaira.

Anya meg erre beleállt apába, hogy most érettségizett le az öcsém, hagyja már békén és hogy neki is kell a pihenés. Ezen ők is összevesztek, mert apa elkezdte mondani, hogy ez nem most kezdődött, anya hogy nem vette észre, mikor itthon van és ő nevelt fel minket, ez anyámnak a nevelése stb. Azzal zárta le, hogy nem érdekli, öcsém augusztustól vagy megy dolgozni valamit a céghez, vagy éli itthon a mindennapjait és eszik meg iszik azt, ami itthon van és jár gyalog, mert ő biztos nem ad neki pénzt.

Utána még hallottam este, hogy beszélget az öcsém és anya kint a teraszon, hogy anya beszéljen apával erről, mert neki augusztusra mennyi programja van és utazik is el majd, biztos nem fog dolgozni az egyetem előtti utolsó szabad hónapjában. Erre meg mondta anya, hogy majd megpuhítja apát, meg majd reggelre biztos lenyugszik és hogy ő sem akar rosszat.

2022. júl. 23. 10:10
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Csodálkoznék ha akár csak egyetlen vizsgát le tudna majd tenni. Anyukádat legalább arról kellene meggyőzni, hogy egy addiktológussal üljön le a család átbeszélni a dolgokat, akár tesód nélkül is. Így talán megértenék, mennyire komoly a helyzet.
2022. júl. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Apádnak van igaza. Anyád - jelen pillanatban - még keni a xart. A "megpuhítom az apát" azt jelenti: ne aggódj fiam, segítek hozzájutni a napi droghoz.
2022. júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az, hogy a testvéred le akar-e szokni. Mert ha esze ágában sincs, akkor nincs az a Csernus, aki leszedi a szerről.
2022. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
#6, ez így igaz. De van az a szülő, aki elzárja a pénzcsapot. Pár hét az utcán/híd alatt - remegve az elvonási tünetektől -, elindítja a delikvenst az elvonóra. (Esetleg a bűnözés útjára)
2022. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Apád okos kell a külső segítség. Még az egyetem elött. Anyád ne álmodozzon hogy ott magába szál. Iskolában a legkönnyebb ilyet beszervezni. Egyetemi bukik.
2022. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
11%
Nem lehet az kemény és mindennapos, ha ti otthon észre sem vettétek.
2022. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen beszélned kell anyuddal meg öcsédel mert ebből nagy baj lesz,anyukáddal próbáld megértetni hogy ha így folytatódik vagy börtönbe fog kerülni vagy a sírba,most kell megfogni amíg nem bonyolódik bele
2022. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!