Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Drogozik a testvérem, a...

Drogozik a testvérem, a szüleim nem engedik, hogy bárkitől segítséget kérjek? Ha egyedül fog élni, abbahagyja?

Figyelt kérdés

18 éves, most érettségizett le.

Sajnos nem úgy drogozik, hogy havonta elszívnak 4-en, 5-en egy cigit szombat este... Kemény dolgokról van szó és nem kipróbálás szintjén. Nem tőle tudtuk meg, hanem a barátnője kereste meg az anyánkat, hogy már nagy bajok vannak itt és ez rajta túlnőtt. Elmondta, hogy kb 1,5 éve van ez, hogy rendszeresen fogyaszt az öcsém igazából mindenfélét. De már beszélni sem lehet vele erről, mert azonnal veszekedni kezdenek és hogy félti.


Itthon ezzel szembesítve lett, előtte apa átnézte a szobáját... Először tagadott mindent, utána volt az, hogy csak kipróbálta a füvet kétszer, majd mikor apa megmutatta, miket talált a szobájában, akkor teljesen agresszív lett, hogy minek mentek be oda, miért nyúlt a dolgaihoz, az az ő privát szférája és hogy az nem is az övé, meg azt sem tudja, mik azok. Mikor mondta apa, hogy jó, lehúzza a wc-n mindet, öcsém felpattant és neki akart menni.

Ez volt júniusban.

Lett vele beszélve, megígérte, hogy nem fogyaszt többet ilyeneket és hogy azt a baráti társaságot is hanyagolja, amelyik ebbe belevitte. Én a szüleimnek akkor is mondtam már, hogy ez nem lesz ilyen egyszerű, szerintem itt nem a haverok nyomása a ludas, hanem hogy mindig minden meg volt neki engedve. Pl. van több apartmanunk, kiadásra vásárolt ingatlanunk. Ő már 15 évesen is fogta annak a kulcsát szó nélkül, ami éppen üres volt, hogy ő ott lesz a barátaival egész hétvégén. Vagy 16 évesen jogsi nélkül vezetett, le is bukott vele. Nem az volt, hogy büntetés vagy valami, hanem hogy kezdje akkor a KRESZ-t amint lehet, hogy legalább jogosítványa legyen.


Tegnap este megint gondok voltak vele, 4 nap leforgása alatt 300 ezret költött el ilyesmire. Apa mondta, hogy itt már külső segítség kell és vigyék el Pestre egy drogkonzultációs központba. Anya azt mondja, hogy várjanak még őszig, mert nyár végén tesóm is felköltözik Pestre (egyetem). És hogy kiszakad végleg az itteni barátai közül, majd ott egyedül magába száll és a tanulás köti le úgyis, nem fog ennyit bulizni. De ez megint annyira nevetséges gondolat, nyilván ott fogja ezt igazán elkezdeni. Főleg hogy az egész baráti társasága Pestre megy, mondta, hogy azt is beszélték, hogy külön lakást bérelnének egy páran a bulikhoz meg hogy alig várja, hogy ne legyen megfigyelés alatt mindig. Szerintem ha elkerül a családi házból, akkor fog elindulni ezen az úton csak igazán...

Mondtam tegnap is, ma is, hogy beszéljünk a nagyszüleinkkel. Papánkkal nagyon jóban van a tesóm, ő talán tudna hatni rá még. Vagy nagyon nagy kapcsolati hálójuk van, talán tudnának szakembert/szaksegítséget javasolni. Anya viszont nem engedi, mert hogy ne idegesítsük őket ezzel, meg hogy Mamát ezzel a hírrel azonnal a sírba tenném...

Nem tudom, mi lenne a jó megoldás. A szüleink hiába értelmes, tanult emberek, most teljesen álomvilágban élnek, úgy érzem.


2022. júl. 23. 09:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Pesten még könnyebben fog droghoz jutni, es itt ugyanugy gyorsan belekeveredik a drogos tarsasagba. Erre ismerek peldat.

Drogos fiatalban, mint a tesod pedig kozvetlenul erintett voltam.


Tehat: azonnal adsiktologia felkeresese, apukad jol latja, lepnetek kell. Mar most a leirasod alapjan nagyon is nehez helyzetben vagytok.


Legfontosabb, hogy ne penzeljetek. Ha toletek vagy barkitol tud penzt szerezni az drogra fog elmenni. Erosnek kell lennetek, de lehet mar csak azt tudjatok csinalni, hogy nagyon komolyan beszeltek vele es valaszut ele allitjatok, hogy vagy megy egy addiktologiai centrumba (ES NEKTEK: NEM konnyu bekerulni!) es akkor mindenben tamogatjatok, ha latjatok jar az addiktolpgushoz stb stb. Ha viszont nem, akkor ti nem fogjatok tamogatni anyagilag es azt se turitek drogot hozzon haza, drogosan legyen otthon stb.


Kozvetlen erintettsegem volt. Egyik esetben egy drogdigyasztas miatt elkaptak es elterelésre kellett mennie es az segitett. Masik esetben az eltereles se segitett, majd amikor mindenhonnan kidobtak, akkor volt egy kis egyuttmokodeses idoszak, mindenki hitt neki, de kozben mar kereskedo lett es a letartoztatas es a borton hozott leszokast es fordulatot. (Ez utobbi lehet extremen hangzik, de sok mulik a csladi hatteren es azon, hogy apad-anyad kepes e ezt egyutt kezelni es nem egymas ellen dolgoznak. Szuleidnek, teged is beleertve van olyan lehetosege is, hogy olyan helyet kerestek, ahol függő emberek szuleit segito kör van, ahol ha a drogos/alkesz gyereket nem is tudjak akarata ellenere berangatni, a szulok egymassal megoszthatjak a tapasztalataikat, es pszichologus is segiti a "munkajukat". Igy szulokent konnyebb elfogadni, belatni ez barkivel megtortenhet stb.


Kitartast.

2022. júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
16-os a börtönben szepen le lehet szokni, ha nem jut hozza semmihez. Onkent se sikerul sokaknak sajnos, mert mindegyik irtozatos eros testi es/vagy pszichikai fuggoseget okoz a cigi, alkohol semmi hozzajuk kepest.
2022. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

9-es nem akartak eszreveni es a drogosok jol tudnak alcazni magukat ha kell. En peldaul kiszurtam hamar, hogy ki drogozik nalunk a lakasunkban, de a saját szülei evekig azt hittek szegeny csak faradt, meg magatartaszavaros es majd rendben lesz. hahaha...nyilvan, a kerdezoeknel is, foleg a tanult emberek nehezen fogadjak el, ha a gyerekuk drogozik, mert amolyan de hat pont a mi kicsikenk...es probaljak a vegletekig elbagatelizalni a dolgokat, meg mindig valami jovobeni valtozastol (amolyan kulso valtozastol) varni, hogy majd jobb lesz a helyzet. Nalunk ilyen volt a majd ha lesz baraznoje, majd ha mar dolgozik, majd ha elutazik, majd ha osszekoltozik massal, majd ha majd ha majd ha..a lenyeg az volt ne kelljen szembenezni az igazsaggal. En is kutattam mar at deogos gyerek szobajat. Es talaltam is mindenfelwt, de ugyanabba a szobaba a szulok rettegtek belepni is es amikor elejuk tettem bizonyitekot akkor is csak he egtek-habogtak, hogy az biztos nem is a gyereküké es biztos a haverja/baratnije cswmpeszte oda. Szoval katasztrofalisak tud ak lenni neha az emberek, ugy tesznek mintha vakok lennenek. Itt szerintem anyuka nem akarja elhinni valami nagyon felrement es emiatt prpbalja mentegetni a helyzetet.

Masreszt nalunk is bar itthon is tartott deogot az illető gyerek, tobbnyire masokhoz ment el es toltak a kemenyebb drogokat. Itt meg aludt (masnapossagra hivatkozott, napsze.uvegben jart, ejjel gepezett es nappal azzal takarozott, hogy azert nem jon elo, mert hat nem aludt...ja ja persze...es a szulok tenyleg mindent elhittek neki, csak ne kelljen lepeseket tenni...)

2022. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
19%
Jó lenne tudni, hogy milyen drogot használ. Véleményem szerint, inkább füvezzen mint, hogy alcoholt igyon, mert a fű az nem annyira káros, csak nem legális. De ha 300ezer forintot el basz, akkor nyilván nem fű lehet. 18 évesen nem hiszem, hogy kokainhoz hozzájut, inkább meghívja a haverjait is arra amit vesz. Ha desinger drog, az szívás, de arra nem megy el 300 ezer forint. Szóval ez egy jó kérdés, mert ha csak füvezik, annak nincsen függősége. De tulajdonképpen úgy is megkapja nem sokára a milliomos csemete a legjobb diagnózist és orvosokat egyaránt, szóval kur@ára tök mind1
2022. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
69%

Hogyne lenne a fűnek függősége, csak az terjeszti ezt aki mindig használja!


Kérdező! Esetleg anyukád is használja? Vagy ennyire nem lát?


Igen segítség kell a kis srácnak.

Az én apám ezelőtt 15 éve úgy megverte tesóm, mint szódás a lovát, s nem volt pénz se semmi.Bármit amit akart kemény fizikai munkával megdolgoztatta érte. Azóta se jutott eszébe.


Ez a sajnáljuk meg hassunk a lelkére tök baromság, mert nagyon tudnak manipulálni a drogosok s ezt ki is használják.Bizonyos országokban sikeres és gyors leszoktató a kiadós verés drog elfogadásnál, megbkib@sszák őket a semmi közepére, tanyákra h lássák el magukat. Ez egy fajta agymosás a drog okozta jó érzetről a rossz érzésre. Egyből nem kellett nekik....

Egy haverom Bp-i, kokainos volt volt elvonón, pszichiátrián, míg az elvett jogsiát le nem tette újra tiszta volt, aztán újra drogozott.A függősége viszont nem szünt meg. De most okosan csinálja, 40 évesen, van lakás, cég stb..., , s az anyja azt hiszi valóban leszokott, tesóját nemtzdja átverni. S kúrv@ra nem érdekli senki és semmi, a drogon kívül, csak megjátsza mintha, sok a duma...


Bp. - re ha költözik, na ott aztán minden második ember tolja. Sőt kihasználják egymást is, azaz lehúzzák, hazudoznak össze vissza. Pl sokan használnak szemcseppet, orrcseppet allergiára hivatkozva. A francokat, ezzel is takarják amit lehet s sorolhatnám. Sokszor van akin észre se venni...


Szóval itt nagy tettekre van szükség nem ilyen lelki sz@rokra, mielőtt valamelyik drogtól egész életére több mindentől függő nem lesz.

2022. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Mi lett végül a tesóddal?
2022. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!

2022. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!