Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel beszélhetek ilyenkor?

Kivel beszélhetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
5 éve költöztünk vissza Amerikából a párommal (magyarok vagyunk). Ott az utcánkban találtunk egy babát, a szülei nem tudták eltartani így magunkhoz vettük. Már 9 éves és a suliban páran csúfolják azért mert barna bőrű (kb annyira mint Will Smith és társai). Néha cigányozzák pedig mindig tiszta, illatos és normális ruhái is vannak. A kiejtéssel nincs sok gondja mert még pici volt amikor találtuk így jól tud mind a 2 nyelven. Az osztályfőnökével már beszéltem ő pedig azokkal akik nem hagyják. De hát folytatják. Neki meg már nagyon elege van ebből. Van sok barátja de vannak "ellenségei" is. Nem szólok bele, hogy mit csinál mert később úgyis neki kell megvédeni magát. Csak akkor szólok ha durvább. Ma délután összeverekedett az egyik osztálytársával a csúfolódás miatt. Szóljak megint az osztályfőnöknek ha a gyerek anyukájával nem tudok beszélni?
2010. szept. 30. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
En a gyerek anyjat meg apjat meghivnam magunkhoz egy beszelgetesre..... meg az osztalyfonokot is.
2010. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Beszélj az érintett gyerekek szüleivel, az osztályfőnökkel, esetleg együtt - ti, osztályfőnök, szülők, gyerekek és beszélgessetek egymással, miért csinálják ezt, miért bántják őt. Ha ezután sem oldódik meg a probléma, esetleg egy iskolaváltás segíthet.
2010. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igazgató
2010. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem is az igazgató, és neki lenne a felelőssége,hogy felhivassa a verekedős gyerek szüleit a gyerekkel együtt. És ha végleg nem boldogultok, iskolaváltást ajánlok én is.
2010. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha mondjuk bemennél az iskolába, odaállnál a kisfiad osztálya elé, és elmondanád nekik, hogy mit gondolsz erről az egészről? Nem durván, nem fenyegetően, csupán szép nyugodtan elmesélnéd nekik, hogy ő is ugyanolyan ember, mint a többiek, csupán más a bőrszíne, és hogy ti szeretitek őt, mert egy remek kissrác, elmondod mennyi jópofa dolgot lehet vele csinálni, játszani... aztán hozzáfűzheted, mennyire fáj neked, mikor azt látod, hogy értelmes gyerekek így viselkednek vele. Hidd el, a gyerekek néznek majd nagy boci szemekkel, ha meglátják, hogy valaki ennyire szereti azt, akit ők csúfolnak...
2010. szept. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hány éves most a gyerek?

én ugy vagyok vele hogy nem szolok be amig nem kötnek belém

valoszinüleg néger keverék vagy mexikói:D

de nincs gond vele ha normális és ügyeltekrá:)

sajnos az emberek előitéletesek:/és nem tudod megvédeni

azzal hogy szolsz azzal csak bőszited a gyerekeket hogy csinálják!

a gyerekel beszélj mond meg neki idővel ráfogsz jőnni fiam hogy neked jobb lesz mind nekik:)

majd rájőn mire gondoltál:)

2010. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Találtátok?! De ugye legális örökbefogadás volt meg minden?!
2010. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szierntem ne menj be a kolykokkel beszelni, mert az csak meginkabb feszultte tenne a legkort es o lenne anyuci pici fia, akit ezentul mar emiatt is cukkolnanak. A gyerekek mar csak ilyenek...

Inkabb a szulokkel bezslj, hivd at magatokhoz egy kellemes csevegesre. Teaztok, sutit esztek de ne legyel szamonkero, ne valts ki beloluk indulatokat.


Te anya vagy. Egy anya meg tudja ezt beszelni egy masik anyaval. Sok sikert!

2010. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!