Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások VS "többiek"....

Diplomások VS "többiek". Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A többiek nem lenéző akart lenni csak nem tudtam milyen kategóriát irjak a szakmunkások,okjésok,általánossal rendelkezők és érettségizettek gyüjtőnevére.


A kérdés: Sok vita folyik itt arról,hogy a "többiek" oltják a diplomásokat és arra törekedőket,mert hogy a mai diplomások buták és nem érnek semmit és dunát lehet velük rekeszteni..bla..bla.Meg hogy párválasztás is eszerint történik,és ha valaki diplomást keres,akkor már nem is szerelemből választ.

Szerintem meg csak kisebbségi komplexusokkal vannak tele és elnyomva érzik magukat a diplomásokkal szemben.

Szerintetek?Mennyit ér a diploma?Nem büfés szakról beszélgetek.


2010. szept. 30. 21:20
 11/98 anonim ***** válasza:
75%
Ezt tényleg ne kezdjük újra...
2010. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 A kérdező kommentje:
PLUSZ:vegyünk egy hasonlóan kedves embert csak a végzettsége más.na?
2010. szept. 30. 21:33
 13/98 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy jó szakma manapság többet ér és jobban lehet vele keresni, mint egyes diplomákkal (pl.: bölcsész).Diplomásokkal Dunát lehet rekeszteni, de jó szakemberekből nagy hiány van. Én főiskolát végeztem, de nem érzem magam többnek, mint egy diplomával nem rendelkező. Rengeteg csoporttársam volt, aki csak átbukdácsolt a vizsgákon, mással irattatta meg a házidolgozatait, diplmamunkáját.
2010. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
63%

Az igényességet az embernek önmagával szemben ma nálunk összekötik a diplomával. Akinek már egy csöpp esze van, meg szorgalma, annál már megy a nyomás, hogy szerezzen diplomát.

Pedig lehet valaki kellően értelmes és igényes, és mégis maga válassza, hogy szakmát tanul, nem a kényszer! Ez szerintem most nincs így. Mindenki jobban járna lehet.

2010. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az a fontos, hogy az ember olyan tevékenységgel keresse a kenyerét, amit örömmel végez. Ha ahhoz a tevékenységhez diploma kell, akkor járjon főiskolára, egyetemre, ha meg szakmunkásvizsga, akkor tanuljon szakmát.
2010. szept. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim ***** válasza:
80%

Most akkor mire is vagy kíváncsi?


Ugyanis az nem kérdés, hogy adott szakmában -általában véve- többet tud az, aki többet tanult, azaz egy egyetemet végzett magasabban képzett, mint aki OKJ-s végzettséggel rendelkezik.


De ettől még EMBERILEG nem lehet a végzettségük alapján értékelni őket! Ezt hogy gondoltad úgy mégis?

2010. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
89%
Én vagyok a diplomás, 2 szakmás. Megjegyzem, hogy a környezetem átlagon felüli műveltnek tart, több versenyre jártam, mindig értem el helyezést... stb. Nem szoktam dicsőíteni magam, hogy én így diplomás vagyok, úgy diplomás vagyok. De ez már tényleg furcsa, hogy kiköti valaki hogy ő csak diplomás párt keres. Mivel több? Ismertem olyanokat is, akik szó szerint megvették a diplomájukat, holott olyan tuskók és bunkók, hogy a sarki kocsmába mehetnének, oda valók.
2010. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
57%

Gyakran amúgy a nem diplomás is lenézi a diplomást...irigységből vagy sem, franc nem tudja...

Én magam diplomás ember leszek, a párom is az. Viszont van abban igazság, hogy néha egy egy diplomás is csak átbukdácsol, másokkal irat dolgozatot stb stb. Sajnos ez van.

Tény, nem elég a diploma, talpraesettnek kell lenni. De talpraesettség az kevés a műveltséghez...


Szerintem döntetlen:))

2010. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
93%

Diplomás vagyok,mellette van 3szakmám. És most üzletet nyitok. :)

A férjem szakmunkás és nem érdekel,h nincs diplomája,hiszen imádom. Viszont kb.4x annyit keres mint én. :)

2010. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 anonim ***** válasza:
54%
Én egyetértek veled. Nekem semmi bajom nincs azokkal az emberekkel akik nem diplomások, viszont úgy tűnik ők nagyon utálják a diplomásokat. Baromira rosszul esik, hogy ok nélkül letámadnak, hogy na majd vajon mire mész a diplomáddal. Azért lesz diplomám mert ezt szeretném és ehhez diploma kell és szükség van olyan képzettségre, mint az enyém, de ha nem lenne és büfészakos lennék, szerintem ahhoz sem lenne semmi közük. És hogy ennek mi az oka? Passz, nem hinném, hogy mindegyikőjüket csesztette volna egy diplomás. Én pl. sosem szóltam semmit, mert szerintem mindenki munkájára szükség van, ettől függetlenül már kaptam jócskán beszólást a suli miatt. Én már nem foglalkozom vele, nem érdekel senki véleménye, legyen rosszindulatú és piszkáljon másokat. Biztos nagyon boldog...
2010. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!