Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások VS "többiek"....

Diplomások VS "többiek". Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A többiek nem lenéző akart lenni csak nem tudtam milyen kategóriát irjak a szakmunkások,okjésok,általánossal rendelkezők és érettségizettek gyüjtőnevére.


A kérdés: Sok vita folyik itt arról,hogy a "többiek" oltják a diplomásokat és arra törekedőket,mert hogy a mai diplomások buták és nem érnek semmit és dunát lehet velük rekeszteni..bla..bla.Meg hogy párválasztás is eszerint történik,és ha valaki diplomást keres,akkor már nem is szerelemből választ.

Szerintem meg csak kisebbségi komplexusokkal vannak tele és elnyomva érzik magukat a diplomásokkal szemben.

Szerintetek?Mennyit ér a diploma?Nem büfés szakról beszélgetek.


2010. szept. 30. 21:20
 41/98 anonim ***** válasza:
75%

"Nem büfés szakról beszélgetek"


Pont ez a baj hogy a mai egyetemisták 90 %-a büfé szakos ami nem ér semmit, a diploma nem garantálja hogy használható tudással rendelkezik valaki.

Aki ért a szakmájához 22 évesen már megél a fizújából, a szakbarbárok és a büfé szakosok 30 évesen is fügnek a szüleiktől.

2010. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
63%
Ez az egesz kerdes csak provokacio. Mindenkire szukseg van! En diplomas vagyok, de nagyra becsulok minden tisztessegesen elo embert. Nem tudnank vizvezetekszerelok, komuvesek, asztalosok, burkolok, fodraszok stb nelkul elni. Nagyon jo, hogy vannak es sokan epp olyan intelligensek vagy meg okosabbak, mint a diplomasok. Nem a vegzettseg alapjan dol el, hogy valaki milyen ember. Nyilvan nem arrol beszelek, hogy valaki nem tudja a 8 osztalyt sem kijarni, mert az mas kategoria. Szukseg van szakmunkasokra, szakemberekre es bizonyos szakmakhoz diplomasokra (orvosok, tanarok, mernokok stb). Szoval miert kellene kijelenteni, hogy ki a jobb? Mindenki mast csinal, mindenki mast tud, nem kell ezt igy osszehasonlitgatni. A lenyeg, hogy jo legyen abban, amit csinal. Nyilvan a masik oldalon is hulyeseg azt beszelni, hogy a diplomas biztos csak bulizott az egyetem alatt meg buta, nem ert semmihez, de ezt nem a normalis szakmunkasok beszelik, hanem akiknek savanyu a szolo, de ilyen irigy es mogorva emberek a diplomasok kozott is vannak es nem kell veluk foglalkozni.
2010. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 anonim ***** válasza:
56%
Es itt valaki irta, hogy a tudas jo dolog, igen, csak mi arra a garancia, hogy a diplomasnak tobb a tudasa? Mert 50 eve biztos, hogy tobb volt, mikor a tobbi embernek csak 6 elemije volt, de manapsag az onkepzesnek is rengeteg formaja van. Attol, hogy valaki fodrasz vagy asztalos nem kell butanak nezni. Lehet, hogy sokkal tobbet tud, mint egy diplomas. Nem ez szamit.
2010. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
83%
Én azt mondom egyik se jobb a másiknál!Mindenki legyen a legjobb a saját munkaterületén,mert szükség van mindkettőre,mind szellemi munkásra,mind kétkezi munkásra!Nem kéne ellentétet és szakadékot szitanini e két társadalmi réteg között!!
2010. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, össze-vissza dolgokat kérdezel szerintem.


Az teljesen emberfüggő, hogy lenézi-e a másikat diplomája, autója, nője, szakmunkája, kevés pénze stb.-je miatt. Ha valaki lenéz valakit bármi miatt is, ott az emberrel van baj, az bármi miatt lenézné a másikat.


A diplomás csórókat azért emlegetik sokan, mert ugye a diplomások szeretik magukat piedesztálra emelni, hogy mekkora királyok meg végigvergődtek valami szakon, aztán közben rengeteg diplomás áll a gyártósoron, mekiben, takarító a sarki kocsmában meg ilyenek. Tehát diplomástól feltűnőbb, ha szar munkát végez és szarul él, mert ugye nem ezt reklámozzák a nagy dicső egyetemekről / főiskolákról. Tehet ez jobban megmarad az emberekben.


Hogy mennyit ér az élet szempontjából?

Én a magam részéről sok diplomás pénzest ismerek, de sok érettségiset / szakmunkást, ez nem végzettségtől függ, hanem leleményességtől, tehetségtől, ambíciótól stb.

Persze vannak elhivatottak, azok nyilván egyetemre mennek.


Hogy mennyit ét a diploma a karrier szempontjából? Az a diploma minőségétől, egyetemtől, a szakma keresettségétől függ. Erre nincs általános érvényű magyarázat, változó.


A párválasztással kapcsolatban: inkább butaság a végzettséget kikötni, és azért kritizálják sokan, mert a végzettség semmilyen kapcsolatban nem áll azokkal a tulajdonságokkal, amik egy szerelmi kapcsolatban számítanak. Ezért korlátolt kikötni bizonyos végzettséget.

Viszont egy diplomás nyilván nagyobb esélyekkel lesz diplomások, egyetemet végzettek között, ezért nagyobb eséllyel is lesz diplomás a párja, ez természetes. De direkt kikötni korlátoltság, és elképesztő butaság, mert semmi köze a végzettségnek ahhoz, hogy egy ember mennyire szeretetreméltó, mennyire alkalmas családalapításra stb., és lehet az ilyen kikötések miatt zárja ki valaki a szerelmet és sosem lesz boldog... tehát inkább ostobaság.

Ha én is kikötöttem volna a diplomát, nem találkoztam volna a mostani férjemmel (akinek csak érettségije van és vállalkozó), és nem lenne egy gyönyörű családom, két kisgyerekem stb. Hanem válogathattam volna az egyetemen csapzódó, főleg melegedni bejáró, minden hétvégén magukat leivó egyetemista srácok közül, akik még 25 évesen se nőttek fel...


Szóval mindkét csoport (diplomások - nem diplomások) rendkívül vegyes, ezért mind feltételkikötésként, mind általánosításként önsorsrontó ostobaság örökérvényű dolgokat vetíteni bármelyik csoportra.

2010. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 A kérdező kommentje:

Hanem válogathattam volna az egyetemen csapzódó, főleg melegedni bejáró, minden hétvégén magukat leivó egyetemista srácok közül, akik még 25 évesen se nőttek fel...


Látod te is azt mondod,hogy csak bulizós eltarotttak járnak be egyetemre.-.-

Kereshettél volna azokból is,akik házit irtak,kultúr programokra mentek vagy dolgoztak vagy bármi.

mert persze a szakmunkások midnen hétvégén otthon gubbasztva tanulnak.

2010. szept. 30. 22:38
 47/98 anonim ***** válasza:
:D
2010. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 A kérdező kommentje:
mit :D?:D
2010. szept. 30. 22:45
 49/98 anonim ***** válasza:
77%

Nem, én csak azt mondom, hogy mindkét csoport nagyon vegyes! Tehát direkt a szélsőségeket mondtam, azért, hogy kifejezzem, hogy SEMMI ÖSSZEFÜGGÉS nincs a társnak való megfelelés és a végzettség között.

Mindkettőt lehet nagyon igényesen, intelligensen, vagy igénytelenül és ostobán elvégezni, ezért önsorsrontás ezt kikötni. Ez olyan, mintha az alapján keresnénk a megfelelő párt, hogy barna vagy kék szeme legyen.

2010. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
47%
Én egy "friss" diplomás vagyok. Vezetőbeosztásban dolgozom, de csak azért mert előtte, mint szakmunkás egy gyárban én is güriztem azokkal akiknek most a főnöke vagyok. Nem néznek le engem, mert nem úgy mentem oda, hogy a főiskoláról kitettem a lábam és semmi gyakorlati tapasztalattal a főnökük lettem. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy lehet diplomás vagy nem diplomás, ha elkezdi az életet semmihez sem ért mert nincs gyakorlati tapasztalat, szóval tök felesleges egymást szidni ezzel szerintem jaj, mert diplomás vagy nem érsz semmit. Egy kezdőnek tanulni kell az életben is és akkor majd kereshet mind jól.
2010. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!