Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig arról...

Miért kell mindig arról kérdezősködni, mennyit keresek, miből élek jól? Illetlenség, hogy jelezzem?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, mellette most szeptember óta gyakornokként dolgoztam heti 16 órában. Szóval nem kell nagy zseninek lenni ahhoz, hogy nem teljesen a saját érdemem az, hogy kényelmes életszínvonalon élhetek, tudok viszonylag gyakrabban utazni, vagy hogy nem kell hónapokat, éveket spórolnom X dologra. Páromnak és a szüleimnek köszönhető ez, viszont úgy érzem, hogy a pénzügyek nem tartoznak külsős személyekre...

Ebben az esetben édesanyám párjának a lánya hozza fel mindig, meg az ő nagyszülei (akikről aztán végképp nem tudom elképzelni, hogy miért érdekli ennyire őket). De már pl. beállítottam azt is a közösségi oldalakon, hogy SEMMIT nem lásson abból, amiket megosztok, posztolok. Mégis ha találkozunk vagy beszélünk, mindig úgy csavarja a témákat, hogy feltehesse azt a kérdést, hogy én amúgy mennyit is keresek most? Mellé néhány cinikus megjegyzés, pl. hogy nem is tudta, hogy a gyakornokokat így megfizetik, vagy hogy ő rossz pályát választott, úgy tűnik.

Pénteken írt, hogy én anyáéknak tudom-e már, mit veszek karácsonyra, mert adhatnánk közösen valamit akár. Mondtam, hogy én egy utazással lepem meg anyát, az apja meg kap egy könyvet és egy melegítő szettet. Reakció: na de jól megy így a válságban. Előre tudom, hogy a karácsonyi ebéd felett is ez lesz a téma, mint ahogy évek óta... Mintha minimum drogot árulnék, közben meg csak nálam van a párom egyik kártyája is az enyémek mellett, így kicsit szabadabban tudok költekezni. A nagyanyja is a leggonoszabb, legpletykásabb alkoholista kígyó, akit valaha láttam, soha egy napot nem dolgozott. Mégis állítólag ő fel van háborodva azon, ahogy én élek itt Budapesten, mert "hát ez így nem egyetemista szint". Tűröm évek óta, de már kezd elegem lenni a megjegyzésekből, rosszindulatú kérdezősködésekből.


2022. dec. 11. 13:58
1 2 3 4
 1/34 ludicrousSpeed ***** válasza:
56%
Miért, mi az a meló, ami havi ~60 órában úgy fizet, hogy utazásokat veszel? ~3 hónap munka után?
2022. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

-"nem teljesen a saját érdemem az, hogy kényelmes életszínvonalon élhetek"

-"Páromnak és a szüleimnek köszönhető ez"

2022. dec. 11. 14:09
 3/34 A kérdező kommentje:

Igazából nem a pénzköltési szokásaimmal kapcsolatban kértem tanácsot, szerintem ez a kérdésből is jól olvasható. :)

Oké, kérdezzen rá egyszer, ha nagyon nagyon kíváncsi... Na de felhozni szinte minden alkalommal, ha beszélünk?!


(bár megjegyzem, én még a legközelebbi, legjobb barátnőimről sem tudom, hogy mennyit keresnek, mennyi pénzből gazdálkodnak, mert szerintem ilyen infó senkire nem tartozik)

2022. dec. 11. 14:16
 4/34 anonim ***** válasza:
73%

Mert bunkók.

Jelezheted, ha erről nem szeretnél nyilatkozni.

2022. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
61%
Na tehát el/kitartott vagy, idősebb gazdag pasi. Ennyi, ezt el lehet mondani.
2022. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Nem, csupán együtt élünk 1,5 éve, így a pénzügyeink is közösek. :)

Nem kérek ilyen kommenteket, köszönöm!

2022. dec. 11. 14:23
 7/34 ludicrousSpeed ***** válasza:
53%

"így a pénzügyeink is közösek. "


Abból a heti 16 órából neked nem nagyon vannak pénzügyeid.

2022. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Anyukámtól, valamint édesapámtól is kapok minden hónap elején fix-fix összegeket. Ehhez ragaszkodnak addig, amíg nappali képzésen tanulok.

Remélem, most már minden részlettel tisztában vagytok, amibe eddig belekötöttetek! :) Nagyon kis kellemes emberek lehettek, mondhatom.

2022. dec. 11. 14:32
 9/34 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem illetlenség megmondani hogy ne kérdeződsködjenek. Azt viszont neked kell elfogadnod, hogy azok az emberek, akik alapból büszkék arra hogy egyedül boldogulnak, el fognak ítélni azért mert kitartott vagy. Ilyen az élet.
2022. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
A kitartott egy kicsit más jelent, ezért sem érdekelnek azok a kommentek, amik ezt boncolgatják. Nyilván a diplomám megszerzése után én is főállásban fogok dolgozni, de egyelőre bőven elég a tárgyaim mellett a gyakornokság. Továbbá nem igazán érdekel, hogy ki ítél el és ki nem. Boldog és elégedett vagyok az életemmel, teszek a céljaimért.
2022. dec. 11. 14:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!