Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apuka a családom ellen "neveli...

Apuka a családom ellen "neveli" a gyereket?

Figyelt kérdés

Mindig azt kell burkoltan hallgatni, hogy az én családomat ki nem állhatja, állandóan ez megy, lassan minden nap. Amióta megszületett a gyerek, azóta lett fontos a saját családja, amit furcsállok. Előtte nem igazán beszéltek, 2 hetente vagy havonta találkoztun velük. A gyerek még kicsi, de félek, hogy ez a duruzsolás, sokszor vitatkozás hatással lesz rá.. Gondolkozom a költözésen, viszont akkor ha náluk lenne látogatóban, akkor ki tudja mivel tömné/tömnék a fejét (már ha tömnék persze, de szerintem ezek alapján folytatódna a dolog). Én a kisgyerek előtt sosem mondtam semmit, de egyszerűen ha elkezdi lenézően szidni a családom, nem tudok nem beleszállni a vitába, ebből van elegem, ezért szeretnék költözni. Ez így nem élet, a gyerekemnek sem ezt akarom mutatni. Nagyon sajnálom hogy így alakult a dolog.

Attól félek hogy ha nem lépek, akkor ezt kell hallgatnia a gyereknek, ha pedig lelépünk, akkor pedig a hátunk mögött fognak mocskolni engem és a családot. És még talán befolyásolni is tudják majd. Nagyon szeretem a gyermekem, nem akarom hogy egyszer majd ellenünk forduljon. Ha megbeszéljük a dolgokat, csak ideig óráig jó, utána kezdődik elölről. Egyébként szeretem, kedvelem mint embert, de sokszor mit meg nem adnék ha pereputtyostól eltűnnének az életemből.

Vélemények? Mit tegyek? Hirtelen ennyi jutott eszembe



2023. máj. 9. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

A gyerekedet te neveled. Tőled kapja az értékrendet.

Az alkalmi találkozások során nem tudják ellened fordítani.

Viszont traumát okoz neki, hogy amikor velük van, akkor az édesanyját bántják, sértegetik. Ez szorongást válthat ki benne.

Előfordulhat, hogy egy idő múlva nem akar emiatt hozzájuk menni, főleg nélküled.

Az anyósom is probálkozott ezzel, hogy szerinte éne nem főzök, és szegény fia.

A fiam és lányom rászóltak, hogy: Nagyi, ezt fejezd be, mert nem igaz. 😁

2023. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Igy hogy veled van a gyerek nem nagyon fogja tudni úgymond ellened nevelni.
2023. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Hogy lehet szeretni egy olyan embert, aki amúgy lenéz és nem érdekli, amit kérsz tőle...?

Amiket a gyerek előtt mond, abban van igazság, vagy 100% hazudik? Ez sem mindegy.

Ha az apa duruzsolgat ilyesmit az anya családjáról, az igenis hatással lesz. A legtöbb gyereknél kicsi korban apa az isten, amit ő mond, az a szent igazság.

Az egyértelmű, hogy "megbeszélni" nem lehet vele. Ultimátumot adnék. A következő ilyennél szedem a cuccomat és megyünk a gyerekkel anyámekhoz 1 napra. A következőnél 2-re és így tovább. Ha eljutunk 7 napig, akkor ez ennyi volt, válás beadása következik. Ez egy kipróbált dolog, a barátnőm ezt csinálta. Válás lett.

2023. máj. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek.

Utolsó, az a baj h nincs valóságalapja, a saját családja felé szinte "vak", pedig amint lehetett elköltözött otthonról.. Egymással úgy beszélnek hogy már nekem kellemetlen a trágár szöveg. Azon is problémázik ha a telefonálok anyámmal. Azon meg pláne ha elmegyünk hozzá amikor X idő utan itthon van. Megmondtam neki, hogy te sem jársz csak úgy anyámhoz traccspartizni, se gyerekkel, se anélkül. Ez onnan jött, hogy azt mondta, miért nem megyek az anyjához is ugyanúgy. Ők az anyjával kevésbé vannak ilyen viszonyban. Nagy ritkán megkérdezik kivel mi van és kész. Mi meg 1-2 naponta telefonálunk pl. Én az anyámmal elmegyek mondjuk vásárolni vagy csak szétnézni, kávézni, ők nem mennek sehová.

Egyébként sokszor van h nincs türelme a gyerekhez apukának, rákiabál, indulatos vele ha sír.

2023. máj. 9. 13:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon a hangulata irányítja. Van hogy eljátszik vele, de ha mondjuk hisztis akkor ingerült. Volt hogy úgy éreztem, h a gyerek által akarna valah9gy az anyjának imponálni
2023. máj. 9. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerekedet te neveled. Tőled kapja az értékrendet."


Ketten nevelik az apjával. Együtt élnek.

2023. máj. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem lehet, hogy pont az a baja, hogy anyukád minden nap jelen van az életetekben? Minden nap telefonálni, találkozni... Vagy mit mond a férjed, mi a baja?
2023. máj. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!