Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs a páromnak munkája, és...

Nincs a páromnak munkája, és már elegem van a nélkülözésből. Rossz ember vagyok attól, hogy megutáltam ezért?

Figyelt kérdés

Szerelmes vagyok belé, 3 éve élünk együtt (21/nő, 27/férfi), de már elegem van a hidegből, a kevés ételből, és a folyamatos szorongásból. Eddig bírtam, mert szeretem, és sok pályakezdő diplomás szenved meg az élettől, ha nem tudnak a szüleik házat tenni a fenekük alá, de már akármennyire is fájdalmas ez, nem látom férfinek. Nem tud eltartani minket (én dolgozom, és főiskolára járok levelezőn). Elegem van, hogy nem tudok még fodrászhoz sem elmenni. Mikor fiatal, szép nő vagyok, és úgy érzem minden szinten többet érdemlek az élettől. Ha már ilyenek járnak az eszemben, véget kell vetnem ennek? Mi van ha ő, életem szerelme, és most elpuskázom egyedülálló, macskás nő leszek, aki azon siránkozik, hogy elvesztette a szerelmét? Baj, ha úgy érzem, keveset tesz azért, hogy pénz álljon a házhoz? miért nem ajánlja fel, hogy kimegy félévre, egy évre külföldre dolgozni, hogy összekapjuk magunkat( erre lenne lehetőség ismerős miatt)?

jaj, nem tudom mit tegyek...

azért írtam erre az oldalra a kérdésem, mert senkinek sem merek beszélni erről az érzésemről..... talán önző, kiállhatatlan nőszemély vagyok...


2010. okt. 12. 14:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

"senkinek sem merek beszélni erről az érzésemről."

Pedig ez az érzés megfogalmazódott benned.

1 elfojtani nem tudod

2 ha sikerülne is egy időre ,akkor is meg fogja bosszulni magát,mert megalkudtál.

Nosza neki mond ezt el így egy az egybe a párodnak.Majdcsak kibújik a szög a zsákból.Lehet azt mondja,hogy OK,de miért nem szóltál előbb,tudod néma gyereknek anyja se...De lehet,hogy azt mondja,hogy elmész te anyukám a fenébe a hülye érzéseiddel!!

Így legalább tudni fogod,hogy életed szerelme áll-e előtted....

2010. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
21 évesen még elég korai azon agyalnod,hogy egy macskával fogsz e megöregedni.Nem feltétlen kell elhagynod a párod,de mondjuk hazaköltözhetsz gondolom egy időre a szüleidhez,hátha jobb lesz.A párod meg talán kicsit összekapja magát ennek hatására.Jobb 5letem nincs.
2010. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagy rossz ember csak kimerültél az örökös gondok nyomása allatt. De ezzel nem csak te vagy így. Nekem sincs munkám a férjem dolgozik egyedül és bizony sokszor nagyon nehéz. De szeretjük egymást és igen mindennap eszembe jutt hogy miért van így, miért vagyok annyira szerencsétlen hogy nincs munkám. De aztán rá kell ébrednem hogy ez nem csak az én hibám. Gondolj arra hogy vannak akik sokkal rosszabb körülmények között élnek és mégis boldogok mert szeretik egymást. Lehet hogy ha most szakítanál vele azt később nagyon megbánnád.
2010. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon is megertelek, nalam is hasonlo a helyzet, azzal a kul. h,en ssem vagyok munkaviszonyban, de otthon mindent en csinalok.Ha soha sem dolgozott a parod, akkor valsz. h,nem is fog mindig kitalall valami kibuvot.

Undorito h, a nonek kell eltartani a ferfit.Hagyjad ott, ha van hova menned! A szereembol nem lehet megelni, meg szeret e egyaltalan ha ezt meg tudja veled csinalni?!

2010. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
és te miért nem mész el el dolgozni?vagy akár külföldre? igen igaza van a nőknek dolgozni kell a férfiaknak,de már eleve rosszul hangzik amit írsz,azt akarod,hogy menjen ki félévre vagy akár hosszabb időre is,ha annyira szeretnéd nem gondolkodnál ilyenen ő kinn te itthon,most tudom az jön,hogy amíg ő dolgozik ott kinn te hűséges lennél egész végig,21-22 évesen amúgy se értem minek kötelezed el magad egy idősebbhez.
2010. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Ha a parod 27 eves, gondolom, hogy nem most lett friss diplomas. Tehat csak talalna valami munkat, ha igazan akarna, csak ahhoz el kellene vallalni a vegzettsegehez fel nem ero munkakat is. Senki sem kezd fonokkent. Az azert nagyon nagy baj, ha ilyen lusta fiatalon. Mi lenne, ha gyerek is lenne? Viszont ne keseredj el, neked nem szabad azt mutatni, hogy neked ez igy jo, hanem noszogatni kell es ha kell, segiteni neki, hogy legyen munkaja. Ha nem hajlando munkat vallalni, akkor kell lepni es akkor sem leszel egyedulallo, macskas no. 21 eves vagy meg csak! Annyit mondok neked: nagyon gondold meg, hogy kivel kotod ossze az eletedet, mert ha mar most ilyen es ha minden segitseget megadsz mar igy is neki, lenne lehetosege munkara, akkor o nem akar dolgozni es kesobb csak rosszabb lesz. Ilyen embernek ne szulj gyereket, ha nem valtozik meg. Az nagyon rossz, hogy ezt nem mered senkinek kimondani, ugyanis mar 3 eve vagytok egyutt es a parodnak regen tudnia kellene, hogy te hogy erzel errol! Ez nem onzoseg. Nem azzal van a baj, ha valaki szegenynek szuletik, hanem azzal, ha valaki nem takarekos, szorgalmas, dolgos. Na, az mar nagyon nagy baj, mert az ilyen sosem fog egyrol a kettore jutni. Nem mindegy, hogy hogy elsz, egy eleted van es nem elsosorban a penzhiany miatt rossz ez, hanem, mert mutatja, hogy milyen a tarsad es neked kell mindent csinalni.
2010. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Sajnálom, hogy ennyire nehéz helyzetben vagy, vagyis vagytok.

A párod mit szól ehhez? Neki jó ez így? Mit gondolsz erről?


Ha a párodon látod az igyekeztet, hogy tesz azért, hogy munkát találjon, és még te is segítesz neki ebben, akkor csak pech-etek van.

Ha viszont ha csak hébe hóba keres munkát, vagy nem is keres, még a te unszolásod ellenére sem, akkor érzelmileg bármennyire is szereted, a kapcsolat nem fog működni, mert te fogod eltartani. Ez neki pedig így kényelmes állapot.


A körülmények ismerete nélkül, nehéz érdemben tanácsot adni.

2010. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én dolgozom, mint ahogy írtam is, és mellette levelezőn főiskolára járok- emiatt én nem tudok kimenni külföldre, nem akarom abbahagyni az iskolát, mert egyrészt nagyon szeretem, másrészt el tudok vele majd helyezkedni....
2010. okt. 12. 14:29
 9/21 A kérdező kommentje:
Ő nagyon szeretne dolgozni, szenved a helyzettől, ami miatt nagyon feszült, de nekem úgy tűnik, sok lehetőséget hagy elúszni az önmarcangolás miatt... alapjáraton nagyon szorgalmas, a 3 év alatt is sokat dolgozott, hajtotta magát. A kapcsolatunk elején belekezdett egy vállalkozásba, ami csődbe ment, így amikor mind a kettőnknek volt munkája, akkor is a nagy részéből törlesztettük az adótartózást, a maradékból meg az albérletet... folyamatosan csöbörből vödörbe esünk...
2010. okt. 12. 14:32
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

14:24: olvasd el ujra! A kerdezo dolgozik.

"Nem tud eltartani minket (én dolgozom, és főiskolára járok levelezőn)."


Es nem hiszem, hogy attol, hogy valakinek kimegy a parja dolgozni kulfoldre, nem szeretik mar egymast. Nekem is sokat van kint a ferjem, egyikunknek sem konnyu, de szo sincs arrol, hogy nem szeretjuk egymast. Eppen, hogy tudjuk, hogy miert dolgozunk mindketten. Azert tudjon mar egy 27 eves egy pici anyagi hatteret legalabb maganak biztositani, hogy ne a 21 eves iskolas noje tartsa el... az a 6 ev korkulonbseg meg nem tudom, hogy miert bantja a szemedet, mikor a 21 eves lany komolyabbnak nez ki, mint a 27 eves ferfi. Csak azt nem ertem, hogy miert vannak egyutt, ha ennyire eltero gondolkodasuak.

2010. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!