Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ehhez van joga az apósomnak?...

Ehhez van joga az apósomnak? Mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
10éve vagyunk házasok,van egy 10éves kislányunk.Kapcsolatunk nagyon megromlott a férjemmel.A lakásunk tulajdonrésze 50%-50%.A férjem és apósomék ki akarnak túrni,azt akarják,hogy költözzek el.Azt mondják,hogy a házból nekem semmi sem jár.Ezt jogi úton nem tehetik meg,ezért mindent elkövetnek,hogy magam menjek el.A férjem hétköznap külföldön dolgozik,hétvégén jön haza.Most azt találták ki,hogy apósom kap egy lakáskulcsot,hogy amikor a férjem nincs itthon,be tudjon jönni hozzánk"ellenőrzésre".Ehhez van joga?Mit tegyek?Légyszíves adjatok tanácsot!Ügyvéd sajnos nagyon drága,férjemtől nem kapok pénz.
2010. okt. 16. 13:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Menjél be a bírságra, vannak ingyen fogadóórák, ott fogsz kapni tanácsot. Ha fele-fele a lakásotok nem tehetnek ki. Ha pedig erőszakkal akarnak onnan kitúrni, hívd a rendőrséget.
2010. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudsz tenni hogy a gyermekkel lelépsz az após hagy vergödjön az üres házban.Anyud,szüleid,rokonok? Akihez mehetnél?ès utána máris kezdj intézkedni.Bíróság,válóper,tulajdonjog,ilyesmi .Mindennek járj utána hivatalosan,hogy tudjanak apósék anyósék férj tenni semmit ellened,amihez nincs joguk!
2010. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Javíás:ne tudjanak tenni ellened semmit.ès még annyit,hogy igaz,nem kell elmenned,ha jogod van a lakáshoz,de én azt tenném,csak azért hogy az após hagy pukkadjon meg,amugy sem lennék hajlandó ott lenni,aludni ahová neki kulcsa van!
2010. okt. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

baromi egyszerű, após kap lakáskulcsot, te meg lecserélteted a zárat ;)


amúgy válóperben kérheted a kizárólagos lakáshasználatot vagy a közös tulajdon megszüntetését

2010. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én anno még a városból is elmnentem,amig intézkedtem meg beadtam a válópert!Igaz anyukám segített,és volt hova mennem,persze nemtudom nálad mi a helyzet.
2010. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Közöld az apóssal, ha még egyszer bemegy Hozzátok, rendőrt hívsz rá. Birtokháborítást követ el, és valóban hívd is ki őket. Majd azok elmagyarázzák neki, hova mehet be, meg hova nem. Nehogy már Neked legyen ciki, addig szórakoznak Veled, amíg lesz belőled egy rettegő, szerencsétlen ember. Lehet, hogy még nem érzed így, akkor jó, addig lépj, míg van Benned erő! Kitartás, drukkolok Neked!
2010. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hogyan kérhetem a közös tulajdon megszüntetését,vagy a kizárólagos lakáshasználatot,ha a lakás fele a férjem naevén van?

2010. okt. 16. 13:59
 8/19 anonim ***** válasza:
Folyt. És semmiképp se költözz el, ilyen hozzáállással a vagyoni is évekig fog tartani, és ha önszántadból elköltözöl, még lakáshasználati díjat sem kérhetsz.
2010. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ne tegyél semmit, a férjed elmegy hét elején, te meg lecserélteted a zárat. Após jöhet bátran. Hétvégére visszarakatod a régit. Ha megmutatja a lakatos, akkor te is meg tudod csinálni, 15 perces munka. De ha van egy férfi ismerős, aki segit ebben, akkor neki egyszerűbb s ingyen is van. És igy minden héten két zárbetét-csere.

És ne idegeskedj miattuk.

Ne foglalkozz velük, ne hagyd magad, mert ha látják, hogy bármit megtehetnek veled, akkor meg is teszik!

2010. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem értem amiket irtok:-)Lakáshasználati díj?Kitől kérhetném ezt és miért?
2010. okt. 16. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!