Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol lehet a jogtalan családi...

Hol lehet a jogtalan családi pótlék felvételét bejelenteni?

Figyelt kérdés
A gyerek már rég elköltözött a háztól, viszont a szülő ugyanúgy felveszi a családi pótlékot. Hol lehet ezt jelezni, hogy jogtalanul veszi fel???
2010. okt. 21. 10:57
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
73%
Biztos ő a gyerek,aki helyett jogtalanul felveszik...
2010. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
35%
Hol lehetne bejelenteni, hogy jogtalanul használják az adónkat, abból etetik a börtönben a bűnözőket, és nem is tudjuk, mire megy még el, de jobb, hogy nem tudjuk. Hogy megkaptuk a gyerekekre a szocpolt, de miután a banki hitelek miatt kisebb lakásba költöztünk, a szocpolt is vissza kellett fizetnünk, ezt hol jelentsük be?
2010. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
52%

Győződj meg arról,hogy hol van a gyerek? Ha még tanul,akkor járhat neki a családipótlék! De ha már önálló,másnál él,akkor szólj az Államkincstárnak! Ebben az esetben ez nem szemétség lenne,hanem az illetőnek is jót teszel vele.

Ha ugyanis valóban jogtalanul veszi fel a pénzt,és az Államkincstár rájön,akkor nem csak a felvett pénzt kell visszafizetnie,hanem annak a büntetőkamatait is.

2010. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg ne usse bele az orrat mas dolgaba.
2010. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
31%
Jól mondja a 11:35-ös válaszoló..20 éves lány vagyok,ás másik városban tanulok, és lakok az egyetem miatt..Apám otthon egyedül nevel engem és öcsémet és kapja utánam a családi pótlékot,mert JOGOSULT vagyok rá,és jól jön az a kis bevétel plusszba,nem törvénytelenül vesszük igénybe,ami hivatalos okirat kellett hozzá,mind beszereztük,így megítélték azt a bizonyos összeget,szóval a nem otthon lakás és a családi pótlék jogosultsága nem függ össze..a hozzáállásodról nem nyilvánítok véleményt inkább,de ha esetleg más áll a dolog hátterében,akkor bocsi..
2010. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
20%
Te kedves 11. 47-es egyetemista lány! Teljesen biztos, hogy az édesapád utánad nem kap családi pótlékot, mert annak aki egyetemen tanul nem jár. A kérdezővel egyébként egyetértek, rengetegen veszik fel a családi pótlékot jogosulatlanul. sajnos arra már senki nem gondol, hogy azért kell annyi adót fizetni, hogy mindenki kapjon családi pótlékot, még az is, aki nem jogosult rá. Egyébként az Államkincstárnál kell bejelenteni, ők azok akik nem röhögnek ki, hanem kivizsgálják a bejelentést. Mindenki szidja magyarországot, hogy milyen egy sz*r ország. Szerintetek nyugat európában hányan csalnak a családi pótlékkal, vagy a segélyekkel?
2010. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
64%
És szerinted Nyugat-Európában hányan sajnálják a pénzt a szomszédtól?Ez sima magyar rosszindulat,ha nekem szar,legyen az a szomszédnak is.Grat. a hozzáállásodhoz.Képzeld,nekem jövőre 10000 ft-al több pénzem lesz,mert van egy gyerekem.Hát nem felháborító?Mivel vagyok én külömb mint te?
2010. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
50%
Egyetemen tanulónak is járhat,ha valamilyen ok miatt jogosult rá.
2010. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
22%
Annyira utálom ezt az egészet. Miért nem lehet becsületesnek lenni?! Ha valami nem jár, akkor az nem jár!!! Azért nem kell lepocskondiázni senkit sem, mert jelezni akarja, hogy valaki jogtalanul veszi fel (szerinte) az államtól járó pénzt. Miért gondoljátok, hogy irígységből, vagy rosszindulatból teszi?
2010. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
82%

Én becsületes vagyok például,de mégis irdatlanul fel tud idegelni az olyan ,akinek más dolga sincs,csak azt lesni,hogy ki honnan ,mikor,mit vesz fel?Mit csinál?Hogyan él?Bekukucskálna az ember fenekébe is,vajon ott mit tart?

Egyáltalán,honnan tudja,hogy a feljelentendő illető mikor mennyi családit kap?Követi a postást,vagy mi?Ha nem közvetlen családtag,akkor milyen jogon tartja számon a mások pénzügyeit?Nagyon ráérhet minden esetre.Elképesztő!

2010. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!