Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol lehet a jogtalan családi...

Hol lehet a jogtalan családi pótlék felvételét bejelenteni?

Figyelt kérdés
A gyerek már rég elköltözött a háztól, viszont a szülő ugyanúgy felveszi a családi pótlékot. Hol lehet ezt jelezni, hogy jogtalanul veszi fel???
2010. okt. 21. 10:57
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
18 év alatt nem kaphatja meg a gyerek és elköltözni is csak a gyámhatósdág engedélyével lehet.
2012. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:

Nem kell felháborodni a kérdésen, kedves válaszadók!

A törvény kimondja, hogy a Magyar Államkincstár által folyósított családtámogatásokra vonatkozó bármilyen változást, mely a családban beáll, 15 napon belül KÖTELES bejelenteni az érintett. Amennyiben ezt nem teszi meg és a jogosulatlan felvételre fény derül, úgy az eljárás lefolytatása után a családi pótlékot és minden egyebet vissza kell fizetni a Magyar Államkincstárnak. Nem véletlenül van kitalálva, hogy ki mennyi családit kaphat. Ez a törvény...

(Pl. Ha valaki egyedülállóként neveli a gyermekét, majd élettársi kapcsolatot létesít és ezt nem jelenti be a MÁK felé, és később ez kiderül, akkor a magasabb összegű családi pótlékot vissza kell fizetni.)

2012. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
"Kedves" kérdező! "2 dolgot mondanék,illetve 3-at! 1-semmi közöd hozzá,hogy más mit csinál,foglalkozz magaddal!2-minden évben be kell nyújtani az államkincstárnak szeptemberben az iskola által hitelesített iskolalátogatási igazolást.3-remélem ezután még rosszabbul alszol!!!
2013. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 szerelmes srác válasza:
sziasztok egy kérdésem lenne hozzátok! ezelőtt 8-10éve tőrtént az az eset hogy mivel én hallásérült vagyok és az orvosi papirjaim nem voltak elintézve ezért nem kaptam családit! a kővetkező tőrtént még az orvosi vizsgálatok folyamatban voltak! fellépet egy nagy családi gubanc! van egy nővérem aki nem járt iskolába de anyu jogtalanul felvette és oda adta neki a pénzt hol ot sem iskolába nem járt és othon sem lakot már! és lett kőzel 140 000ft os tartozás! vagyis anyu is adot csalt! mikor megvoltak az orvosi papirjaim amit leadtam a társadalom biztositonak! (14) voltam minden papir megvolt és járt volna nekem 140 000ft körüli ősszeg! de nem kaptam semmit! mert amit anyu jogtalanul felvett azt abbol az ősszegből vonták le amit én intéztem! vagyis az én családimbol vonták le! nekem uszot 140 000ft tom lehet ezt még jelenteni a tb nek?
2013. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!