Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak akkor tölt el boldogság,...

Csak akkor tölt el boldogság, ha a férjem munkában, a gyerekem meg oviban. Más is tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés

Nagyon gáz, tudom, de teljesen kimerítenek. A gyerekem ha beteg és itthon van szét unja magát, nem fogad szót, én nem haladok tőle itthon semmivel, egész nap cirkuszol, küzdelem vele minden perc, mert nem akar öltözni, nem akar enni, nem akar aludni, se elmenni itthonról, aztán meg hazajönni. A férjem meg mellé állandóan piszkál, hogy lassú vagyok és semmivel nem haladok. A legszebb az egészben, hogy sosem állok meg, sosem pihenek. Dolgozni nem dolgozom, mert nem sokára szülni fogok. Ezért is félek, mert a nagyobb gyerköccel minden nap egyre nehezebb... Azt hittem már túl vagyunk a dackorszakon, de nem. Azt hittem majd amíg oviban van, a férjem meg dolgozik szépen összekészítem a babára a házat és kipihentem várhatom, de nem így lett, testileg és lelkileg is fáradt vagyok, persze ettől várom a picit nagyon, csak félek.

Ne ítélkezzetek, csak az érdekel más volt már ilyen helyzetben és mennyivel lett később nehezebb?



jan. 22. 14:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
A nagy nem érti, hogy miért kell unatkoznia. 3,5 évesen még bőven dackorszakos, ez simán eltart 5 éves korukig is. Pláne ha te nem tudsz vele foglalkozni, mert fontosabb minden más, meg a férjed baromságai. Esetleg apuka is tehetne hozzá a dolgokhoz?
jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21%
én nem figyeltem ha hisztiztek a gyerekeim,lakásunk gyerekbiztos volt igy aki hisztizett az be küldtem szobájába hogy ott lehet hisztizni ha le nyugodott ki jöhet . és bevált.
jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%
COVID erről szólt. Hogy a szülőknek csak addig kell gyerek, amíg az idő nagy részében mások foglalkoznak velük.
jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó készenlét az, ami szörnyen lefáraszt. Ha elmennek, megnyugszol, mert nem fog senki se ugráltatni.

Csinálj ilyenkor olyan dolgokat, amit magadért teszel, és tudatosítsd is, hogy ez most a te saját felhasználású időd.

Még akkor is, ha az valami munka, olyan legyen, ami neked kedves, rólad szól.

Másrészt a házimunkák java része felesleges, rövidíthető, elhagyható, átadható, kiszervezhető. Vigyázz magadra, és ne ess túlzásokba!

jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%

Fura. Nekem fordítva volt. Gyűlöltem amikor a gyermekem oviban van, és imádtam, hogy egyett szipog és már hazaküldik két hétre. Nem akar enni, öltözni. Miért akarna? Mit tettél, hogy akarjon? Mit akar? Mire figyelsz? Miért nem arra, amit akar?

Nem létezik dackorszak. Az elme felfedezi magát. Nem dac, amikor ráeszmélsz, hogy van akaratod. Ennyi erővel minden egyes ember dacban él. Nem dac, hanem akarat.


Egy gyermeknek fel kéne tőlteni, nem lefárasztani. A férjed surmesz, de most ez van, én meg kvázi egyedül neveltem a gyermekem, és háztartást is egyedül vittem, míg a gyermekem biológiai anyját is elláttam. Az a legjobb, amikor konfrontálódhatsz a gyermekeddel, hogy ez most akarateltérés, vagy játék, már mindegy, fel kébe tőltsön. Ne azt nézd, hogy meglegyen, amit akarsz, ahogy akarsz, hanem, hogy a világnak, a szeretetnek mi az érték. Nem az, hogy nyűgi vagy, hanem hogy mosoloygva segíted a gyermeked, amikor nem akar kimenni.


Csak élvezd. Nem tudom milyen elvárásaid vannak, de abból, amit itt írsz, helytelenek. A párodé is. A célok a mindennapi élet teendőire valók. A lényeges dolgokra nem kell sürgetni senkit sem mert örök érvényűek.

jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A kisgyerek már csak ilyen, nem lehet tőle haladni semmivel.😁 Esetleg az apukája foglalkozhatna addig a gyerekkel, míg te haladni szeretnél valamivel.Ez a másokkal való példálózás meg külön egy köcsögség. Amúgy meg megette a fene azt a kapcsolatot, ahol elvárások vannak.
jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%
Miért válaltál egy ilyen emberrel még egy gyereket?
jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
46%
Pár évig ez még így lesz míg a gyerekek nem lesznek nagyobbak.
jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
#18 csak a gyerek részről lesz jobb, attól még a férje ugyanilyen köcsög marad.
jan. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
8 és egy ilyen csodás férjnek szülsz még egyet. Lehet már képbe is van a bezzeg más nő..
jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!