Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárnátok a gyereketektől,...

Elvárnátok a gyereketektől, hogy adjon bele a háztartásba? Jogosan nem akarják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pályakezdő vagyok és sikerült elhelyezkednem. A pénz annyira nem rossz ahhoz kepest, hogy kényelmes a munka és Magyarország kevésbé jól felszerelt részéről van szó, szóval nem panaszkodom. (Nettó 300 hétfőtől péntekig 6-7 óra irodai munka, tudom, hogy ez kevés, de már nem bírtam itthon ülni, ki készülök itthon.. Ez a bér kezdő bér, remélhetőleg emelkedni fog)


Értelemszerűen így, hogy lesz keresetem, adni szeretnék a háztartásba a szüleimnek, hisz náluk lakom (víz, áram stb.). Szerintük nem kell, és épp az imént ezen vitatkoztunk, mert hogy Ők ezt nem fogadják el.

Viszont az én álláspontom meg az, hogy márpedig mégha nem is elvárt, de illik beleadni valamennyit.


Az egyik fő érv az náluk, hogy azért ne adjak, mert a testvérem sem ad. (Másfélszer ennyit keres, mint én, csak Ő valahogy más.. Neki meg sem fordul ilyen a fejébe, hogy bele kellene adni a dolgokba, a szüleim pedig nem fogják neki mondani)


Nem élünk olyan nagy lábon. Jól élünk, van házunk, tudunk mit enni, nem nélkülözünk. Inkább úgy fogalmazok, hogy nem vagyunk gazdagok, de szegények sem. Vannak nálunk jóval rosszabb helyzetben lévő családok is.


De tudom azt, hogy mit meg nem tesznek értünk a szüleink, sokszor nélkülöznek csak azért, hogy nekünk "gyerekeknek" jobb legyen.


Pont ezért számomra evidens, hogy 100% hogy bele fogok adni a dolgokba még akkor is, ha a testvérem nem fog továbbra sem.


A teljes élelmiszerem is én szeretném állni, de akár hogy győzködöm őket, nem engedik. Nagy nehezen rávettem őket, hogy akkor havi 20 ezret teszek a rezsibe, +a húst megveszem én magamnak. Szóval kb. +40 ezer fog az Ő zsebükbe maradni minden hónapba, ami elég nagy segítség lesz nekik.


(A kaja téma azért ilyen nálunk, ugyanis nem eszek meg mindent, mert edzeni járok és fontos számomra, hogy relatív egészségesen egyek és meglegyen a kellő fehérjebevitel. 3 éve már külön főzök magamra.)


Mi erről a véleményetek? Szerintetek is én reagálom túl ezt?



jan. 29. 19:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell erőltetni.

Örülj neki, hogy így állnak hozzá és jófejek.

jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
92%

Végre egy normalis fiatal...👍

Mellesleg nekem sem engedte az egyik szülőm amikor ideiglenesen hozzá költöztem amíg a saját házat költözhető állapotba hoztam.

jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%

Az is egy opció, hogy elfogadod ezt a hatalmas, önzetlen segítséget, és cserébe nem élsz a nyakukon még 10 évet így, mert ez így kényelmes, hanem összeszedsz annyit, hogy 1. rövidtávon el tudj menni albérletbe, és/vagy 2. hosszútávon pedig összeraksz annyit, hogy tudj venni egy saját lakást.


Mivel ez egy hatalmas segítség, ha nem 4 órában dolgozol, minimálbéren, akkor szép pénzt össze tudsz rakni. S a szüleid is örülni fognak neki, ha nem térsz haza mindannap 2 kosár holmival a boltból/turiból/mindegy honnan, hanem egyszer csak azt látják, hogy a gyermeküknek van nem kevés pénze. Ha megkérdik honnan van, akkor meg nem kell handabandázni meg suskusolni, hanem nyugodt szívvel megmondhatod, hogy anya, apa, összeraktam, amit nem engedtetek beleadni.


Ennek nincs az a - normális, épelméjű - szülő, aki ne örülne.

jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem kell erőltetni.

Az, hogy nem engednek téged beleadni a rezsibe (tesódtól pedig nem kérik) szerintem nem üres jótékonykodás meg mártírkodás, hanem ezzel próbálnak téged támogatni a jövőbeli önálló életedben.

Nyugodt szívvel kezdheted magadnak is félrerakni ezt a pénzt ebben az esetben (ami arra is jó, hogy ha a késöbbiekben felmerül bármi nagyobb kiadás szüleidnél, akkor egyösszegben is be tudsz szállni ebből az összegyűjtött pénzből, ha esetleg szükség lenne rá, hisz pl. egy háznál be tudnak ütni bőven nemvárt dolgok).

jan. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
9%
Ocseim nekem se adnak bele a kosztba igazan en pedig van hogy szaz ezreket koltok itthonra. Nem szoktam kerdezni ha megkapom a fizetesem tudom mi nincs otthon es megveszem ami kell. Nagyon ritkan van olyan hogy az ocseim is beleadnak a hazikosztba maximum akkor ha szolunk elore hogy most erre kell osszedobni a penzt. Szoval ha megteheted es ugy erzed hogy tudsz segiteni akkor ne habozz :)
jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%
Én nem kérnék a gyerekeimtől, ha nálam laknának. Amikor megyünk utazni bárhova, én fizetek mindent. Nekik a jövőjükre kell a pénzt tartalékolniuk. Te is tedd ezt. Kemény idők jönnek.
jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
73%

Azért ez árnyaltabb dolog is lehet. Én többször láttam olyat, hogy a szülő kimondva vagy kimondatlanul azért nem fogad el a gyerekeitől semmit, mert később erre hivatkozva lehet manipulálni őket akár érzelmi kérdésekben, akár nagyobb anyagi kérdések esetén (mit megtettem érted, ingyen laktál nálam, az én kenyeremet etted, stb stb)

Remélem, a kérdezőnél nem ez a helyzet, de sajnos a válaszadók egy elég nagy részéről süt a korlátolt csőlátás, ami kimerül annyiban, hogy ,,fizető gyerek = lyó, nem fizető gyerek = rósz mamahóteles", miközben a valóságban kb ezerféle családon belüli dinamika létezhet, és igen, a lakhatás, rezsi, kaja kiváló terepek a manipulációra. Tisztelet a kivételnek, persze.

jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
64%
Igen, én elvárom, igen, anno tőlem is elvárták. Ez a szülők egyéni döntése, nincs olyan, hogy ez helyes vagy az helyes.
jan. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
25%

Nyilván szeretetből teszik de adnod kell bele hacsaknem vagytok olyan anyagi állapotban, hogy ez nem szükséges feltétlenül

Nem élhetsz a nyakukon úgy, hogy semmit nem adsz bele a háztartásba

jan. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
53%
A mi családunkban, és itt a távolabbi családot is értem, az a módi, hogy a gyerekek jeletős támogatást kapnak az önálló élet elkezdéséhez. Főleg ha nem külföldre húznak vagy pénzesebb szakmát tanultak. Gondolok itt akár egy kis garzonra vagy legalábbis nagyobb pénzösszegre. Ha a szüleid annyiban támogatnak, hogy nem kell hazaadnod, akkor fogadd el és tedd félre a saját életkezdésedhez. Nyílván más a helyzet, ha a család rászorul arra, hogy beszállj. De ha nem így van akkor köszönd meg, és mond el, hogy a maradék pénzed takarékba teszed.
jan. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!