Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le a sógornőmet?

Hogyan állítsam le a sógornőmet?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

A barátommal 2 éve vagyunk együtt. Barátomnak van egy nővére aki szépen szólva már kezd az agyamra menni. Az a legnagyobb probléma, hogy egyedülálló anyuka és mivel nincs párkapcsolata így nagyon unatkozik legalábbis a viselkedéséből ez jön le. Az a gond, hogy nagyon rám tapad. Folyamatosan írogat nekem mindenféle hülyeséget. Ha nem áll szándékomban visszaírni neki akkor kb 5 percenként vicces mémeket küld addig míg nem reagálok… Amióta van jogosítványom és autóm (neki egyik sincs) azóta még jobban tapad rám és kezdem azt gondolni, hogy amiatt zaklat ennyire, mert összeakar barátkozni velem és abban reménykedik, hogy ha sikerül közel kerülnie hozzám akkor majd rendszeresen beülhet a kocsimba és viszem autókázni amerre csak szeretné…

Most is pl azzal zaklat, hogy a lakóhelyünktől kb 1 órára van valami turistalátványosság és ezt küldözgeti nekem messengeren, hogy milyen szép. Biztosan abban bízik, hogy majd elviszem ide, de nem akarom, mert nekem nincs kedvem ehhez a programhoz…

A másik dolog ami zavar, hogy neki elég kevés fizetése van, mert részmunkaidőben dolgozik és ebből a kevés pénzből kell eltartania magát és a gyerekét plusz kell fizetnie a számlákat is. Emiatt mindig kevés pénze van és ha elmegyünk valahova a városba akkor sokszor azt várja, hogy majd én vagy a barátom kifizetjük az ő részét is. Ebből is elegem van, hogy akárhova beülünk iszogatni, enni vagy rendelünk pizzát ilyesmit akkor mindig azt várja, hogy neki ne kelljen beszállni hanem hívjuk meg.

Sőt már arra is rászokott, hogy rendszeresen megkérdezi tőlem messengeren, hogy merre vagyunk, mit csinálunk stb.

Én úgy gondolom, hogy felnőttek vagyunk és nem tartozunk neki beszámolóval meg magyarázattal, hogy hol vagyunk meg kivel. Ha megszeretném vele osztani, hogy merre járok akkor megosztom, de nem kell kérdezgetni.

Nem tudom mit csináljak, mert már nagyon idegesít a viselkedése és szeretném ha abbahagyná ezeket pl azt hogy ha megyünk valahova akkor velünk fizetteti ki a fogyasztását vagy hogy kérdezgeti merre vagyunk.

Viszont nem szeretném megbántani meg nem akarom, hogy megharagudjon vagy megsértődjön, de a viselkedése miatt inkább már úgy döntöttem, hogy szeretném vele megtartani a kellő távolságot, mert sokszor már stresszes vagyok miatta és nem érdekelnek a hülyeségei…

Mit tanácsoltok hogyan húzzam meg nála a határt anélkül, hogy megbántanám?



febr. 26. 19:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az esküvőnk előtt a férjem unokahúga volt ilyen. Megállás nélkül rám volt szállva, pedig két kicsi gyerekkel volt otthon. Állandóan hívott, írt, messengeren akart videochatelni, hogy az esküvőről faggasson. Sokszor nem reagáltam, mert nagyon untam, de nem vette a lapot, főleg, hogy azelőtt, mielőtt elvittük a meghívót nekik, egyetlen egyszer sem találkoztam vele. Ott telt be a pohár, mikor az esküvő előtti éjszaka 11 körül hívott, hogy nézzem már meg a ruháit videóhívásban, melyiket vegye fel. Letiltottam a francba 😂 a lagziban kérdezte, mi bajom vele és elmondtam, hogy nem bírom, hogy ennyire rám van szállva. Ez egy ideig hatott, mert vagy egy évig nem írt, de mostanában megint van, hogy a semmiből rámír, hogy chateljünk már, mert unatkozik.
febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Huh hát akkor a sógornőm még nem is annyira durva, mert ő legalább nem hívogat bár még bármi megeshet.

Hát akkor úgy tűnik, hogy nem igazán van megoldás. :D

febr. 26. 21:16
 13/21 anonim ***** válasza:
47%
De van. Csak ugye a hitrendszered miatt nem tudod alkalmazni.
febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
"Nem érek erre rá. Szia."
febr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom a panaszáradat előtt megbeszélted a pároddal, hogyan kívánja kezelni a rokonságát, íg ymenjetek az ott megállapodottak szerint
febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%
Te meg küldözgess neki tanfolyam meg álláshirdetéseket. Kezdd el forszírozni, miért nem fejezi be a sulit stb. Hidd el, hamar leakad rólad.
febr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne válaszolj neki. Ha nyomul és zaklat, meg neked szegezi a kérdést szóban, akkor meg kell neki mondani, hogy munka közben te nem érsz rá csevegni, este meg már fáradt vagy ahhoz, hogy reagálj, stresszes mostanában az életed. Vegye a lapot...hátha lekopik, és nem is szokik vissza.

Egyébként meg úgy, hogy ne sértődjön meg, nem fogod tudni lekoptatni, és ha meg kedves vagy és igyekszel visszareagálni, akkor abból meg csak az jön le neki, hogy nyugodtan csinálhatja tovább. Egyébként, ha megbűántódik, az miért baj? Mit veszítesz vele? Szerintem csak nyersz...

Ne foglalkozz vele!

febr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Igen, nos az elmúlt napokban tényleg messzire ment és most jött el az a pont nálam, hogy nem érdekel ha megsértődik.


Az a szerencse, hogy mindenki tudja a családjukban, hogy egy idióta a nő már így is nekem adnak igazat. A párom is. De tegnap azzal telt be a pohár, amit igazából másoktól se tűrök. Én azt utálom ha valaki engem számon kér arról, hogy hol vagyok, mit csinálok, kivel csinálom stb. Én ettől ki vagyok. Felnőtt ember vagyok és oda megyek ahova akarok meg akivel akarok. Meg nem kell valltatni akinek akarom annak úgyis elmondom, de nem gondolom, hogy annyira sok köze van hozzá bárkinek is, hogy mikor hova megyek meg kikkel. Na szóval nekem ez a gyengém, mert felnőtt ember vagyok nem fogok senkinek részletes beszámolót adni a dolgaimról. Főleg olyan embernek nem akitől eleve a falra mászok. Szóval ezzel telt be a pohár a napokban, hogy folyamatosan kérdezgette, hogy hol vagyunk a párommal és mit csinálunk, kivel vagyunk, hova megyünk stb. Ez engem nagyon zavar, mert nem gondolom, hogy én neki köteles vagyok elszámolni.


Egyébként a páromnak őszintén elmondtam a dolgokat a nővérével kapcsolatban és egyáltalán nem sértődött meg. Kettejük kapcsolata igazából olyan semmilyen. Nem is nagyon kommunikálnak elég keveset. De ez a nő így jobban belegondolva elég magának való. Úgy értem, hogy alig vannak barátai. A családban nem igazán tartja a kapcsolatot senkivel. A barátommal is minimális a kommunikációjuk. Van még egy férfi testvérük vele is elég keveset beszél. Az unokatestvéreihez sem megy szinte soha látogatóba. A nagymamájuk is azért kell, hogy néha vigyázzon a gyerekére amikor neki valami dolga van. Pedig érdekes, hogy a barátom tartja a kapcsolatot a másik testvérükkel is, az unokatestvérekkel is, haverjai is vannak. A nővérének meg kb szinte semmilyen kapcsolata nincs a többi családtaggal meg a másik sógornőjével sem. Nem tartja velük a kapcsolatot, nem látogatja őket, nem kíváncsi rájuk. Pedig a barátom jól kijön a rokonaikkal és én is. Talán egyedül csak az anyját látogatja meg. Ezért is állok értetlenül azelőtt, hogy akkor miért pont az én agyamra megy ha mindenki mást elkerül?


Barátomnak az a véleménye, hogy szerinte csak unatkozik a nővére és ezért zaklat. De ma eljutottam addig, hogy némítottam az üzeneteit és ha megkérdezi hol vagyok, kivel, mit csinálok nem fogok rá válaszolni vagy meg sem nyitom az üzenetet. Ez biztosan nem fog tetszeni, de nem érdekel már. Hétvégén megyek barátomékhoz és ha lesz rá alkalmam akkor majd szeretnék erről beszélni az anyukájukkal is, hogy ne érje váratlanul a dolog őt sem. Aztán majd meglátjuk mi alakul ki belőle.

febr. 27. 16:57
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Le a kalappal, birkaturelmed van. En nem birnam ilyen nyugodtan viselni, biztos osszemartam volna vele mar az elso ilyennel.
febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod. Némítsd le, ne válaszolj mindenre. Ha küld valami programajánlást, írd meg, hogy téged ez nem érdekel. Ne szervezz vele közös programokat, legalábbis ne ennyit, és ne fizetőset.

Az anyjával én nem beszélnék erről, nem tartozik másra, és magadat is lejáratod, ha kipletykálod, mert az nem gerinces konfliktuskezelés. Gyanítom, már megtörtént párszor, hiszen azt írod, mindenki neked ad igazat, vagyis mindenkinek elmondtad már.

febr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!