Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azt elviselni,...

Hogyan lehet azt elviselni, ha az embernek meghalnak a szülei, de neki még nincs saját családja?

Figyelt kérdés
Anyukám rákos. Apukám 2 éve halt meg. Én 22 éves vagyok. Nincs szinte senkim. Rettegek az élettől, és a magamra maradástól.
ápr. 30. 16:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nincs párom, se más rokonom, nagyszülők se, nagynénik nagybácsik se, unokatestvérem sincs.
ápr. 30. 16:37
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Sajnálom, őszintén, fogadd részvétem! Fiatal vagy még, előtted áll az egész élet attól alapíthatsz saját családot, még ha nem is mostanában! Ami a gyászt illeti, az idő sokat segít, nem biztos, hogy ugyan így fogod látni a dolgokat X év múlva. Ami az anyukád illeti, nem biztos, hogy nem éli túl, vannak akik meggyógyultak. Mindenképp azt tudom mondani, hogy szakember sokat segíthet.
ápr. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Huszonévesen vesztettem el anyukámat, nemrég apukámat. Én 40 feletti vagyok, szóval már idősebb nálad, viszont szintén egyedülálló. Vannak hullámhegyek, mikor teljesen a régi vagyok, vannak hullámvölgyek is, mikor többet gondolok rájuk és elszomorodom, hogy már nincsenek itt, viszont ezeken úgy szoktam magam túltenni, hogy arra gondolok, amíg éltek, mennyi jó közös élmény volt velük. De ahogy a kettes válaszban is írták, az idő sokat segít.
ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha magányos vagy, akkor barátkozni tudsz meg randizni. Idővel alapíthatsz saját családot is. Egyébként egy háziállat talán jó ötlet lehet, ha felelősségteljes vagy. Egy háziállattal törődni kell és szeretetet is ad. Olyanok mint egy családtag vagy egy barát.
ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

4-es: Nekem csak apám él, van egy párom, de nem élünk együtt. Gyerekem már nem lesz, közel 50 éves vagyok. Megfogyatkozott a baráti köröm is.

Állatot én se tartok. Már csak azért se, mert ha pl. hirtelen meghalnék vagy kórházba kerülnék (pl. szívroham az utca közepén), éhen halna szegény. Másrészt sose éltem együtt állattal, bár szeretem őket. Pl. a varjakat etetgetem mogyoróval, van, amelyik már megismer, olyan kis aranyosak.

Amúgy barátaid lehetnek bármikor, családod is lehet. Nem kell rettegni, én hasonló korod óta élek egyedül, anyukám akkor halt meg.

A holnapi program is az lesz, hogy megyek az ország másik végébe a temetőbe a sírokhoz egy csomó művirággal. Végiglátogatok egy csomó sírt.

ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
85%
Őszinte részvétem apukád miatt. Tudom hogy ezzel nem sokat segítek de hidd el idővel minden rendben lesz és kitartást kívánok anyukádnak😊
ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

Azert irigyellek.

En jobban orulnek ha nem lenne senki a mostani pereputty helyett ...

Nyugis eletem lenne feleslehes idegesites zaklatas miazmas helyett...

ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos nem egyszerű a helyzeted :( Egy jóbarátom járt hasonló cipőben, 25 éves korára gyakorlatilag kihalt a családja. Őt mi, a barátai tartottuk fent a víz felett, mi segítettük lelkileg és anyagilag is. Remélem vannak megbízható barátaid akik ha kell, tudnak segíteni!
ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Idővel lesz saját családod, akik révén teljes lesz az életed, és akiknek továbbadhatod apukád emlékét. Anyukád elég fiatal lehet, őszintén remélem, hogy felépülhet a betegségből.
ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8 azóta mi lett vele?

Lett saját családja, párja.


#9 anyukám 59 éves. Persze ahhoz, hogy ne éljen nagyon fiatal.

máj. 1. 01:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!