Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet reagálni, ha számon...

Mit lehet reagálni, ha számon kérnek, miért nem lehettek ott az esküvőn?

Figyelt kérdés

A kapcsolat amolyan "tessék-lássék" az apámmal + az ő részéről a családdal (nagyszülők, nagybácsi stb).

Apámat 3 éve nem is láttam, félévente, ha van valaki alkalom, felhív, de ennyi (régen sem nagyon keresett, általános iskolásként megkaptam, hogy "a telefon nekem is működik").

Nagyszüleimhez kb. 3-4 havonta elmegyek, de az is egy 30 perces látogatás, felszínes témákról beszélgetve. Utoljára karácsonykor voltam náluk, félórát.

De ők sem szoktak keresni, hívni a látogatások között, ezzel szemben az anyukám oldalán lévő nagyszüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, a nagyim rendszeresen jár hozzánk Pestre is, megyünk színházba, kiállításokra.


Utána jegyzett el a párom, eredetileg jövő nyáron lett volna az esküvőnk, de én már a kezdeti fázisban annyira lelkes voltam, hogy mondtam, nincs az a pénz, hogy másfél évet várjunk, május 4-én összeházasodtunk.


Hétfőn értünk haza a nászútról, most próbálunk visszarázódni a mindennapokba, közben én tegnap a közösségi oldalakon is átírtam a nevemet, kikerültek az első közös képek. Ma már egy litánia várt üzenetben, hogy őket ezzel mennyire megsértettem, milyen gyerek vagyok én, hogy a saját apám se lehetett ott az esküvőn, én neki a kedvenc unokája voltak, hogy tehettem ezt meg velük is, hogy hozhattam őket ilyen helyzetbe, de ez kb. 800 karakterben leírva.

Utána elkezdett hívogatni, fél óra alatt 24 nem fogadott hívásom volt tőle (nem láttam, hogy keres).


Nekem ez kicsit ilyen műhiszti, semmi nem érdekelte őket velem kapcsolatban soha, semmiben sem támogattak, akár legyen szó anyagi támogatásról, akár érzelmiről. Fogalmuk sincs az életemről, a férjemet sem ismerik, azt sem tudták, hogy 2 éve együtt vagyunk.

Én ezzel nem szeretnék különösebbek foglalkozni, érthető az álláspontom?


máj. 22. 11:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
Naná, hogy erthető. Szerepelni akartak volna, örömapa szerepben akart parádézni apád, es kiborult, hogy nem tehette meg. Ennyi. Ne foglalkozz vele, majd abbahagyja.
máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%
Az a bajuk, hogy nem kaphattak az ingyen kajából és piából...
máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Rakott karfiol ***** válasza:
87%

Érthető.

Az viszont nem, hogy mi célból íródott a kérdés. Mi/ki bizonytalanít el saját magadban?

máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%

Egy sorban megírod, hogy kis esküvő volt, és csak a hozzátok közelálló szűk körrel ünnepeltetek. Ennyi.


Többet felesleges; ha magától ennyi esze van, rá kell hagyni. Vannak, akiknek úgyis hiába magyaráznád, hogy amilyen a mosdó, olyan a törölköző...

máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
28%

Teljesen jogosan vannak megsértődve.

Leírtad, hogy igenis hívtak néha, kerestek, de Te szándékosan kihagytad őket az egészből, és most eljárszod, hogy meg vagy lepődve.

máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Azért merült fel bennem a kérdés, mert a nagyanyámat semmire nem láttam még így, ilyen hevesen reagálni.


5. válaszoló, ne mondd már, hogy az a normális szülő-gyerek kapcsolat, ha az apám karácsonykor és szülinapkor keres csak, és akkor is maximum 3 percet beszélünk.

Hogy van az, hogy az anyukámnak egy napja nem tud úgy eltelni, hogy ne tudjon rólam? Vagy hogy a nagyszüleim csak azért vettek anno okostelefont maguknak, hogy amíg külföldön tanultam, tudjunk facetimeozni egymással és tudjak nekik képeket küldeni? Apám szülei azt sem tudják, milyen szakon végeztem...

máj. 22. 12:07
 7/33 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem igaza van, ők csak a "Jaj, mit fognak szólni a szomszédok" hozzáállás miatt aggódnak.
máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
76%

Barátnőm sincs jóban az apjával, már évek óta nem vagy alig beszéltek, de az esküvőjére meghívta. Fél napra mindenki félre tudta tenni a negatív érzéseit és teljesen problémamentesen zajlott le az egész ceremónia.

Ha nálatok ez nem lett volna megoldható, akkor érthető, hogy nem hívtad őket. Ez esetben ignoráld az üzeneteiket.

máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
94%
7-es vagyok: azt akartam írni, hogy igazad van.
máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

De miért tegyek félre bármilyen negatív érzést, miért legyenek ott olyanok az esküvőmön, akiknek amúgy mindegy, élek-e, vagy halok, a páromat, az ő családját nem is ismerik, az én családom többi részét pedig ki nem állhatják?

Semmit nem tudnak rólam/rólunk, ha ott vagyok náluk, akkor is arról beszélünk, épp milyen az idő, milyen a politikai helyzet, mi volt a tv-ben, mit olvastak a helyi újságban.


A Mi nagy napunk volt ez, számomra az volt az érthető, ha olyanok vannak ott, akiket szeretünk, akikkel tartjuk a kapcsolatot és nem illemből hívunk meg bárkit.

máj. 22. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!