Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Anyu 43 éves apa 50. van egy bátyám aki 22 éves. és én 17 vagyok. Anya tegnap elújságolta hogy terhes.!

Figyelt kérdés
Köpni nyelni nem tudtam. Meg akarják tartani. Én nekem az a véleményem hogy ne vállalják. És kitudja meddig fognak élni? A nyakunkba fog szakadni az a gyerek... Szerintem nagy felelőtlenség. Köszönöm a válaszokat 17L
2010. okt. 30. 09:22
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%

Ha anyagilag megengedhetik maguknak a gyereket,akkor miért lenne felelőtlenség? Ma divat,hogy a nők az első gyereket 401 éves korukban szülik.

Ez a szüleid döntése kell legyen.

Nem te fogod felnevelni,hanem ők. Azt pedig,hogy ki meddig él,nem tudja senki. Meghalhat akár 30 évesen is egy szülő.

2010. okt. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos ez az ő életük, ebbe nincs jogod beleszólni. Tényleg nem túl jó ötlet 43 évesen szülni, jó sok kockázattal jár, de gondolom anyukádnak még rosszabb lenne egy abortusz (az lelkiekben és fizikailag is egyaránt nagyon megvisel...)

El kell fogadnod, nem tudsz mást tenni, mindjárt 18 éves vagy, azaz nagykorú, tehát kis idő múlva önállósodhatsz is.

2010. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Igen, eltudnák tartani... de akkor is én ezt nem tartom jó ötletnek...
2010. okt. 30. 09:29
 4/41 anonim ***** válasza:
92%

Fura lenne, ha ebben a kérdésben számítana a te vagy a bátyád véleménye. Egyik szülőd se öreg még, a várható élettartam valahol 74 év körül van mostanság. Az azt jelenti, hogy az a gyerek lesz harmninc körül, ha anyukád ezt eléri.

Egyébként meg holnap is meg lehet halni, 20 évesen is.

Gondolom nem tervezett terhesség ez és ha van rá lehetőség -anyagi, érzelmi- miért ne tarthatná meg?

Inkább támogasd és biztosítsd arról, hogy te mindenben segíteni fogod.

2010. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
71%
Ne vedd zokon, de semmi közöd hozzá, hogy megtartják e vagy sem. Pláne, ha anyagilag jól álltok, akkor mi a gond? egy baba hatalmas ajándék és ennek kéne örülni, azt meg verd ki a fejedből, hogy ki mikor hal meg, és azt is, hogy a "nyakatokba szakad" a baba. Ez kicsit téged minősít, úgyhogy próbálj meg örülni egy leendő életnek, hidd el, sokan hálásak lennének az életnek ezért, csak van akinek nem adatik meg. Próbáld ezt szem előtt tartani.
2010. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
67%

majd ha Te is anya leszel, más szemszögből fogod nézni az ilyen helyzeteket. Azt hiszem én is megtartanám édesanyádék helyében! Az a baba ugyanolyan kincs lesz, mint Te meg a bátyád!

Másrészt meg a véleményeteket elmondhatjátok, de a döntés a szüleiteké. És annyit tehetsz, mint amit egy gyerek elvár a szülőtől, ha dönt a gyerek valamiben: elfogadod a döntését és támogatni abban amit döntött! Légy felnőtt!!!

2010. okt. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem a te feladatod eldönteni, hogy mi legyen a kisbabával! - csak azért öljék meg, mert te félsz, hogy később a nyakadba szakad? - mégis milyen viszonyba vagy te a testvéreddel? Nekem is van kishúgom, és bármi történne Anyummal ( féltestvérem, az apukája már nem él) soha, de soha nem hagynám egyedül, és nem érezném nyűgnek!
2010. okt. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
61%
nincs beleszólásod, anyád meg nem öregasszony, hogy ne szülhetne, más az ő korában vállalja az elsőt...nem mellesleg ne temesd még a szüleidet, hisz csak középkorúak...
2010. okt. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
44%
Az egész kérdésről az jön le, mennyire önző vagy. Neked 1 év múlva már nem kell otthon laknod, a szüleid semmivel sem tartoznak neked, max. te nekik egy óriási köszönömmel. Felneveltek és 18 évesen önálló, felnőtt ember lettél. Nehoyg már önös érdekből te akard megszabni, hogy vállalhatnak-e még egy gyereket, vagy nem! Jó eséllyel még 20-30 évig fognak élni, szerinted az életük annyit ér, hogy téged felneveltek, aztán semmi több?! Te meg már a halálukon gondolkodsz, meg azon, hogy mi szakad a nyakadba? Elmondom neked, hogy nyakadba szakad egy fél ház (X millió forint), amit megörökölsz. A nyakadba szakad az elmúlt 15 év tanulása, jóesetben pedig még lesz 5, amit a szüleid álltak és fognak nyilván még segíteni. Nyakadba szakad egy felnőtt kor, egy egészséges szervezet, és úgy ámblokk maga az élet. Ezen járjon az agyad, ne azon, hogy a szüleid még teljes életet akarnak élni, amihez bőven joguk van.
2010. okt. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem igen is jól teszi anyukád,hogy megakarja tartani, végül is a testvéredről van szó! Szerinted nem jó ötlet? És ha a bátyád is azt mondta volna rád,hogy nem jó ötlet téged megtartani? Szerintem örülj annak,hogy lesz még egy kistesód,és ez boldoggá fogja tenni az egész családotokat. Majd ha te is értett leszel rá,hogy anya légy, akárhány évesen is örömmel fogod várni,mégha már a 10. gyermeked lesz is, meglátod, ja és nem esne neked se jól,ha valamelyik másik gyereked azt mondaná: ez nem jó ötlet...
2010. okt. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!