Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bízzak újra a férjemben?

Hogyan bízzak újra a férjemben?

Figyelt kérdés

9 évevagyunk együtt, van egy 2 éves kislányunk. Nagyon szeretjük egymást, tudom, hogy ő is szeret!!!

Nagyon régi, 7 évvel ezelőtt történt eset miatt veszett el a bizalmam. Nem csalt meg, de nem rajta múlt...

Megbánta, szegénykém nagyon megbánta már, de bennem ez akkora törést okozott - első nagy csalódás - , hogy azóta sem tudok benne bízni.

Betegesen féltékeny vagyok, mintha keresném a bizonyítékot, hogy megcsal. És ez neki érthetően nagyon rossz. vele akarom leélni az életem, nagyon szeretnék benne újra bízni! Azóta, 7 éve nem történt semmi, ami amiatt féltékenynek kéne lenne. Elvett feleségül, mindent megtesz értünk. Felnőttünk, már nem fiatalkori kíváncsiságról van szó...

Kérlek, adjatok tanácsot, szeretnék újra bízni.

Arra is gondoltam, hogy a saját önbecsülésemet kéne helyretenni, ami azóta is a apdlón van, de hogy???


24/nő


2010. nov. 18. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Azóta nem csinált semmit, és te 7 éve nem bízol benne?

No comment...

2010. nov. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

ha szereted, és szeretnéd, hogy boldog legyél vele, és ő is veled, akkor el kell felejtened ami történt. ami biztos nehéz, de legalábbis próbálj ne gondolni rá. ha megbocsátottad neki akkor, és úgy érezted, ennek ellenére is vele akarsz lenni, akkor tényleg meg kell bocsátanod. ne gondolkozz ezen, egy botlás volt, mindenkivel előfordul, de kiderült hogy csak veled akar lenni, és ez a fontos. biztos vagyok benne, hogy nem követi el mégegyszer azt a hibát.

ami az önbecsülésedet illeti, menj el fodrászhoz, kozmetikushoz, vegyél pár új ruhát, és meglátod nincs itt semmi gond.

2010. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
szia. nálunk ugyan ez volt a helyzet. fiatalok voltunk, ő felrelépett.. kicsit magam is okolom miatt, de ezt nem részletezném. Megbocsátottam neki, ez már 9 éve történt. azóta elvett feleségül, 11 hónapos a kislányunk. sokszor eszembe jut h mit tett, de már túltettem rajta magam. szeretem, ő is szeret és ezt a fontos.
2010. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha bizonyította már hogy szeret, és azóta nincs semmi ami miatt aggódnod kéne, még el is vett, van egy kislányotok és törődik veletek.. mi itt a probléma. Főleg ha nem csalt meg. Én értem miről beszélsz én is betegesen féltékeny vagyok és ahogy írtad "mintha keresném a bizonyítékot, hogy megcsal" hát valahogy én is ilyen vagyok , és emiatt sokat veszekszünk. Tenni ellene nemnagyon tudok, max. ha eszembe jut vmi ami amúgy tök hülyeség, előtt el kell számolnom 10ig 20ig,ameddig kell, és megpróbálom utána kedvesen megkérdezni, ez mi, miért vagy hasonló, vagy egyszerűen nem is említem neki.
2010. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarod ezt a kapcsolatot, akkor sürgősen lépj túl rajta, mert lehet, hogy egyszer a férjed besokall, aztán lelép, vagy most tényleg megcsal, csakhogy igazad legyen, amiukor gyanúsítgatod.

Ha mardos is a féltékenység, ne mutasd ki! Szerintem ez már frankón megmérgezte a lelkedet, úgyhogy próbálj a jó dolgokra koncentrálni a párodban, és ne mindig csak kételkedni benne. Tudom, hogy én könnyen beszélek, de egy ilyen szituban, én nem is bocsátottam volna meg, mert én ilyen vagyok. Te viszont úgy döntöttél, hogy folytatod a kapcsolatot, úgyhogy hajrá! Lépj túl rajta!

2010. nov. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Jól látod, kedves Kérdező, hogy önbecsüléseddel van a baj. A féltékenység oka mindig bennünk van - akkoriban érezted, hogy TE MAJDNEM NEM TUDTAD MEGTARTANI a szeretett ember, és az az érzés meggyökeresedett Benned. Hogy bármikor megtörténhet, Nálad valaki többet ér szemében.

Sajnos, ez súlyos lelki sérülésre enged következtetni. Amit azóta sem tudtál kiheverni. Ha megkeseríti életeteket bizalmatlanságod, akkor szakember segítségét kellene talán kérned, terapeutáét, azaz lélekgyógyítóét.

A féltékenység tönkretesz minden kapcsolatot. Megalázó a másik félre nézve. Belehajszolhat valakit a hűtlenségbe, mert akkor már legyen igaz a gyanúsítgatás!

Házilagos módszert az önbizalom erősítésére nemigen tudok, sajnos, javasolni. Talán van, de nem ismerem. Annyit tudok csupán, hogy az érzelmekre ésszel nehéz hatni, hiszen azok tudattalanunkból merülnek fel. Talán valaki tud módszert ajánlani, ami segíthetne. Jó lenne. Magam is utána nézek, és ha találtam valamit, jelentkezem. Illetve Te is keresgélhetnél "önbizalom erősítés" címszó alatt.

Most az integratív pszichoterápiára voksolnék, ami gyors és hatékony, és végleges megoldást hoz, a tudattalanban teszel rendet segítségével, ha alkalmas vagy rá. De miért is ne lennél? Erre is rá lehet keresni, hogy megismerkedj vele, ha netán még hiányozna ismeretanyagodból.

Boldog és békés életet kívánok!

2010. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező, én azt gondolom, hogy az eszeddel Te is tudod, hogy értelmetlen 7 évvel ezelőtti eseményen rágódni, emiatt bizalmatlan lenni. Csak az a baj, hogy az eszünk igen gyakran nem tud az érzelmeinknek parancsolni.

Szerintem az probléma feldolgozásához, az önbecsülésed helyreállításához külső segítséget kellene igénybe venned.

Erre két jó módszert is tudok ajánlani: (nézz utána a neten, mik is ezek, ha nem ismered)

a családfelállítást

[link]

a pszichodrámát

www.pszichodrama.hu

Ha betegesen féltékeny vagy - akkor ez tényleg betegség és meg is lehet belőle gyógyulni. Ha nem teszel valamit, előb-utóbb rámegy a kapcsolatotok!

2010. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd tönkre az életeteket. Anno 8 éve rájöttem, az örökös féltékenykedésemmel elveszíthetem azt akit nagyon szeretek. A férjem kamionos,járja a világot.Valami hülye szikre egyszer kipattant a fejemből és felhívtam, pont útközben volt és én mondtam a magamét. Ő leállt a kamionnal és rettentően sírni kezdett a telefonban. Akkor változtattam a magatartásomon. Azóta egyáltalán nem vagyok féltékeny. Rájöttem nincs értelme.
2010. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
nincs már az a fiatalkori kíváncsiság? hát az embe rmég 24 évesen is fiatal, meg persze később is kíváncsi. Nyílván oka van, hogy most is arra keresel bizonyítékot hogy megcsal, szerintem ezen kéne elgondolkodni. Ha meg most nem bízol meg benne, azt tönkre tesz mindkettőtöket. Szóval vagy bízz meg benne, de ha nem tudsz, akkor az súlyos probléma lesz a kapcsolatotokban.
2010. nov. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
78%

Szia!

Szerintem kezdd az alapoknál. Nézz a tükörbe. Próbáld meg elhinni, h te egy olyan nő vagy, akitől jobbat nem találhat a férjed, mert boldoggá teszed, szereted és egyáltalán mi a fenéért kéne neki más? Mi az amiben más job?? Ha ezekre a kérdésekre tudsz ésszerű válaszokat adni (pl. más nem féltékenykedik és ez jobb, más megbízna benne stb. ...) akkor ezeken a hibáidon próbálj meg változtatni. A szomorú valóság az, h ha valakit megcsalnak, az nem azért történik, mert a pasik eredendően csak "azt" akarják és mocskos szemét mind, hanem azért, mert valami hiányzik az egyébként kiegyensúlyozottnak tűnő kapcsolatból. Egy jó kapcsolatnak (nem csak párkapcsolat, legyen az barátság is) az alapja a bizalom, ha megbízol valakiben, azzal tiszteletet is adsz és ha valakit tisztelsz, azt az embert nem bántod. És mivel oda vissza működik a dolog így rövid úton bizalmat táplál ő is irántad és tisztelni fog ő is téged az új esélyért, a "tiszta lapért". Tehát ő sem akar téged bántani, így még ha nem is működik valami, tisztelni fog annyira, hogy nem máshoz fordul és másnál keresi a lopott boldogságot, hanem veled akarja megbeszélni rendezni a problémákat, h újra olyan lehetten a kapcsolatotok, mint az elején, h ú jra rajongásig belédszerethessen.

Szerintem ha mindezt így folytatod, akkor belehajszolod a férjedet vagy a boldogtalanságba, vagy abba, hogy máshol keresse a boldogságot. Ez a hozzáállás tényleg kinyírja a kapcsolatok nagy részét. Ha ti 7 éve együtt vagytok így, és azóta esküvő, baba és minden van, akkor azt tudom mondani, hogy ez tényleg egy nagyon erős kapcsolat, de mindent nem fog kibírni. Egy idő után belefárad a férjed és megadja azt az elégtételt neked, hogy kimondhasd: "Na ugye! Tudtam, h megcsalsz!!!"

Minél előbb változtass a dolgokon, ha egyedül nem meg, akkor azt mondom amit előttem is, hogy fordulj szakemberhez. Ettől még nem dilis senki, csak tesz a boldogságáért :)

Sok sikert!

Legfőképp bízz magadban!!!!! :)

2010. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!