Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a kérdésről?

Mit gondoltok erről a kérdésről?

Figyelt kérdés
[link]
2010. dec. 17. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

azt h egy kalap szar,nem is igaz, mégis idöt és enegrgiàt pazarolnak ilyenk "kutatàsokra"

azért vagyunk emberek, mert statisztikàkból nem lehet minket megimserni.. nem véletlen vagyunk mind màsok

2010. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 szamóca. ***** válasza:

látok benne igazságot, de én inkább válok minthogy oylan emberrel éljem le az életem aki iránt nem úgy érzek...

sajnos a legtöbb szerelemből kötött házasság válással végződik. Az idális emberbe a legtöbben nem tudnak beleszeretni, ilyennel már volt dolgom. Két fiú volt: az egyik, az akire vágytam. bohém, szenvedélyes, igazi veszélyes aki mellett éreztem hogy élek. A másik, az idálisnak tűnő... szelíd, kedves, olyan igazi "családapának jó" típus. persze még ahoz fiatal vagyok hogy apát keressek, de kapcsolatban is mellette lett volna a jobb életem. Sajnos hiába küzdöttem ésszel hoyg őt válasszam, egyszerűen nem ment. Szóval asszem vagy nem házasodok, vagy válni fogok =)

2010. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

és ha én a màsodik típusba vagyok szerelmes akkor..? :)

ajjajj...

2010. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én meg nem vagyok olyan idióta, hogy igent mondjak egy olyannak, aki nem a nagy ő. Az életben el lehet cseszni bizonyos dolgokat, de szerintem, aki egy ilyen fontos dolgot elcsesz, az már elég durva. És ezért mást nem lehet okolni, csak saját magunkat.
2010. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Éppen az 50-es években kezdtek el dolgozni a nők tömegesen,nem volt divat együttélni a házasság előtt,és nagyon ritka volt a válás. Szerelemből házasodtak össze,és tolerálták egymás hibáit,ami ma nem szokás.
2010. dec. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Fasság.

Jól írja az előző, manapság kevésbé tolerálják egymást, ennyi.

2010. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem túlságosan leegyszerűsítik az amcsik a dolgot...Az tény, hogy sok a válás,de azért, mert manapság az a divat, hogy megismerkednek, 1 hónap után összeköltöznek, 3 hónap után eljegyzés,fél év múlva esküvő...Nyilvánvaló, hogy félév kevés ahhoz, hogy megismered a másikat...
2010. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem is magát a cikket, hanem a kérdésfelvetést találtam érdekesnek.

De a végefelé levő megjegyzéssel értek inkább egyet, hogy kár ugyanazt az intenzív érzést várni sok év után is, mint ami az elején van - szerintem sokszor ez a banánhéj.

2010. dec. 17. 20:39
 9/15 anonim ***** válasza:

Régen azért nem volt ennyi válás, mert társadalmilag nem volt elfogadott. Főleg azt a nőt, aki elvált eléggé kiközösítették emiatt. Ez a kutatás egy nulla..durva, hogy kifelejt társadalmi okokat.

Ma már nem "ciki" elválni, nincsenek olyan szoros gazdasági indokok sem, hiszen alapvetően most azért már nagy nehezen de el tudja tartani az egyedülálló szülő is a gyerekét. Ami akkoriban még nem igazán volt lehetséges.


Ennyi a különbség és nem az, hogy a kényszer házasságok jobbak lennének.

2010. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze, nem kell ugyanazt várni a kapcsolat elején, mint 10 év után. Csakhogy az emberek el is hiszik, hogy normális az, ha 10 év után már csak barátok.

Nem hinném, hogy ennyire azért le kéne redukálódnia és meg kéne szűnnie a szexuális vonzódásuknak.

A párok sokszor nem is igyekszenek, hogy megküzdjenek az párkapcsolatuk újralángolásával. Azt várják, hogy majd megújul és ugyanolyan jó lesz magától.

Pedig sajna ez nem így van. Nagyon meg kell dolgozni azért, hogy egy kapcsolat hosszú távon is azt nyújtsa, amit szeretnénk.


De ez régen sem volt divat, régen sem beszéltek meg többet egymással az emberek, csak a válás nem feltétlenül szerepelt a lehetőségek között. Akkoriban az még valóban életre szólóbb dolog volt.

2010. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!