Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik rám anyósom?...

Jogosan haragszik rám anyósom? Páromat előtt is megpróbált bemocskolni. Szerintem nincs igaza.

Figyelt kérdés

1 hónapja új lakásba költöztünk, ami eléggé le volt lakva. Kifestettünk,új bútorokat vettünk,rendbe hoztuk,amit rendbe kellett. 1 hete már kb. mindenünk meg volt,amire szükség volt,már csak a nagy takarítás maradt hátra. Párom mondta, hogy nem szeretné,ha pocakkal ugrálnék,meg bútorokat tologatnék,ezért megkéri az anyját,hogy segítsen nekem a nagytakarításba. Felhívtuk,azt mondta,hogy persze segít,telefonáljak rá,hogy mikor szeretném. Felhívtam másnap,hogy akkor legyen szíves jöjjön át,és segítsen,de persze neki épp akkor halaszthatatlan dolga volt. Másnap ismét felhívtam,fel sem vette a telefont...Páromnak nem akartam mondani,mert szegényem egész nap dolgozik,jön-megy,azt se tudja hol áll a feje. Harmadik nap is hívtam,megint nem vette fel,de már úgy éreztem,hogy nem bírom tovább,muszáj lesz kitakarítani anyóssal,vagy anyós nélkül is. A házban lakik egy 60 év körüli néni,megtudtam,hogy ő szokott járni másokhoz takarítani,ezért megkérdeztem,hogy segítene-e nekem,persze nem ingyen. A néni nagyon kedves volt,azt mondta,hogy felőle rögtön neki is kezdhetünk,így ketten neki álltunk,és pár óra alatt végeztünk. 2000 Ft-t kért,de adtam neki 3000-et, amiért első szavamra "ugrott", na meg ő végezte a munka nehezebb részét. Én csak port töröltem,meg porszívóztam,meg ahol kellett felmostam. Anyósom épp akkor toppant be hozzánk,amikor kifizettem a nénit.Miután elment a néni,anyósom teljesen kikelt magából,hogy én mit képzelek magamról,idehívom a semmiért,meg arról volt szó,hogy ő fog segíteni takarítani,nem pedig egy idegen. Mondtam neki,hogy én hívtam sokszor,de arra se volt képes,hogy felvegye a telefont. Erre nem tudott mit mondani,azzal dobálódzott,hogy én milyen egy elkényeztetett p*csa vagyok,meg hogy nyugodtan kitakaríthattam volna egyedül,mert ő is bizony takarított pocakkal. Mondtam neki,hogy én se ültem ölbe tett kézzel,én is csináltam amit tudtam,de azt azért ne várja,hogy 22 hetesen 30-40 kilós bútorokat emelgessek,vagy toljam odébb.Már lehajolni is nehezen tudok...Bejött,sáros cipővel összemászkálta a konyhát,majd volt pofája azt mondani,hogy nem takarítottunk ki rendesen. Akkor ért haza a párom,neki is azt mondta,hogy szóróm a pénzt feleslegesen,meg semmit se csinálok,idehívtam őt,erre mire ideért én egy vadidegen asszonynak adtam pénzt,és az asszony nem is takarított ki rendesen,mert nézze meg,tiszta sár a konyha. (Az a sár anyósom cipőjéből potyogott ki...)Azt is mondta,hogy milyen egy elkényeztetett kis cafka vagyok,mert másnak nincs mit ennie,én meg "bejárónőre" költök...

Nagyon rosszul estek a szavai,mert amíg tudtam,addig mindig mindent egyedül csináltam,soha nem kértem senki segítségét. Most meg,amikor hívtam,még arra se volt képes,hogy felvegye a telefont,ne adj isten visszahívjon,hogy mit szerettem volna...Úgy csinált,mintha az ő pénzéből fizettem volna ki az asszonyt,pedig nem. Dolgozom itthonról,s azt a pénzt amit így megkeresek,hadd költsem már arra,amire én szeretném! Mi a véleményetek?


2011. jan. 5. 14:04
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Bocsi,ha hosszú lett! Egyébként 21/N.
2011. jan. 5. 14:07
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
A lényeges kérdés az az, hogy a férjed mit szól ehhez.
2011. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Én azt szólom hozzá,hogy én ezért nem szoktam megkérni senkit a családból,mármint anyósra gondolok,mert nem akarom hogy ilyeneket vágjanak a fejemhez.Én neked adok igazat,pláne hogy ha terhes vagy.A tanulság az hogy nem kell neki szólni.
2011. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem baj, had pattogjon. Még mindig jobb ha ő pattog, minthogy elment volna a babátok mert egyedül csináltad volna meg a nehéz munkát.Vannak ám olyan anyósok, akik valóban nagy hárpiák. Tisztelet a kivételnek.
2011. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az anyósodnak minősíthetetlen a viselkedése. A párom ez esetben mellém állna. Nekem is az a kérdésem: A Te párod mit szólt hozza?

Amúgy boldog babavárást:)

2o-L

2011. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A párom is azt mondta,hogy neki teljesen mindegy,hogy ki segít nekem, a lényeg, hogy én ne erőltessem meg magam,vigyázzak a picire.
2011. jan. 5. 14:16
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem egy barátnőt vagy anyukádat hívtál? Testvér vagy sógornő?

Már eleve el sem fogadtam volna azt, hogy anyós jöjjön segíteni.

És a párod anyja meg hadd pattogjon, ha nem tetszik neki ahogy viselkedsz, maradjon otthon!

Gratulálok a babához:)

2011. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

ma 14:13-as vagyok!


Az anyósok már csak ilyenek.Én pl mindig úgy intézem a dolgaimat hogy a lehető legkevesebb időt töltsek vele és ha lehet akkor kerülöm.Mert nálunk meg pont ő szokott kitalálni nekem valami hulye feladatot,ami mát az agyamra megy.Egyszer kétszer megcsinálom szívessen,na de rendeszeressen kitalál valamit.Nekem is épp van elég dolgom!Ilyen szempontból viszont szerencsés vagy,hogy nem ő ugráltat téged.:)Ha nem te őt.:)

2011. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Először is nyugodj meg.Az én anyósom is ilyen, én is végigmérgelődtem a babavárásomat, aztán aggódhattam, hogy egészséges lesz-e a gyerek.Az anyóssal jóban lenni képtelenség, én se felelek meg az enyémnek, pedig jóformán egyedül nevelem a 2 kisfiamat, párom 2 munkahelyen dolgozik, hogy a lakáshitelt ki tudjuk fizetni, nem iszok, nem csavargok, csak a gyerekeknek élek, van tiszta ruha, főtt étel, rendezett lakás, mégis folyton kritizál. Mivel gutaütésközeli állapotban nem lehet élni, messzire elkerülöm, legalább nyugalmam legyen.

Nem tetszik neki, hogy nélküle is el lehet boldogulni.

A férjemmel is, meg mindenkivel ilyen, úgyhogy én is keresem a megoldást, de tartok tőle, hogy nincs.

Ez van.

2011. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem egy barátnőt vagy anyukádat hívtál? Testvér vagy sógornő?


Ezt én sem értem!Én a legvégső esetben fordulnék az anyósomhoz!Azaz soha!

2011. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!