Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmesek vagytok a párotokb...

Szerelmesek vagytok a párotokba/férjetekbe/feleségetekbe? Mennyit szamít ez? Mi is a szerelem?

Figyelt kérdés

Én már teljesen belezavarodtam, hogy mi is igazából a szerelem? Egyszer voltam szerintem úgy igazán szerelmes, még nagyon fiatal koromban, 18 évesen, akkor szenvedtem is sokat az a fiú miatt, azóta úgy érzem, hogy ugyanazt a lángolást nem tudnám újra érezni. Készülünk az esküvőre a párommal, szeretem, becsülöm, tisztelem, ő a mindenem, de mégsem érzem azt a gyermeki lángolást, ami akkor volt. Nem érzem azt, hogy belehalnék( szószerint), ha vége lenne. Ez természetes? Vagy azt jelenti, hogy nem vagyok igazán szerelmes? Olyan csak egyszer van? Vagy felnőtt korban nincs már az az érzés? Össze vagyok zavarodva...

26/N


2011. jan. 13. 09:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Gyermeki lángolást ne is keress, hiszen felnőtt vagy!

:-)

"szeretem, becsülöm, tisztelem, ő a mindenem" ennél nem kell több

2011. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azt azért érezted úgy, mert sokat szenvedtél, küzdöttél.

Inkább örülj neki, hogy most nem kell ezen átmenned. Hidd el: egyszer éreznéd úgy, hogy el fog hagyni, vagy más nő kerül a képbe, rájönnél, mennyire szereted, újra szenvednél, küzdenél, jobban megbecsülnéd, mert bele kell halnod lelkileg, és össze kell törnöd.


Most melyik kell?

Tényleg olyan házasságot akarsz, mint az a szerelem volt 18 évesen??? Egy életen át szenvedni a fiú miatt???


Vagy biztosan tudni, hogy szeret, szereted, és nyugalomban, kiegyensúlyozott kapcsolatban élni évtizedekig?

2011. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5 éve vagyunk együtt! Hazudnék, ha azt mondanám,hogy még mindig pillangók vannak a hasamban, de azt tudom,hogy nem tudnék nélküle élni. Úgy szoktam fogalmazni,hogy még mindig szerelemmel szeretem, de már nem a "kamaszos", gyomorideges szerelemmel, hanem mély szerelemmel, ahogy egy asszony szeret egy férjet!:)

Szerintem se kergesd a gyermeki szerelmet. Az majdnem mindig átalakul egy idő után. Szerintem is "elég", ha szereted, becsülöd, ha ő a mindened!

2011. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ÚGy látom téged is elkapott az "esküvő para"..Ne félj, ha azt az igent, akkor és ott szívből mondtad, akkor helyesen cselekszel..És emlékszel mit éreztél akkor, amikor megkérte a kezed??..Na az a szerelem..Az a hatalmas öröm, amit ki tud váltani belőled..Sőt valójában minden érzés együtt, amit ő generál benned..
2011. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem lángoltam az első férjem iránt, de szerettem, viszont az évek múlásával egyre jobban hiányzott valami az életemből:( jó ember volt, jó apa de én csak egy árnyéknak éreztem magam , elváltunk és rá pár évre megtaláltam azt akiért megveszek, oda és vissza vagyok és ő is értem és nem tudnám elképzelni nélküle az életemet, össze is házasodtunk és az évek minket igazoltak, tíz éve együtt vagyunk és nem csak fellángolás volt, mert még mindig ugyan olyan a kapcsolatunk mindkét részről mint a legelején:) tehát én csak azt tudom mondani, lehet élni a végtelenségig és megöregedni egy ember mellett akit csak szeretsz, becsülsz és ő viszont, de lehet olyan mellett is aki mellett teljes a szíved, és kicsordul belőle a szerelem és viszont.
2011. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Én nem tudnám elképzelni, pillangók, zazazu nélkül! :)
2011. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonló a szitu, mi kb 6 éve együtt vagyunk, együtt élünk. az elején minden szép és jó volt, fellángolás, stb. de mára már nem.... sőt.. tisztelem, becsülöm, de valahogy én úgy érzem, már nincs szerelem, csak szeretet. csak egyhangúság, és sokszor egyedül is érzem magam ebben a kapcsolatban, mert nem érzem azt, hogy ő lenne a másik felem. én is 26 vagyok és én ott tartok, hogy kilépek ebből a kapcsolatból, bármennyire is nehéz lesz, hiszen ha nem érzem önmagam mellette, ha nem vagyok igazán boldog, mert valami hiányzik, akkor miért éljek le vele még 40-50 évet? még most vagyok fiatal, most még megtehetem... de nálad nem egészen ezt látom. inkább csak azt, hogy megijedtél kicsit, de ne aggódj, nincs ezzel semmi baj. ahogy látom szereted, és ő is. az, hogy elmult a gyermeki lángoló szerelem, ez egyértelmű.. az elmúlik egy pár év után. és megmarad a nyugalom, a béke, a szeretet, a tisztelet, a becsület, a nyugodt boldogság, hogy megtaláltad a másik feled, akivel jól érzed magad és aki nélkül talán te is megszünnél létezni. úgyhogy sok sikert, sok boldogságot nektek!
2011. jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnos, már nem vagyunk szerelmesek. TAlán nem is voltunk.
2011. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Én szerelmes vagyok a páromba (férjembe). 3,5 éve ismerem és 2,5 éve vagyunk házasok, és a fiúnk 1,5 éves:-) Szerelem volt az első látásra. Nagyon szeretem a férjemet és bizony még most is pillangók vannak a hasamba ha valami közös romantikus dolgot csinálunk:-) Tudom, hogy 10-12 év múlva már nem lesz lángolás(bár ki tudja), de tudom, hogy együtt fogunk megöregedni:-)
2011. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Két éve vagyunk együtt és igen, szerelmesek vagyunk egymásba, pedig már nem a rózsaszín ködöt látjuk, hanem egymást. Szerintem a szerelem az egy elég nehezen megfogalmazható dolog, a legtöbb ember nem is ugyanazt érti alatta. Nekem egy olyan érzés, amit más iránt nem tudnék érezni ilyen mélységben. Testi lelki összetartozás, szeretet a másik teljes elfogadása... de nehéz ezt szavakba önteni, mint a szeretet bármelyik formáját, a szavak ugyanis nem mindig tudják visszaadni az érzéseket.

A gyermeki lángolást én nem sorolom még a szerelem kategóriájába, az inkább rajongás, vagy nagyon erős vonzalom, amiből kialakulhat szerelem, de csalódással is nagyon könnyen végződhet. Viszont van, aki éppen ezt tartja szerelemnek. Van, akinél akkor végződik a szerelem, ha már elmúlt a kezdeti lángolás, ha már megismerte, megszokta a másikat. Nálam akkor kezdődik igazán.

31/N

2011. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!