Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen a "barátaimmal"?

Mi legyen a "barátaimmal"?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, végzôs. Soha sem tudtam/akartam barátkozni, ennek ellenére 4-5 emberrel "sikerült"- sulin kívül e-mailezünk, msn-ezünk, stb. Szóval a barátaimnak tartom ôket, szerintem ôk is engem. De nem tudom, hogy legyen tovább amikor véget ér a suli.

Mindig is magányos típus voltam, nem érzem szükségletnek azt, hogy barátaim legyenek, jól el vagyok nélkülük. De a mostaniakat kedvelem, nem akarom megbántani ôket azzal, hogy "elküldöm" ôket. De arra sem vágyok, hogy tartsuk a kapcsolatot. Össze vagyok zavarodva...


2011. jan. 31. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Mint említed sulin kívül csak neten dumáltok. Eljárni nem jártok sehova.

Mikor vége a sulinak 1 ideig beszélgess velük majd ne keresd őket ha így akarod.

2011. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sztem nem kell a dolgoknak elébe menni. Ha eddig sem elsősorban személyes kapcsolat-tartásról volt szó, akkor ezt még azután is lehet folytatni, hogy máshova kerültök. Pár hónap után te is, ők is új barátokat fogtok találni, új elfoglaltságotok lesz. A mindennapok eseményei úgy fognak alakulni, hogy mindenki részéről a régi barátokra egyre kevesebb idő fog jutni. De attól még felesleges lenne "lezárni" a kapcsolatot. Akár pár év múlva, stb. alakulhat úgy az élet, hogy ismét közelebb kerültök egymáshoz, jó lesz majd "elnosztalgiázni" a régi szép időkről. Köszönjetek el egymástól, írjátok meg egymásnak, hogyan alakult az életetek az egyetem után, stb. A többit bízzátok az időre.
2011. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek Kisibolyával, én is így csinálnám a helyedben.
2011. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem is hagyd a dolgokat, follyanak akaratuk szerint. Ha az ő részükről igény lesz a kapcsolattartásra, akkor menjen tovább, ha nem, az új élethekyzetedben úgyis alakulnak majd új kapcsolatok. csak azért ne vesd el őket, mert magányos típus vagy. Nekem egyetemi kapcsolatom, hosszú-hosszú éveken, több, mint tíz éven keresztül aludt, aztán újra találkoztunk és ma nagyon jó barátok vagyunk.
2011. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Barát nem az, akivel állandóan összejársz bulizni. Olvastam egy jó megfogalmazást erre:


Barát az...


1, ...aki jön a bajban, ha hívod, és Te is mész, ha Ő hív Téged.

2, ...aki bármikor bemehet hozzátok az otthonodba és még ételt is kap.

3, ...aki bármikor meg meri mondani neked, ha nyitva maradt a slicced, vagy kilóg valami az orrodból.


;)

2011. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sztem ne agyalj rajta, hogyan is lesz ez később. Ha vége az évnek elköszöntök, ha keresnek beszélsz velük, ha kevded van felhívod őket. Ha távol laknak, akkor a munka és később a család miatt úgyis akadályokba ütközik majd a szoros baráti kapcsolattatás. ne sértsd meg őket, és ne is akard elküldeni őket. Idővel majd kiforrja magát a dolog. Én akartam fenntartani a kapcsolataimat, mégis max. fél évente beszélünk, és alig-alig váltunk levelet is. Mindenkinek kialakult a saját helyén a saját élete és feladatköre, a régi kapcsolatok elmaradoznak. Hidd el, nem kell megsértened senkit. Csak hagyd, hogy szépen teljen az idő veletek,és emlékezz a szép napokra, amit együtt töltöttetek.
2011. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem is kötelező tartani velük a kapcsolatot, nem kell, hogy a napi életed részesei maradjanak, nem is lehet megoldani. Nem tudom, te hova jársz, én Debrecenben leszek végzős és már most tudom, hogy amennyien vagyunk, annyifelé szóródnak szét: van, aki hazamegy a szülővárosába, van aki felmegy Pestre, aztán van, aki helyben marad. Majd pár év múlva össze lehet röffenteni egy csoporttalálkozó félét mint a gimis osztálytali és annyi szerintem épp elég.
2011. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz dolog tartani a kapcsolatot volt évfolyamtársakkal. Én is elég magányos típus vagyok, de mindig szakítok időt még a gimis barátokra is, pedig 9 éve végeztünk, de a fősulis barátokkal is rendszeres kapcsolatban vagyunk legalább neten, de találkozunk is kb. félévente, vagy ha lehet gyakrabban...5-6 emberkével tartom innen a kapcsolatot, és a gimiből is 8 emberkével kb folyamatosan. Az ilyen régi barátságok szerintem a legjobbak. Remélem soha nem vesztem szem elől azokat, akikkel ennyi idő után is tartom még a kapcsolatot....

Ne zárkózz el teljesen másoktól! Fontosak a barátok!

2011. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!