Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiam most féléves, még nincs...

Fiam most féléves, még nincs megkeresztelve. Anyósomék elvárják, hogy férjem egyik unokatestvére legyen a keresztszülő. (Már a "kiválasztott" is úgy viselkedik, mintha keresztszülő lenne. ) Én ezt nem akarom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 07:51
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Kösz a hozzászólásokat, aranyosak vagytok. Mivel vallásos vagyok, zavar, hogy a gyerek nincs megkeresztelve. Már arra is gondoltam, h. a barátnőmmel szép csendben megkereszteltetjük, a férjem meg a kedves mamája meg úgy beszélget erről a családdal ahogy akar. Ez a párommal szemben nem etikus ugyan, nade az ő eljárása sem az.
2009. febr. 10. 11:49
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
a szülők döntenek erről, anyósodnak semmi beleszólása...nálunk az a divat, hogy az anyuka, apuka testvérei közül kell keresztszülőt választani, és ezt már sujkolják belénk az ősök (pedig még meg sem fogant a gyerek)...de mi már eldöntöttük, hogy a legjobb barátnőm és az ő legjobb barátja lesznek a keresztszülők...és majd ráérünk erről akkor szólni a kedves anyósoknak/apósoknak, mikor meghívjuk őket a keresztelőre...
2009. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
95%
szerintem mindegy, hogy ki a keresztszulo és talán nem is érdemes /és hasznos/ ezen vitatkozni.nálunk is úgy volt , hogy már ki volt nézve az anyosom részérol a férjem egyik ismerose én viszont ellenáltam, mert már nekem volt keresztlányom és azokat hívtuk vissza.most 22 éves a fiam és ez ido alatt a keresztszulok nem csináltak sem jót sem rosszat.én akkor nem ismertem azokat akiket a férjem és anyósom kiszemelt , de az évek során rájottem ok sem lettek volna semmivel sem rosszabbak, sot lehet ,hogy jobbak.ezért mondom mégegyszer, hogy talán nem is érdemes ilyesmibol problémát csinálni, mert a családi kapcsolatok ma már sokkal lazábbak megvan a keresztelo aztán pedig nem nagyon tarják a kapcsolatot/pedig nekem a legjobb barátnom volt a keresztanya/. azt szabad kérdeznem , hogy te miért nem akarod azt akit ok kinéztek, ha neked nincs kulon jelolted?
2009. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
A kinézett keresztszülőket pontosan azért nem akarom, mert tolakodóak már a kapcsolatunk kezdete óta. Híva-hívatlanul jönnek, már olyan a lakás, mint egy átjáróház. Több alkalommal családi program ugrott miattuk, mert ők épp jöhetne voltak, ünnep meg nem tud eltelni a vendégeskedésük nélkül. Pont ez a gondom, hogy egyszerűen unszimpatikusak, nem szeretném velük szorosabbra fűzni a családi kapcsolatot, sőt... sírva tudnék fakadni, mikor jön a telefon, hogy fél óra és itt vannak... Udvariasan fogadom őket, mert így illik, de én - jelzésképpen - még soha nem mentem el hozzájuk. Hát ez nem tűnik fel nekik...
2009. febr. 10. 14:41
 15/23 anonim válasza:
83%
biztosan azért is oylan tolakodóak hogy ők lehessenek a keresztszülők. Biztosan ilyen tökéletes "pár" akiknek nagyon sok "pár" barátjuk van az a tipikus amerikai család lesz az övéké is : anyunak kocsi apunak kocsi, okos gyerekek, sok "családi barát"
2009. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
33%
neked mi bajod ezzel az amerikai izével? már az is van nálunk?
2009. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
és csak neked nem tetszenek vagy a férjednek sem? vagy o jó barátságban van veluk csak te nem ismered oket eléggé /vagy ellenkezoleg már nagyon is jól és kiismerted oket?
2009. febr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A férjemnek unokatestvére az illető, ők jól kijönnek egymással, de nem tudom, nekem miért kellene "imádnom": nem hozzá mentem feleségül. Úgy gondoltam zászlós ünnepeken félórás protokoll-látogatással le lesz tudva a rokonság...nem testvér, csak unokatestvér. Több is van, de azok elvannak maguknak, nem erőltetik így a nyalom-falom rokonságot. Én baba mellett is dolgozom, elég megterhelő így, nem kell még plusz feladat is.
2009. febr. 10. 18:00
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
én úgy veszem észre neked az egész családdal is valami bajod van. és mi az ,hogy a gyerek mellett is dolgozol.a férjed keresete nem elég /dolgozik?/ és a gyed?akkor azért vagy ilyen ingerult.ez sok neked egyszerre.nem lehetne olyan kompromisszumot, hogy lehetnének ok a keresztszulok, de megmondanád a férjednek, hogy utánna korlátozni kellene az osszejoveteleket, mert számodra ez fárasztó és nem is igen kedveled oket.te kiket szeretnél keresztszulonek?
2009. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Az hosszú történet, hogy miért kell dolgoznom baba mellett, erről nem a férjem tehet (saját vállalkozás). Egyszerűen nem az én világom ez a házaspár. Egyszer már engedtem az álláspontomból velük kapcsolatban, aminek az lett a következménye, hogy nem tud úgy eltelni egy hosszú hétvége, hogy meg ne jelenjenek. Nem szeretném, ha ezeknek az embereknek bármilyen köze is lenne a fiamhoz. A férjem négyszemközt helyesel, de ha finoman felvetem a család előtt, h. beszéljük meg, akkor kimegy dohányozni. Lassan tényleg úgy érzem, kitúrnak a saját életemből.
2009. febr. 10. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!