Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ausztriába munkát vállalok!...

Ausztriába munkát vállalok! Terhesen kimennék Ausztriába ott munkát vállalnék, ha ütt születne meg a babámat milyen támogatásra lenne esélyem?

Figyelt kérdés
20éves lány vagyok, most érettségiztem, azon gondolkodtam ha itt szülöm meg a babámat itt nem tudom eltartani mivel nincs lakásom, albérletet kell fizetnem, és mivel nem volt munkahelyem olyan kevés pénzt kapnék rá h lehetetlen itt megélni belöle. Ha viszont Ausztriába mennék melozni pár honap alatt tudnék annyi pénzt keresni amiböl meg tudnám neki venni a dolgokat.És arra lennék kiváncsi h ott mennyit kapnék rá olyasmit mint itt a családi gyes ill gyed.Mi járna nekem ott?
2011. febr. 17. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem kell minimum 6 hónap bejelentett munkaviszony...

Bár terhesen nem biztos hogy felvesznek valahova.

Ha esetleg kapsz is valamit arra édes kevés hogy kifizesd az albérletet meg éljél és közben a gyereket is neveld.

Szerintem ez minimum 6-700€ annyit meg kapsz sehonnan.

De sok sikert kívánok neked.

2011. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Én úgy tudom, amelyik országban megszületik a baba, automatikusan megkapja az állampolgárságot. Mármint a baba, de nem tudom, hülyeséget nem akarok mondani.
2011. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, ez nem így van, lányom Angliában született, utánakérdeztem ott azonnal, azt mondták, hogy a szülei után kap állampolgárságot.
2011. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
második ezt a baromságot honnét veszed? van olyan állam, ahol így van, de általában azért nem területi elven kap a születendő baba állampolgárságot, hanem a leszármazás elvén
2011. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2010 ben es 2011 ben is kell lenni 180 -180 ledolgozott napodnak, csak ugy jar barmilyen tamogatas. Hiaba mesz kulfoldre ott megnehezebb lesz. De sok sikert!
2011. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Gyes nincs Ausztriában,ez magyar "találmány"
2011. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy terhesen bárhova is felvesznek.A munkáltató nem hülye,tudja,ha téged pl. 4-5 hónapos terhesen felvesz,akkor maximum 3 hónapig számíthat még a munkádra ( ha végzettséged nincs,akkor még be is kell tanítania és ha fizikai a munka,akkor még ennyi időt sem tudsz ott ledolgozni),aztán elmész szülési szabadságra és neki ugrott a munkaerő,de fizetni utánad meg kell.Ez egy országban sem jó üzlet senkinek.
2011. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért vállaltad a gyereket,ha nem tudod eltartani? Nagy felelőtlenség a picivel szemben! 20 évesen már illene tudni,hogy egy gyerek felnevelése sokba kerül. Ausztriában sem kapsz munkát már terhesen. De pl. szülés után hova tennéd a gyereket? Hónapokig nem tudnál dolgozni miatta. Végzettség nélkül pedig nem keresnél annyit,hogy eltartsd magatokat (lakás,rezsi stb.) félre tenni pedig biztosan nem tudsz.
2011. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én itt élek.

1. Ha nincs szakirányú végzettséged, és nyelvtudásod, max. szobalánynak vagy hasonlónak vesznek fel. Szerintem terhesen meg sehova.

2. Nem igaz, hogy a gyes magyar találmány, olvastam én is azt a cikket, de ez hülyeség. Itt is van, csak Wochengeldnek, meg Kindenbetreuungsgeldnek hívják.

3. Ahhoz hogy megkapd..hm nem emlékszem pontosan, vagy 3 vagy 6 hónap munkaviszonyodnak kell lennie, és igazolnod kell tudni, hogy az életközpontod Ausztriában van. Ezen felül be kell tudnod mutatni az összes vizsgálatról az igazolást.

4. A gyereked magyar állampolgár lesz, kivéve, ha a férjed osztrák.

Szerintem nem túl jó ötlet csak ezért kijönni. Itt is keményen kell dolgozni, és nincs ingyen semmi sem. Ha már kint vagy x ideje és babád lesz, persze az más, de őszintén, melyik munkaadó venne fel? Úgy hogy nem bocsáthat el ha terhes vagy, van egy csomó jogod, meg minden... Hogy bírnád a munkát? Nem szabad úgy elképzelni, hogy ide jövök és itt minden van, és nekem mindenből jár.. :)

2011. febr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kinderbetreuungsgeld a neve, amit kapnak az Ausztriaban dolgozo ferfiak VAGY nök, ha gyerekük születik, akkkor is, ha Magyaro-on laknak! Sajnos azt nem tudom, mennyi munkaviszony utan. A tartomanyi illetekes Landesregierung-ban kell kervenyezni, es hosszadalmas. Ismerösöm kb. 1.5 ev utan kapta elöszöt a penzt, mivel ferje Ausztriaban dolgozik, de magasabb összeg, mint a magyar gyes. 3 variacio van a kifizetesre (fel evtöl-2.5 ev idötartamig kapjak a Kinderbertreuungsg-t, ha tovabb, ertelemszerüen havonta kevesebbet), ezt hosszadalmas leirni es nem tudok kapasbol pontos összeget, inkabb legyszi nezz utana.


Amugy dolgoztal mar Ausztriaban? Vannak ott dolgozo ismeröseid, tapasztalataid, amiket tudsz tölük? Milyen munkakörbe mennel, megvan mar hova?

Vedd figyelembe, hogy külföldieknek azert jobban kell dolgozni ugyanazert; fizikailag nagyon megeröltetö lehet a varandossag alatt. A varandossagot be kell jelenteni a munkaltatonak, ez egy vedelem, igy nem küldhet el 4 honappal a szüles utanig. Viszont bizonyos dolgokat nem vegezhetsz a varandossag alatt, erre törveny kötelezi a munkaltatot, pl nem lehet tulora.

Utolso 8 hetben nem foglalkoztathat, erre heti penzt kapsz.

Mindez a BABY Ratgeber für Eltern in Österreich 2008-as kiadvanybol.

2011. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!