Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nálam ez a helyzet, vagy...

Csak nálam ez a helyzet, vagy másoknál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Elég jómódú családban élek. A szüleim nem szigorúak. Tényleg egy csomót hülyéskedünk és más családoknál ilyet nem tapasztaltam hogy inkább barátok mint szülők lennének a szülők. Az a problémám hogy nem tudok velük komolyan beszélni. Kellemetlennek érzem hogyha magamról kell beszélnem velük. Ha valamit elmondok nekik akkor abból viccet csinálnak vagy így hülyülnek vele. Nem is szeretem hogy arról kell beszélgetnem hogy mi van velem de hogy még ők ezt elhülyéskedik az tényleg nem tetszik. Nem tudom mit csináljak. Beszélni nem tudok velük. Mi legyen? Kérlek segítsetek!
2011. márc. 10. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
muszáj lesz beszélned velük. annyit tegyél, hogy 'anyu, apu légyszi gyertek a szobámba egy percre!' és mondd meg nekik, hogy zavar, hogy nem tudtok komolyan beszélgetni. ha ezt is elhülyéskedik, menj ki szobából és egyszerűen ne szólj hozzájuk, majd rájönnek, hogy ezt most komolyan gondoltad!
2011. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én így nőttem fel mellettük, soha nem tudtam komolyan elmondani nekik semmit, nagyon jó volt a kapcsolatunk, hülyültünk, sok időt töltöttünk együt és szerettük egymást szüleimmel, de a végén már minden poén volt... Fura így kimondani.

Így történt az, hogy mikor problémáim voltak egyetem alatt és szakemberhez akartam fordulni (egy haláleset teljesen összetört és nem tudtam belőle kilábalni), és ezt megemlítettem, akkor kinevettek, mert félreértették. Nem tudom elmagyarázni, de summázva ez volt. Valószínűleg a csupa jó viszony miatt nem volt bennünk a feltételezés se, hogy valakinek problémája is lehet köztünk, mindenki hepi volt, és vidám, kötelező jelleggel.

Így 20 évesen egyedül, a szülők háta mögött mentem pszichológushoz.

Sosem tudtam megoldani, senki nem tudot segíteni, mit kezdjek ezzel a fura kapcsolattal a szüleim és énköztem. De az tuti, hogy nem próbáltam eléggé és elég sokszor, neked azt tanácsolom, hogy ne add fel, bizonygasd, hogy komoly vagy, és szükséged van néha a komoly tanácsukra, stb, mert elég kemény szituk állhatnak elő, ha az élet úgy hozza, és segítséged lesz rájuk.


25/N

2011. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon (vagyis túl) sok szülő elrontja, hogy a gyereke barátja akar lenni, és nem a szülője. Mindenkinek kell egy egészséges szülői minta, barátai vannak többnyire az embernek. Egy barátnőmnél odáig ment a barátság az édesanyjával, hogy megbeszélik egymás (!) szexuális életét is. Nem tartom jó ötletnek, mert ha édesanyád, édesapád barát-szerepben van otthon, mi szab neked korlátokat? Nem a vaskalaposságra gondolok, amikor mindent, de mindent tiltani kell a gyereknek, de a határokra, korlátokra igenis szükség van. Már csak azért is, hogy tudjuk őket "feszegetni", legyen egy út, amit tudsz követni, ha nincs másmerre menni, amiről letérhetsz közben, de legalább van egy "utad". Nem tudom, mennyire érthető így. Szóval nyílván nem parancsolhatsz rá szüleidre, hogy mostantól korlátozzanak, mert nem tudom, lázadni szeretnél, de ha ők barátként is közelednek feléd, és elhülyülve a dolgokat, ne menj bele a barát-szerepbe, hanem mint Szülőnek válaszolj vissza, bennük a felnőttet megszólítva. Például ne azt kérdezd meg dacosan, hogy "apa, ezen most miért poénkodsz?" hanem hogy "apa, ez nekem komoly dolog, és szeretném, ha te is így állnál hozzá". És végig maradj szerepben.
2011. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16:43 vagyok, utolsó mondatomban azt akartam mondani: szükséged lesz rájuk.
2011. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizony ez is a gond, ha egy szülő barátja akar lenni a gyerekének. Muszály egy szülőnek szülő szerepet játszani jobban ! Attól még lehet jóban a gyerekével nagyon is, sőt nem adódnak ilyen hibák,mint most nálatok.

Beszélj velük külön, vagy legalábbis egyikükkel, hogy most komolyan, de mint szülőre lenne rád szüksége, ne poénkodja már el legyenszives. Elvileg le kell neki essen, hogy most tényleg figyeljen úgy, ahogy kell.

Muszály beszélned velük komolyan, de ne együtt hárman szerintem, legalábbis nem először.

Muszály beszélned, ha nem beszélsz, akkor mit segítsünk, hogyan tudnál magadon segíteni.

Ha meg nem sikerül tényleg, akkor hátha van más mama, vagy a családban valaki aki tudna segíteni, ha az sem, akkor pedig jöhet ide a téma..

Bátorság beszélj velük !

2011. márc. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem gond,ha barátja is akar lenni. Az nagyon jó alap.

Én apukám részéről kapom ezt meg,vele tökéletesen elhülyülök,de! tudok vele bármiről komolyan is beszélgetni.

Nem bohóc szerepet játszunk, és tudomásul veszi, legalább ő,hogy van mikor igenis bajom van.

Anyám és a többiek már nem ilyenek,ők tényleg mindenből viccet csinálnak,és sokszor kellemetlen is mikor vendégek előtt csinálják,mert egyszerűen nincs más témájuk.

Sokszor kedvem lenn visszavágni,hogy te bezzeg..de nem teszem,mert csak veszekedés lenne,és én jövök ki belőle rosszul.

Szerintem ott van elrontva, hogy nem tudják mikor,és hol van a humor határa.

Én 17 évesen mentem el először titokban pszichiáterhez,mert csúnyán fogok fogalmazni, de azt kezdtem érezni,én vagyok a szülő,és anyám a gyerek...

a humor tök jó dolog,meg a lazaság is,de a bölcsesség

ritka kincs egy családban. Nekem pedig erre volt szükségem,és ezt nem kaptam meg. Úgy éreztem "buták" a problémámhoz,és lenézik. Arról volt szó, hogy egyszerűen nem tudtak vele mit kezdeni,és ezáltal nem értették meg.

Én nagyon felnézek apukámra, és tényleg mázlista vagyok,igaz hogy a munkája miatt azért nem látom olyan sűrűn,de ez rengeteget számít,ha legalább egy ilyen ember van családon belül. Még a nagypapám volt ilyen, ő még a derűje mellé,bölcs és erélyes is volt. De ez szerintem tényleg mázli.

Én azt tanácsolom, lehet ez a megbeszélősdi tényleg nem fog müködni,mert nem akarják észrevenni hogy bajod van.

Ezt egy baráttal kéne megdumálnod, de nem tudom miről van szó..apró dolgokról,vagy konkrétan egyről..

2011. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!