Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Húgom nagyon komolytalan,...

Húgom nagyon komolytalan, mikor nő már fel?

Figyelt kérdés
Húgom 25 éves, de olyan agyilag, mint egy 16 éves kamaszlány. Elég fura elképzelései vannak az életről: Mindent meg akar tenni, ami másoknak és magának nem árt, mert egyszer úgyis meghal és arra akarja szentelni az életét, hogy a lehető legtöbb pozitív dolgot átélje (ez a mottója..) Mindig mondogatja, hogy nem akar elköteleződni, ahhoz túl rövid az élet, inkább minél több embert akar megismerni, meg felírt magának egy listát, hogy milyen helyekre kell eljutnia az életben. Pl. 4 hónapig alig evett és a lehető legkevesebbet próbált költeni, hogy elmenjen 1 hétre Izraelbe. Meg ilyen dolgai vannak, hogy ha kap fizetést, azt rögtön elkölti egy tök drága bútorra vagy festményre például, mert neki az most kell az életébe. Szerintem azt hiszi magáról, hogy ő egy hercegnő és leragadt egy bizonyos kornál (mondjuk 16), neki nem kell felnőnie. Néha fogja magát és eltűnik napokra, aztán mikor végre előkerül és az egész család szétaggódja magát, kiderül, hogy csak kirándult valahol és stoppolt. Mindig tud valami meglepetést okozni, legutóbb az volt, hogy egy pasit megismert egy étteremben, mondta neki, hogy elviszi 2 napra Svájcba, menjen vele, és a húgom elment minden gondolkodás nélkül, mert hogy még ott nem volt. Még jó, hogy nem lett semmi baja, állítólag a pasi ki se kezdett vele, csak kirándulgattak. Anyukám néha szétaggódja magát miatta, meg én is. 7 hónapos kismama vagyok, és azon kell agyalnom, hogy nincs-e valami baja, mikor nem ad magáról hírt napokig. Koncertekre, bulizni jár, van, hogy be se megy dolgozni másnap, ezért már rúgták is ki 1-2 helyről. Anyuval mostanában arról beszélgetünk, hogy megváltozik-e valaha. Nem arról van szó, hogy nem akarom, hogy boldog legyen, de nem lesz munkája előbb-utóbb, plusz komoly kapcsolata, pedig a legjobb pasikat megkaphatná magának. Szerintetek mi lesz majd így vele?
2011. márc. 14. 17:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%
Hát, nem tudom, én az egész sztorit végigmosolyogtam. A hugod éli az ÉLETET, így nagy betűvel. Jól érzi magát és boldog. Nem értem hol a probléma.
2011. márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem az életfelfogásával van a baj, hanem a személyiségével. Bulizzon, lásson világot, ismerkedjen, tényleg egyszer élünk, de ezt ésszel kellene csinálnia, vagyis ne a munka rovására, ne ismeretlenekkel lépjen le külföldre és adjon magáról életjelet, hogy ne aggódjon a családja.

Talán megváltozik, talán nem, ti annyit tehettek érte, hogy rávegyétek, legalább tájékoztasson titeket arról, milyen hülyeségbe készül éppen beleugrani. Ne korlátozni akarjátok, hanem felelősségre szoktatni.

Én azt hiszem, sokban hasonlítok a húgodra, de elképzelhetetlen számomra ez a hozzáállás, amit a körülötte élők irányába tanúsít. Nem is értem, miért lett ilyen. Lehet te voltál mindig az idősebb, ezért te feleltél érte, és ő megszokta, hogy nincsenek kötelezettségei..

2011. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
47%
a 16 éves lányokra mondják hogy úgy viselkedik, mint egy 25 éves, de ha egy 25 éves viselkedik úgy, mint egy 25 éves akkor mi itt a probléma? vagy csak én érzem a sárga irigységet benned?
2011. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ugyan ilyen marad, egészen addig, míg ti ezt finanszírozzátok neki. Ha azt akarjátok, hogy végre felnőjön, akkor mondjátok meg neki, hogy költözzön el egyedül, tartsa fenn a lakhatását, ételét, nem kap tőletek egy fillért sem, oldja meg a festményvásárlással együtt így az életét. Ne félj, megtanulja majd, ha lakbért meg kaját kell fizetnie. Igaziból ő ezt csak azért csinálja, mert érzi, hogy megteheti, így sem kerül nagy bajba, mert majd jön anyuci, és megveszi neki a kaját, stb. stb. Természetes, amit ti tesztek érte, ne érts férre, az nem probléma, csak ő szélsőségesen viselkedik, ezért ha hosszútávon jót akartok neki, ti is szélsőségesen kell, hogy viselkedjetek vele... Érted..
2011. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
Akit a Jóisten igazán szeret, azt lélekben örökre megtartja gyereknek....
2011. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
57%
Hát egy picit talán ez tényleg sok de nem kéne elfelejteni hogy nem csak az a normális és érett amit te annak látsz. Nem csak attól lehet valaki boldog amitől te. Nem csak az a felnőttélet lehet jó ami annyiból áll hogy munkahelyi munka, otthoni munka, párkacsolat, gyerek. Van akit nem ez köt le. Azt meg te döntöd el mi okoz neked gondot, nem kell másra fogni. Nehogymár ő ne éljen mert te épp terhes vagy. Nem köelező aggódni. Hiszen azt irtad nem akarja magát bántani.
2011. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%
Főállású kalandor válik így majd belőle.:)
2011. márc. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Majd pont így találja meg az ő szerencséjét, nem kell túlaggódnotok ezt a dolgot!
2011. márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

Ha megteheti miért ne csinálná, ha van aki finanszírozza.

megnyerném a lottót én is csak utazgatnék.

Koncertre meg bulizni jár, kirándul ez nem egy nagy probléma, ráadásul ha 25 éves nem hiszem, hogy el kellene számolnia kivel megy, legfeljebb szólni néha, hogy még élek ti hogy vagytok.

Ha majd nem fizeti ezeket neki valaki akkor majd gondoskodik magáról.

(Azt nem látom a leírásban, hogy ettől miért olyan mint egy 16 éves)

2011. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%

Mintha rólam írtad volna ezt a sztorit, azt leszámítva, hogy én rendesen bejártam fősulira meg munkába (amíg volt) :D.

23L

2011. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!