Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez megoldaná a...

Szerintetek ez megoldaná a problémám?

Figyelt kérdés

20/L egyetemi hallgató vagyok. Anyukám 8 éve (mióta apukám külföldön dolgozik) szépen lassan átvette az uralmat a házban. Ez hagyján, de leviselhetetlenné vált. Vitákkor ha nem szólok az a baj, ha szólok az a baj. A bátyám 8 hónapja költözött el, de azóta is 4 hetente minden reggel (amikor apu itthon van) még mindig ő a téma. Velem is nagyon megváltozott a viselkedése: ugyanazt csinálja, mint a bátyámmal.


Szerintetek az megoldaná a helyzetet, ha elmennék kollégiumba - természetesen munkát vállalva, hogy ne rá legyek hagyatkozva?


2011. márc. 26. 22:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2011. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy hülyének állít be, ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő mondta - hozzáteszem, az eredmény ugyanaz pl.: mosogatás.


Volt olyan semmi közöm nem volt a dologhoz és én voltam a hibás. Meg van amikor 2 szóval fel tud húzni.

2011. márc. 26. 23:11
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Ketten éltek ezek szerint együtt a mindennapokban, és azt írod "átvette az uralmat"? Miért, szerinted ki kéne legyen az úr a háznál kettőtök közül? Érdekes a felfogásod. Mivel konkrétumot nem írsz csak általános dolgokat lhet hogy csak te túlzod el, sok fiatal akad ki mindenen ha az anyja szól érte neki.

Ha akarsz menj koleszba, te dolgod maximálisan, de ha kicsit érettebb leszel talán majd csak röhögni fogsz ezen. Minden második fiatal csaj kiakad az anyján midnenért, holott csak annyiról van szó hogy a 20 éves nehét korszak mert még nem vagy felnőtt (nem 18-tól felnptt valaki hanem attól hogy dolgozik, felnőtt módon él, stb magyarul az iskolás az még gyerek) de már nem vagy gyerek és ez sok konfliktust generál, majd elmúlik.

2011. márc. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tedd mérlegre a kollégium előnyét, hátrányát:

ha otthon maradsz, akkor nem kell dolgoznod, több időd marad a tanulásra, de anyuddal csatáznos kell.

Ha kollégiumba mész, dolgoznos kell, kevesebb időd lesz a tanulásra, és minden másra, de független leszel.


Te tudod hosszú távon melyik lenne a jobb.

Csak attól tartok, ha elmész kollégiumba, akkor anyud vágni fogja, hogy miatta, és így még jobban elmérgesedik a viszony köztetek.


Esetleg a "puszi+ölelés+szeretlek anya, de ne legyél ilyen szigorú" kombináció nem enyhítené meg?

2011. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne essünk túlzásokba. Nem mindenre lehet ráfogni, hogy kamaszodik a szemtelen kölke.
2011. márc. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az uralom átvétel alatt azt értem, hogy este 10-kor kezdi el átrendezni a nappalait, meg állandóan a garázst takarítja. Most pl. két alkalommal is ketten cipeltünk ki két ülőgarnitúrát, mert neki úgy tartotta kedve. Múlt héten itthon volt apukám, a bátyám meg a barátom is. Nem értem mért nem akkor jutott eszébe. Ha valamit a fejébe vesz azt azonnal meg kell csinálni, nem várhat 3 percet sem. Sőt szerinte a férfiak semmire nem jók, mindenhez hülyék, semmirekellők. Amit két férfi megbeszél, abból sosem sül ki jó.


Volt olyan apukám hazajött 4 hét után és már a kapuban összevesztek. Ugyanazon a dolgon lovagol hetekig meg hónapig (lsd.: bátyám).

Amikor a bátyám hetekig nem csinált semmit, én egyszer nem értem rá elmosogatni, rögtön elkezd velem kiabálni? Ez normális reakció szerintetek? Ma is a fejemhez vágta, hogy nem hiszi el, hogy hetente egyszer nem tudok elmosogatni. Mondom nem mert hétfőn 7.20-17.50, kedden 8-17.30, szerdán 9-16-ig (ez majd valamikor változni fog) csütörtökön meg 8-15.20-ig az egyetemen vagyok. Ő előbb ér haza majdnem minden nap mint én. Pénteken, amikor itthon vagyok megcsinálom. A múltkor kiakadt, hogy mért nem szóltam neki, hogy hol vagyok: 6-kor értem haza Lovasakadémiáról. Előtte két nappala ugyanoda este 8-kor meg nem tudott kijönni értem. Kicsit ellentmondásos a viselkedése, nem? Egyik pillanatban aggódik a másikban lesz@rja, hogy mi van velem.

Nem vagyok az a hú de sértődős meg kiakadós típus, de amikor egy ártatlan kérdésből (egy egyszerű nem is elég lett volna válasznak) hatalmas vita támad, és felhergeli magát a hülyeségével, na abból köszönöm nem kérek. Csak nem értem mivel érdemeltem ki, amikor jók a jegyeim, nem keveredek bajba, segítek itthon. És az a baj, hogy ezen nem tudok nevetni már: volt, hogy sírva hívtam föl a barátomat, mert annyira kiabált velem olyanért, amihez semmi közöm nem volt. Állandóan hülyének állít be apu előtt ő meg ahelyett, hogy megkérdezne engem még folytatja, meg anyu alá a lovat. Tényleg nagyszerű!


Kollégiumot kaphat az aki helyben lakik? Apukám cége külföldön van bejelentve - ezt, hogy veszik a jelentekésnél?

2011. márc. 26. 23:49
 7/15 A kérdező kommentje:
*jelentkezésnél
2011. márc. 26. 23:50
 8/15 A kérdező kommentje:
*adja anyu alá a lovat
2011. márc. 26. 23:54
 9/15 anonim ***** válasza:

Hm. nem mondom, aranyos anyukád van :) A kérdésedre válaszolva. Igen, megoldaná a problémádat, viszont így, hogy helyben vagy, esélytelen hogy bekerülj koleszba. Viszont bérelhetsz 2-3 csoporttársaddal egy kis lakást, így megoszlanak a költségek, és sokkal jobban jössz ki. Persze drágább így is, mint egy kollégium, de ha leadsz kicsit az igényekből, olcsó kaját eszel, olcsó ruhákat veszel, akkor azért nem kell megszakadnod a munkában sem, hogy eltartsd magad. Persze attól függ, hogy milyen egyetemre jársz. Ha nagyon nehézre, akkor nem biztos, hogy bírnád.

Még egy jó tipp: ha olyasmit tanulsz, vagy jól tudsz valamilyen nyelven, akkor korrepetálhatsz alsóbb éveseket, vagy akiknek kell a nyelvvizsga a diplomához. És az is lehet, hogy betudsz 1-1 órát a lyukasóráid közé szúrni, így a nap végi szabadidődet sem veszi el a munka. És jobban kereshetsz, mint bármelyik mekis, telefonos és egyéb munkával.

Azt amúgy elárulod nekem, hogy mit tanulsz?

2011. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ott akarod hagyni anyudat, és különköltözni, akkor min. részmunkaidőben munkát kell vállalnod. Ezt te is írtad.

Akkor majd nem anyud, hanem a vadidegen főnököd fog kikészíteni.

Hány év van még vissza?

Próbálj meg kitartani addig!!!

2011. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!