Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az örökbefogadás...

Mit gondoltok az örökbefogadásról? Van itt olyan ember, akit örökbefogadtak, vagy aki örökbefogadta a gyerekét?

Figyelt kérdés
Huszas éveim elején járó lány vagyok. Régen még szerettem volna saját gyerekeket, azonban azóta felvilágosítottak néhány dologról. Nem feltétlenül az alakom féltem, vagy ilyesmi... dee... pl a nagymamámnak, mint kiderült, azért évekig kint lógott a húgyhólyagja (úgy kint, igen...), mert megszült 2 gyereket, és ugye bent megereszkedtek a szalagok. Anyámnak ugyanez a baja lett egy műtét után. Én nem szeretnék így járni... a másik a cukorbetegség, amiről hallottam. Így is kétféle diétát tartok betegség miatt (liszt, tej), nem szeretnék még egy harmadikat is, nem bírnám lelkileg. Ráadásul van egy családi titok, ami miatt lehetséges, hogy nekem könnyebben születne fogyatékos gyerekem, azt sem bírnám ki, bele sem merek gondolni. Mindent összevetve, oda jutottam, részben önzőségből, részből a leendő gyerekem féltéséből, hogy lehet jobb lenne majd örökbefogadnom a párommal. Persze elég bonyolult dolog ez is, de így nyugodt lehetnék mindenkit illetően, és szerintem egy másik kisbabát is ugyanúgy tudnék szeretni, ha én választanám és én nevelhetném. Külsőre lehet nem, de belsőre ugyanúgy hasonlíthat rám, mint egy saját gyerek, szerintem nem a vér a fontos, ráadásul egy örökbefogadott gyerek szerintem hálásabb is a szüleinek, hogy volt ki felnevelte és szerette. Mit gondoltok erről az egészről?
2011. ápr. 7. 10:45
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
71%

Ez mind szép és jó, de nagyon is elképzelhető, hogy a párod majd másképp vélekedik. Hiszen ha egyszer lehetséges, hogy a ti véretek-részetek legyen a gyerek, akkor azt ki kell használni.


A mai orvostudomány sok mindenre képes, így nem lógna mindenfele a húgyhólyagod, a fogyatékosságot (pl. leggyakoribb a Down-kór) pedig ki lehet szűrni.


Az örökbefogadásra többéves várólista van, nem biztos, hogy a férjed ennyire toleráns lesz.


Őszintén szólva, én nem lennék.

2011. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
31%
Hát így nem szabad gondolkozni!!!A TE SAJÁT VÉREDBŐL VALÓ GYEMEKED TELJESEN MÁS!!!!Azért gondolkozol így mert még csak 20 éves vagy.Hidd el ez idővel meg fog változni!Ja és ne gondold,hogy egy örökbefogadott gyerekkel nem lenne gondod!!!!Sőt tripla annyi bajod lenne vele mint a sajátoddal(itt nem feltétlenül a rosszakra gondolok!!),egész hátralévő életedben!!!És én nem ez ellen vagyok,mert természetesen akinek nem lehet saját gyereke,igenis fogadjon örökbe!De akinek lehet...?Hát nem tudom!!
2011. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Mivel én vagyok a nő, és az én testemet viseli meg annyira, szerintem jogom van eldönteni, ki akarom-e tenni magam ennek. A jelenlegi párom szerencsére elég értelmes ahhoz, hogy ezt megértse. Ráadásul tudja, mennyi betegségem van nekem is (aprók - allergia, lisztérzékenység stb., de sok kicsi sokra megy), és nem akarom, hogy a gyerekem is így szenvedjen majd a betegségek miatt, mint én. Ezt meg lehet érteni, nem akarok beteg gyereket szülni.
2011. ápr. 7. 10:54
 4/46 anonim ***** válasza:
68%
másrészt az örörkbefogadott gyereket is úgy kell szeretni mint a sajátodat,és az is ugyanannyi felelősségbe kerül!!Ez alól nem lehet kibújni!!
2011. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egy örökbefogadott gyerek is rendkívül problémás, de látva a saját húgom, egy saját is nagyon durva tud lenni. Ráadásul meg sem becsüli, hogy van ki felnevelje. Egy örökbefogadott gyerek talán hálásabb, megérti, hogy ez senkinek sem könnyű, a szülőknek sem. Ráadásul a vér tényleg nem jelent semmit, sok ember van az életemben, akiket jobban szeretek és tisztelek, mint a saját rokonaimat.
2011. ápr. 7. 10:57
 6/46 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a saját vér dolgot nagy hülyeségnek tartom. Ismerek olyan családot akik örökbe fogadott gyereket nevelnek. Ha saját vérük lenne se szerethetnék jobban. Szerintem a szeretet a féltés az óvás sokkal lényegesebb mint a vér. Gondoljátok, hogy ezeknek a szülőknek eszükbe jut, hogy nem az ő gyereküket nevelik? Nem! Teljesen sajátjuknak tekintik. És a gyerek is nekik mondja (28 évesen), hogy édesanya és édesapa. nem az időközben előkerült vér szerinti szüleinek.
2011. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Persze, nem a neveléssel van a gondom, hanem magával a szüléssel. :/ A felelősséget képes lennék vállalni egy gyerekért, de se a saját, se a gyerekem testét nem akarom tönkretenni (lássuk be, amennyi betegségem van, ha azt mind örökli... :/)
2011. ápr. 7. 10:58
 8/46 anonim ***** válasza:
49%
hát te tudod.....de majd ha annó te ilyen indokokkal mész,hogy neked azért kellgyerek mert nem akarod,hogy a tested megviselődjön meg stb...elfognak küldeni a francba!!Ja és a betegségek nem itt kezdődnek,hogy alergia.meg lisztérzékenység!
2011. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
26%

én 21 éves vagyok most, de kb 16 éves korom óta morfondirozok azon, hogy lesz egy örökbefogadott gyerekem.... egy kisbabát szeretnék, és nagyon hajlok afelé, hogy roma származású lesz...


a párommal sokat beszélgettünk erről , nem zárkozik el tőle..


az hogy roma legyen, az nekem fontos, mert irtózom tőlük, pedig tudom, h attól mert egy tahó, nem mindegyik az.

Szeretném a hozzáállásomat megváltoztatni ilyen téren :)

2011. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

20 évesen én is arra gondoltam, hogy majd örökbe dogadunk a leendő férjemmel.Ez egy megmagyarázhatatlan érzés volt.Talán azért mert nagyon a szívemen viseltem az árvák sorsát, minek szülni, ha ott a sok szülő nélküli gyerek.


DE!

25 évesen jött az anyai ÖSZTÖN!!:-)))))))

És annyira jóóóó, hogy szültem!Nincs annál nagyobb boldogság!!!!!!

Viszont most már a másodikat nem szülném meg.Most már tényleg gondolkozunk, örökbefogadásom, a párom is benne lenne!

Egy tanács:az örökletes betegségektől ne félj, hanem menj el szakemberhez ezzel kapcsolatban.(Genetikus).

Az én kisfiam is lehetett volna beteg(pajzsnirigy beteg vagyok és ő akár fogyatékos is lehetett volna)DE megfelelő orvosi felügyelet mellett nem lett semmi baj.És én úgy gondolom, hogy főként Isten is vigyázott rá!

2011. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!