Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor ez mi? Miért...

Most akkor ez mi? Miért csinálja ezt anyukám?

Figyelt kérdés
Már teljesen kivagyok. Egy erős gimnáziumba járnak, és néha becsúsznak rosszabb jegyek. Most pl. kémia. Én rengeteget gyakoroltam rá. És értettem is... de a dolgozat egyszerűen nem sikerült. Általánosban mindig minden ment, és mindig kitűnő voltam, így kicsit rosszul esik, hülyének érzem magam. Anyukám azt mondta, hogy senkit nem érdekel, hogy 9.-ben milyen jegyeim voltak. És egyébként is, még mindig négyesre állok kémiából. És megnyugodtam. Anyukámnak azt mondta, őneki tök jó a négyes, ez nem az a gimnázium ahol kitűnőnek kell lennem. Persze én nem vagyok megelégedve magammal, de ez kicsit megnyugtatott. Most a TZ-m szerintem 3-as lesz, így van 3 3-asom, 4 4-esem, és 1 5-ösöm. Erre hazajövök, mondom neki ezt, és így elkezdi, hogy: Na az marha jó... de ilyen "Úristen mi lesz most" hangsúllyal. És mondtam neki, hogy ez engem zavar, mert eddig nem érdekelte ha négyes leszek. Erre azt mondta, hogy most sem érdekli, csak beszélni szeretne róla. De ahányszor szóba kerül ilyeneket mond. "Az Tök jó. Akkor meg miért nem ment? Mert magolsz (nem magolok... de nem hallgat meg engem)? Ez marha jó, ez hihetetlen" És mindezt ilyen hogylehetszilyenhülye hangsúllyal. Mikor meg szólok neki, az a válasz, hogy csak beszélni akar róla... Már kikészülök tőle :/
2011. ápr. 15. 21:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*járnak- járok
2011. ápr. 15. 21:42
 2/15 A kérdező kommentje:
Az esik rosszul, hogy tudom magamtól is, hogy elrontottam, és nem akarom, hogy még ő is mondja :(
2011. ápr. 15. 21:49
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy félreérted anyukád reakcióit? Biztosan nem gúnyolódni akar...
2011. ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De akkor miért hangsúlyoz így? Esküszöm úgy beszél hozzám, mintha tök hülye lennék. :(
2011. ápr. 15. 21:55
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

Különbség csak az "eggyes" és a "kettes" között van. A többi csak úri huncutság. Ráadásul ha meg nem is épphogy átbukdácsolsz, akkor inkább örüljön mutter, hogy jó tanuló a gyereke. Ne hagyd, hogy ezzel a "tökéletesnél rosszabb már nem is jó" hülye maximalizmusával manipuláljon. Anyád tipikus alanya lehetne Dr Susan Forvard: Mérgező szülők c. könyvének. Pont ilyeneket ír, hogy a gyerekkel szembeni irreálisan magas mércére állított irracionális elvárások mennyire rombolóak.

ANYÁDNAK NINCS IGAZA!!! és kész

2011. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

"Nem lehet hogy félreérted anyukád reakcióit? Biztosan nem gúnyolódni akar..."


Nem érti félre! Sajnos sok szülő észre sem veszi a saját szarkazmusát és csinál önértékelésében zavart emberi roncsot a gyerekéből.

2011. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem értelek. Biztosan te is tudod, vagyis tudnod kéne, hogy nem anyukádnak kell tanulnod, nem neki kell megfelelni, hanem a sulinak, vagy annak, ahová utána mész. Lehet, hogy csak azt érzi (helyesen), hogy te is belenyugodtál a sok közepes teljesítménybe. Valszeg ő nem azt akarta mondani, hogy jó, ha tojsz a teljesítményedre, hanem nem szakad le az ég, ha néha bejön egy-egy közepes. Csak attól tart, átesel a ló túloldalára, megnyugodtál, hogy anyukád nem szid le ezért, így belenyugodtál, és talán már nem teszel akkora erőfeszítést, mint előtte.


Próbálj jó lenni, ne nyugodj bele a rosszba, igyekezz, és akkor anyud is látja majd, hogy nem adod fel, harcolsz. Lehet, most is így van, csak nem látja.

Remélem, értesz.

2011. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De ha kapok egy rossz jegyet és képes vagyok sírni rajta. a TZ megírása után is sírtam majdnem. Mert attól tartok, hoyg mire érettségi lesz, csak rosszabb lesz az egész. És pont azért sírtam, mert annyi időt öltem bele, hogy nem értem miért nem ment. És nekem kell, hogy megnyugtassanak. Rengeteget tanulok. Van, hogy nem is eszek, mert nincs rá időm. Már szombaton is tnaulnom kell... Mert szétesik minden, ha nem. És ezek után 3ast írok. Nagyon rossz érzés.
2011. ápr. 15. 22:03
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Mondom: anyukád irreális elvárásokkal manipulál. Nem tudatosan, rosszindulatból, de ő ezzel kompenzál valamit, ami hiányzik az életéből. Rád vetíti ki. Ha nem akarod majd 40 évesen megérteni, "hogy vajon miért vagyok munkamániás" vagy hogy "vajon miért nem tudok lazítani" vagy "miért nincsenek érzelmeim és miért utál a családom", akkor még most próbáld meg a saját életedet élni, nem a mutterét.
2011. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Még annyit, hogy beléd plántálja a bűntudatot és a maximalizmust.
2011. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!