Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az apám (akit kb 20...

Meghalt az apám (akit kb 20 éve nem láttam) ilyenkor kire hárulnak a temetési költségek?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, apámmal nem tartottam a kapcsolatot soha, mivel ő nem keresett engem egyszer se, még fel sem hívott, semmi. Az ő szülei még élnek és rám akarják hárítani a temetést, de semmi közöm ahhoz az emberhez. Nem is ismertem soha. Olyanok írjanak, ha lehetséges, akik tényleg tudnak erre válaszolni, vagy voltak hasonló helyzetben. :) Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 27. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az örökösre hárulnak. Ha viszont nem fogadod el az örökséget (lemondasz róla), akkor a temetést sem neked kell állnod. Ha több örökös van, akkor eloszlik közöttük a temetés költsége.
2011. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Így igaz, az örökösre. Ha te lemondasz,akkor arra aki örököl.

És főleg nem kell semmit fizetned a szüleinek,majd a hagyatéki tárgyalás után eldől,hogy kinek kell megtéríteni a kölségeket.

2011. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
jogiforum.hu
2011. ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Én 18, a nővéerm meg 24 volt, mikor apa meghalt. Ő ugyan fizetett egy kevéske gyerektartást és rendszeresen találkoztunk is, de a nagybátyámék és a mamám intézte a temetést. Mi csak megkérdeztük, h mennyivel segíthetünk, de nem kértek semmit. Nem tudom, h a jog kimond-e ezzel kapcsolatban valamit. Lehet, h el kéne menned a településed jegyzőjéhez, aki talán tud tanácsolni valamit. Sztem nem szép dolog a nagyszüleidtől, h ilyet rád akarnak hárítani.
2011. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincs és nem is lesz semmilyen örökségem tőle, hiszen saját magát sem tudta már ellátni az utóbbi időben. A szülei kisemmizték. TEhát akkor nem hárulhat rám ez a dolog...remélem tényleg így lesz.

2011. ápr. 28. 08:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Téged se irigyellek a nagyszüleid miatt: apád kisemmizték, a temetési költségeket rád hárítanák.

Ne fizess semmit:

[link]

Ha véletlenül mégis maradt volna valami hagyaték apád után, te lemondasz róla.

Viszont ha fizetsz valamit, sose fogd tudni visszaszerezni azt a pénzt. (apukámmal hasonló kedvesen bánt el a két testvére, az örökség ingatlan részéből már előtte kiforgatták, a temetést vele intéztették, ami ingóság megmaradt a nagymamám után, azt még a temetés előtt szó nélkül elvitték, amit nem akartak elvinni, azt meg elégették.)

2011. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Uhh, látom elég gyakoriak a hasonló esetek.

Nagyapám 2 éve halt meg de az ő temetése miatt is ment a veszekedés folyamatosan.

Ezt már nem mesélem el, mert hosszú lenne, de a lényeg, h eddig semmi sem ment 1szerűen. :S

2011. ápr. 29. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!