Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi terror milyen...

A családi terror milyen formái léteznek, mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés
miben volt részetek, milyen formái lehetnek, írjatzok konkrét példákat
2011. máj. 30. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Családon belüli erőszak általában az egyén lelki terrorizálásával kezdődik, és az csak később csap át fizikai bántalmazásba. Leggyakoribb eset: a férfi egyéni szoc. baromságai miatt folyamatosan piszkálja a feleséget, mind szavakkal, mind fizikailag. A nő sokáig tűr, majd megelégeli, és az egy drasztikus, torz formában reagál az éveken át tartó lelki bántalmazásra: megöli a férjet! És ez sajnos nem mese, hosszú-hosszú éveken át tart.
2011. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
milyen különleges eseetek vannak méga családi terror/lelki terror kontextusában? Csak a férj terrorizálhat? És a feleség? Gyerekek? Nagyszülők? Említsetek példákat!
2011. máj. 30. 17:04
 3/11 anonim ***** válasza:
egy anya a gyerekével szemben vagy egy apa a gyerekével(gyerekeivel) szemben. Mindig lelkileg mind fizikailag. Nagyszülőkről nem nagyon hallottam de biztos van olyan eset is.
2011. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem van nagyszülős esetem: barátnőmék úgy élnek, hogy anyauka, két lánygyerek és nagymama együtt. Nos, ott speciel a nagymama a diktátor. Szegény lány meg már teljesen ki van.
2011. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem csak a férfiak alkalmazhatnak terrort a családjukkal szemben. Nagyon sok nő is ezt teszi.

Amikor egy anya csak azért válik el,mert nem boldog már a féjével,akkor nem gondol arra,hogy milyen lelki traumát okozoa gyerekeinek. Itt is sokszor olvasni,hogy a gyerek azért panaszkodik,mert az anyjának fontosabb a szeretője-élettársa,mint a saját gyereke.

De ismerek egy családot,ahol a nő szereőt tart,és elvált. Hetente jár fodrászhoz-kozmetikushopz,festi a haját stb. Ideje nagy részét a pasassal tölti. A gyerekek szakdat ruhában,lyukas cipőben járnak,az anyuka pedig a legújabb divat szerint öltözik. Vacsorára csak parízer,esetleg margarin van,délben pedig összecsap valami egytálételt. De amelyik gyerek a legkésőbb ér haza az iskolában,sokszor éhen marad. Ilyenkor mennek a mamához enni.

Az ilyen nők és férfiak érzelmileg nagyon silányak,emelett jó szülőnek hiszik magukat. Önzők,csak a sajár kedvtelésük fontos,a gyerek nyűg a számukra.

2011. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
utolsó, ne hari eltértél a témától, engem a családi terror érdekel
2011. máj. 30. 19:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Azon felül hogy mindent megkaptam tőlük,apám minden sz*rért elgyepált,de nem ám úgy elfenekelt hanem ahol ért!A poén hogy volt olyan amikor másra haragudott és én kaptam!Borogatás lett némelyik vége,meg nagy sírás!Volt hogy utcán kaptam,liftben itt ott....

Előnye: Szakadjon le mind a két kezem ha a gyerekemre egyszer is ráemelem!

Hátránya: Olyan szinten hányingerem van tőle hogy alig várom hogy megdögöljön,közben meg aggódom érte hisz az apám!:S

2011. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja utolsó vagyok!Még annyit hozzá teszek hogy LÁNY vagyok!
2011. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az is családi terror... ugyanis nem csak fizikai megaláztatásban merül ki ez a fogalom. Folyamatos jelzőkkel való illetés, sárba tiprás, a gyerekkel való nemtörődömség is úgymond "családi terror" És sokan elfelejti azt a tény hogy a "Kiskorúak Bántalmazását" kimeríti a fentebb felsorolt példák. Az már más kérdés hogy a magyar büntetés végrehajtás olyan gyenge hogy nem tudnak vele mint csinálni. Pedig 1978-as törvény.
2011. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
írjatok még példákat
2011. máj. 31. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!