Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Totál kiidegeln...

Mit csináljak? Totál kiidegelnek a nagyszüleim!

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok,jövő héten ballagok,az átlagom csak 3,60 lesz :( közgazdasági középsuliba szeretnék tovább menni,de a nagyszüleim okoskodnak,hogy ugyse fognak felvenni,mert hülye,ügyetlen vagyok,pedig abba a középsuliba 2,50 átlagú diákot is felvettek.A barátnőm kitünő tanuló ő gimnáziumba megy és allandóan azt hajtják,hogy belőle lesz is valami az életbe,belőlem meg semmi :( mit csináljak?már nem birom hallgatni őket :( 14/L
2011. jún. 1. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... Először is lehet hogy én is érdeklődnék az ő tanulmányaik felől. Lehet hogy veled akarják "elvégeztetni" azt, amit ők nem tehettek meg, vagy nem tudtak megtenni anno.

Az is egy jó érv, hogy nem csak kitűnő tanulókra van a világban szükség hanem olyan emberekre is, akik nem annyira a tanultságukkal, hanem egyéb erényeikkel tűnnek ki a közösségből.

2011. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Még nem tudod, hogy felvettek-e? :O Mi ilyenkor már régen tudtuk, mondjuk az nem most volt :)

Mondd meg nekik, hogy nem csak abból lesz valaki, aki gimnáziumba megy. Szakközépiskolába mész, ahol ugyanúgy adnak érettségit, csak pluszba lesz közgáz-ismereted is, így pl ha közgáz egyetemre mész, neked már könnyebb lesz, sőt, érettsigizhetsz abból, mint választott tárgy!

Amúgy meg ne foglalkozz velük, tanulj keményebben a középsuliban, majd meglátják, hogy Te is tudsz!

Sok sikert mindenhez :)

23L

2011. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Még hogy ha a javadat is akarnák (hogy tanulj, legyen belőled valami, stb.) ezzel a módszerrel tuti csak azt érik el, hogy megutálod őket.
2011. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) még meg sem irtuk a kis érettségit,nem,hogy az eredményt tudjuk :D Szerbiai vagyok,nálunk 2011től érettségi van :(
2011. jún. 1. 14:30
 5/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Szülőként nem akarok a tanulás ellen beszélni (sőt a gyerekeimet is erre biztatom), de most volt a 20 éves érettségi találkozónk, és azt láttam, hogy a gimiben kapott jegyek és az életben való boldogulás között semmi összefüggés nem volt. Ez persze nem azt jelenti, hogy bukdácsoljál nyugodtan és ne tanulj. De abban nincs igaza a nagyszüleidnek, hogy a barátnőd jobban megállja a helyét a munkahelyén, még lehetsz akár a főnöke is. :-)
2011. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vree ***** válasza:
100%

Huh, de szemetek :D Szívesen visszaszólna nekik az ember gondolom, de talán jobb ha most még elviseled őket.


Egyébként hülyeséget beszélnek, most, általánosbeli jegyek alapján egyáltalán nem látszik hogy ki mire viszi majd. Az a lényeg hogy a felvételit átvidd. Az nagyon helyes ha felfelé törekszel, pályázz meg mindent, amire esélyed van.


Igazából sajnálhatják, hogy ilyen bénák és nem támogatnak jobban. De igazából minden családban van ilyen hogy aggódnak a szülők, nagyszülők a gyerek hiányosságai miatt. Van aki direkt szívatja a saját gyerekét hogy jobban tanuljon, és persze a szomszéd gyereke mindig zöldebb. Próbáld ezt is biztatásnak felfogni. :)

2011. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :D
2011. jún. 1. 14:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én is közgé.be jelentkeztem, 3,4-5 ös átlaggal...a főtantárgyakból mind3as voltam..két suliba is jelentkeztem, azthittem egyikbe se vesznek fel ilyen jegyekkel, és mehetek vmi béna szar suliba..más az első helyre felvettek..kb itt is ugy teljesítek párból javitottam is..ugyh ne aggódj:))
2011. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet én egy ilyen alkalommal megmondanám, hogy és mama, hallottad amit most mondtál ? Ezzel szerinted segítessz engem, vagy döngölsz a földbe mégjobban az önbizalmamat tönkreteszed. Nálam ez sajnos nem válik be. Nem beszélhetnénk erről valahogy komolyabban ? Vagy sehogy ?

Remélem anyudék valamivel pozitívabbak. Mert az is egy alap ám.

Én nem voltam jó tanuló, viszont legalább sportoltam, és ott eredményeket értem el. Ekkor látták, hogy azért van bennem is valami és ezt helyezték előtérbe a szüleim, hogy kicsit összébb szedjem magam a másik területen is. Önbizalom felépítés nagyon fontos. Ha más nem segít, akkor magadon segíts, néha magunknak kell megtennünk, amit más nem tesz értünk. Azaz sokszor. Ne rájuk figyelj, és morfondírozz, hanem engedd el ezeket a szavakat, és szedd össze magad, és tanulj. Legyél figyelmes, érdeklődő, legyenek barátaid , optimista, dolgos, és lehet még belőled is nagy ember !

2011. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!