Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne közölni egy 5...

Hogy lehetne közölni egy 5 éves kislánnyal, hogy az édesanyja elhunyt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 20:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
16%

hát szerintem így..

egy 5éves gyerek már nem hiszi el hogy

anya a mennyországban van gondolom..


jézusom még gondolni is rossz erre..

2011. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
92%

fogalmam sincs, ez szornyu... talan ugy, hogy felment a menyorszagba es onnan figyeli ot, de barmikor beszelhet hozza, mert hallja...

oszinte reszvetem... :(

2011. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ eddig hogy nevelték, de biztosan nagyon fog fájni neki a tudat hogy többet nem láthatja :/
2011. jún. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
87%
Uristen!Öszinte reszvetem!Sajnos nem tudom a valaszt,de nagyon kimeletesen es körültekintöen kell elkezdeni.
2011. jún. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
96%

ÓÓÓ szegényke..

Az unokahúgom is 4-5 éves volt amikor az anyukája meghalt.Neki azt mondta az apja,hogy az anyukája angyal lett,és ezért el kellett mennie oda ahol az angyalok vannak.De mindig vigyázni fog rá.Sokáig sírt,hogy az anyukáját akarja,de egyben elfogadta,hogy az ő anyukája olyan jó anyuka,hogy angyalnak kell lennie,hogy másoknak is segítsen..Az unokahúgom ma már 14 éves,és bár tudja hogy az anyja halott,de mégis úgy gondol rá ma is,hogy az anyja egy angyal..

2011. jún. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
94%

Látta betegnek előtte az édesanyját? Vagy csak hirtelen meghalt? MI anno a picinek úgy adtuk elő, hogy anyuka láttad milyen beteg volt, most úgy döntött az Istenke, hogy meggyógyítja, úgyhogy felment hozzá, stb-stb. A kislány utána naponta egyszer megkérdezte, hogy hol van, mikor jön vissza, aztán pár hónap után belenyugodott. Azóta felfogta, hogy többet nem fog vissza jönni.

Sok-sok erőt kívánok és nagyon sajnálom :(

2011. jún. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem úgy,hogy anya nem jön vissza többé,mert felköltözött az angyalokhoz,onnan látja,segít neki mindenben..

Szegény kislány:(

2011. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
70%
Minden -képp,pszichológus szakemberrel vitasd meg.család segítő.
2011. jún. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy látta-e betegen.

Unokaöcsém 5 volt amikor az apja szivrohamot kapott,ketten voltak,órákkal később találtak rájuk,még kicsi volt hogy segitséget hivjon."apa rángatózott és elaludt"

Ma már tizenéves,de megemliteni sem lehet,hiába több pszihológus aki próbálta kezelni.


Neki is az lett mondva hogy fentről vigyáz rá,és hasonlók,de egy 4-5 éves gyerek már elég nagy hogy ezt ne fogadja el igy.

Sajnálom

2011. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
91%

Fogadd részvétem!

Amikor a nővérem "elment" és itthagyott egy 3 éves kisfiút + héthónapos kislányt, a sógorom megkeresett egy gyermekpszichológust. Az először "megvizsgálta" (elbeszélgetett) a kisfiúval, utána azt mondta a sógoromnak, vigye ki a kisfiút a temetőbe, mutassa meg neki a sírt, és mondja meg, hogy a mamája ott van, és onnét nem fog visszajönni. (A pszichológus szerint értelmes, okos gyerek volt, és kár lett volna neki tovább hazudozni, hogy miért nem látja az anyját)


Ezt tudom neked is ajánlani, minden gyermek más, másként fogad egy ilyen hírt, másként dolgozza fel, ha egyáltalán feldolgozza.

Sajnálom, sok erőt és egészséget kívánok neked a továbbiakhoz!

2011. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!