Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy mi lenne a...

Nem tudom, hogy mi lenne a helyes ilyen család mellett. Vagy ezen csak én akadok fenn rajtuk? úgy érzem, hogy kezdek begolyózni 17L

Figyelt kérdés

(már írtam ki hasonló kérdést, hasonló magyarázattal)

9 éve egy rossz állapotú, 1,5 szobás albérletbe lakom anyámékkal. Múlt nyáron majdnem kiraktak a családommal együtt az albérletből, mert apám nem akart 60.000 Ft-ért elmenni dolgozni, mondván, 'mi az?'. Alig dolgozik itthon fekszik, gép előtt ül folyton. Anyám pánikbeteg, és még valamilyen betegsége van, nem tudom milyen (3-4 féle gyógyszert szed, bármikor rosszul lehet), és ő dolgozik 30-40.000 Ft-ért. Nagyapám alkoholista volt, még mai napig van így, hogy berúg, de nem gyakori szerencsére. Egy időben verte elég keményen nagyanyámat (nem rég tudtam meg, hogy nagyanyámnak ikrei lettek volna, mielőtt anyám meg a húga megszületett volna, de abortusza volt). Pár éve apám részegen megverte nagyapámat.

Nagyanyámon eléggé érzem, hogy anyám tesóját és gyerekét jobban szereti, mint engem és anyámat. Hiába támogat anyagilag néha, de pénzzel nem tudja 'bepótolni' azt, hogy napi szinten találkoznak anyám húgával és a gyerekkel, velem meg akkor, ha anyámmal elmegyünk hozzá.

Apám több millió forintot bukott, és a házunkba került, ezért vagyok most anyámékkal 9 éve 1,5 szobás albérletbe...


2011. jún. 23. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Apádnak hogy sikerült több milliót elbuknia?


Egyébként miből éltek, ha anyukád 30-40 rugót keres? Ebből hogy tudtok hárman megélni?

2011. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Színes bőrűvel bizniszest valamit...

Nagy ritkán apám elmegy külföldre autót behozni, kipofozza, és eladja, de egy autó legalább 6 hó, míg elmegy...

Annyit tudok, hogy sok-sok tartozása van apámnak...

2011. jún. 23. 21:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Csodálom, hogy anyukád fejében még nem fordult meg a válás :(
2011. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
...de már megfordult... Pár évre nagyanyámhoz elköltöztünk 1-2 hétre, de anyám húga (akkor még nagyanyámnál lakott) hazazavart minket :S.
2011. jún. 23. 21:48
 5/12 anonim válasza:
Én arra lennék kíváncsi, hogy hány éves vagy, és ha felnőtt korú, dolgozol-e? Mert ez esetben a helyedben én már rég elköltöztem volna onnan egyedül egy másik albérletbe! Egy ilyen - többszörösen "terhelt" - családi háttér mellett, azt hiszem Neked sem lesz jobb életed ha nem "menekülsz el" onnan sürgősen! :(
2011. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A 'kérdemben' is benne van:). 17 éves, és lány vagyok.

Dolgozni nem dolgozom... Most minden eshetőséget nagyon figyelek, és ha úgy van, megyek. Még nyár előtt több helyre beadtam a papíromat nyári munkára, de semmi :(

2011. jún. 23. 22:35
 7/12 A kérdező kommentje:
*'kérdésemben'
2011. jún. 23. 22:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm,aki 16 évesen saját maga jelentkezett állami gondozásba,hasonló körülmények miatt.21 éves koráig volt ott,18 éves kora után mint utógondozott.Onnan indult el,albérlet,majd férj,most pedig van egy gyönyörű kislánya,családi házban(persze hiteles)nevelgetik együtt.Szerintem te is megtehetnéd hogy beköltözöl egy gyermekotthonba..
2011. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
jól keresnek a szüleid, 90 ezer körül van amúgy a minimálbér :D
2011. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

70 körül van a minimálbér, ebből még vonnak adót...A 90 ezer a "szakmunkás"minimálbér.


Igaz, hogy a 60 ezer nagyon kevés, de egyenlőre csak több lenne a semminél, amíg nem talál jobbat.Nem kellene onnan nyugdíjba mennie.

Hát, nem csodálom, ha anyukád pánikbeteg.Meg lehet itt már hülyülni!

2011. jún. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!