Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha kiderülne hogy...

Mit tennél ha kiderülne hogy egy család tagod drogozik? Hogy beszélnéd rá a helyes útra?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Ez attól függ milyen drogot használ, mióta használja stb. Ha könnyű drogokat ritkán, akkor talán le lehet beszélni, ha keményebb drogokat és elég sűrűn, akkor ide már orvosi segítség szükséges.
2010. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem csak az elvonó segíthet..nekem a pasim kokózott, most elvonón van, fél évesen...én úgy vettem rá hogy elhagyom ha nem megy rehabra
2010. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Mr. Mackey a south parkból mindenre megadja a helyes válasz...a fű rossz...érteeemm?...a drogok rosszak...okéééés?...

Hát igen...sokat számít hogy könnyű vagy kemény drog illetve hogy mennyire függő, mióta csinálja, van-e rá valamijen oka vagy csak szórakozásból teszi.

2010. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Sehogy!

Saját kárán tanul az ember,mondhatsz neki akármit.

én több mint egy félévig drogoztam,akkor azt hittem az a jó.aztán egyszer elegem lett a rémálmokból meg a xanaxból.sajat magának kell rájönnie.

2010. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
volt egy pasim 4 évig aki füvezett hiába könyörögtem neki,azóta már van 2 gyereke,de még mindig füvezik.
2010. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet senkit lebeszélni róla, hiába mondod el az ilyennek hogy tönkreteszi magát, hogy belehalhat bármikor, akár holnap is, kiröhög hogy "ugyanmár..." és csinálja tovább.
2010. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Én csak megnézetném vele a Requiemet.
2010. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam néhány évvel ezelőtt egy könyvet,a címe:Gyilkosfű


[link]


A fiú,akinek,ha jól emlékszem,az édesanyja írta ezt a könyvet,szintén a füvekkel kezdte.Aztán rászokott a kemény drogokra!A könyv tökéletesen,de megrendítően mutatja be azt az elszánt küzdelmet,amivel a család összes tagja harcol a fiú drog ellene küzdelmében.

Közben az apuka,és az anyuka is összetör idegileg,a családban lévő összetartás az,ami nem hagyja,hogy teljesen belepusztuljanak ebbe a fájdalomba...

Végül,miután mindent megtettetek,és többet nem tudtak érte tenni,mert a segítség ellenére mégsem tudott leállni,nem tehettek mást,mint elengedték,mert nem akarták,hogy a többi testvér,és a szülők is tönkremenjenek ebben a harcban.Így ez kegyetlenül hangzik,én is ezt gondolnám,ha nem olvastam volna el a könyvet.Én nem vagyok egy nagyon gyenge alkat,de többször letettem a könyvet,és azt mondtam,kész,nem olvasom tovább,egyszerűen nem bírtam idegileg.Végül mégis sikerült!Én azt tudom javasolni, a rokonod(vagy ismerősöd??) a drogozás még viszonylag korai fázisában van,vagy egyenlőre csak füvet használ,próbáld meg rávenni,olvassa el ezt a könyvet!Most biztosan sokan leszólnak majd,hogy nem ez a megoldás,de egynek megteszi!

Ha már keményebb drogokkal él,akkor úgyis szükség van már az orvosi segítségre is!Viszont a lényeg,hogy rá kell ébreszteni az élet szép dolgaira,amit csak akkor élhet meg,ha ez a gyilkos szer nem teszi a rabjává,és egyszer túl nem adagolja magát!

2010. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
40%
Először is megkérném, hogy üljünk le és maradjunk kettesben. Hoznák egy kis sütit, csinálnék hangulatvilágítást a bensőséges hangulat megteremtéséhez. Aztán rettentetően betépnék a családtagommal miközben belökném a dvd lejátszóba "Az Univerzum Peremén" című NG klasszikust. Közben meg ilyeneket mondanánk, hogy: Asztaaaaa, de kemééééény, van még süti?
2010. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Idióta, nem törvényszerű, hogy aki fűvel kezdi, rászokik a keményebb cuccra is. Olvastad EGY könyvben... én meg olvastam, hogy léteznek varázslók... Ha ma megiszok egy pohár sört, holnapra alkesz leszek? Nem kéne hagyni, hogy agymossanak.


Mi a drog, amit használ? Kávé? Fű? Heroin?

Ha alkalmanként elszív egy füves cigit, nem szólok semmit. Ha bármi mást csinál, lekeverek neki egyet, és elhurcolom rehabra.

2010. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!