Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a helyes?...

Szerintetek mi a helyes? Anyukám boldogsága vagy az enyém?

Figyelt kérdés

Én szeretem édesanyámat nagyon, de nem tudom hogy mi a fontosabb. Néha már kicsit túlzásba viszem, mindig azt szeretném hogy boldog legyen (az is) csak közbe én boldogtalan vagyok.

Van egy olyan dolog amit meg szeretnék majd csinálni (mind1 mi az....) nem rossz dolog, de engem nagyon boldoggá tenne, viszont édesanyámat nagyon boldogtalanná, szomorúvá. 18 éves vagyok, szerintetek melyik fontosabb? A saját boldogságom vagy édesanyámé?:S


Hogy tudnám azt megcsinálni hogy érzelmileg ne kötődjek édesanyámhoz ennyire?:S


2011. jún. 29. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

18 éves vagy nagykorú. Gondolom anyukád érzelmi zsarolással éri el, hogy lelkiismeretfurdalást érezz ha olyat teszel amit ő nem akar.

Neked kellmegérteni,hogy ez nagyon helytelen tőle. Neki is azon kéne gondolkodnia,hogy mi tesz TÉGED boldoggá és nem a önző módon a saját érdekeit nézni.

Ha ezt megérted, azt hogy ez egy nagyon rossz szeretet amit ő érez irántad,akkor könyebb lesz leválnod.

És ő is hamarabb megérti,hogy helytzelen amit tesz. Így még lehet jó kapcsolatotok.

Viszont ha most nem válsz le,és még szenvedsz 10évig,akkor lesz majd egy nagy összeveszés, amikormár nem bírod tovább és tuti,hogy utána már nem lesz jó kapcsolatotok.

Tehát inkább vállaldbe most a "kis balhét",mint 10év múlva egy nagyot és egy tönkement életet.

2011. jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj de ahhoz, hogy épkézláb válaszokat kapj jó lenne tudni mit akarsz csinálni! Mert ha el akarsz költözni koleszba, vagy saját lakásba akkor a te boldogságod a fontosabb mert ez az élet rendje. De ha mondjuk be akarod lőni magad mert ettől érzed jól magad akkor anyukád boldogsága a fontosabb! Bocsi hogy ilyen szélsőséges példákat hoztam fel, de szerintem így nem lehet megfelelő választ adni!!
2011. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Elsősorban a te boldogságod a legfontosabb. Nehéz lesz "leválnod" anyukádról, de muszály megtenned. Mindenki a saját életéért felelős! Én amikor ugyanígy amikor végre kiáltam a saját boldogságomért ezt hajtogattam magamban. Nem a te feladatod, hogy anyukád életéért felelős legyél.

Nem mondom, hogy könnyű lesz, korántsem lesz az...hidd el tudom, én fél éve tettem meg, és szenvedtem mint a kutya!!

Nekem az jött be, hogy elköltöztem albérletbe.

Kitartás!

22/L

2011. jún. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
jól sejtem,hogy el akarsz költözni külföldre?
2011. jún. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Konkrét példa hiányában valóban nem fogsz valamirevaló válaszokat kapni. Lehet, hogy én is nehezen válok le anyuról és a családomról, mindig próbálom döntéseimnél az arany középutat keresni. Ami nekem is megfelelő és anyunak valamint a családomnak is. Mondjuk nálunk ők se önzők hajlanak ők is rá.
2011. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

09:07

MUSZÁJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ


Tanuld már meg, az isten áldjon meg,

2011. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, anyukám SOHASE zsarolt érzelmileg, mégis az ő boldogsága nekem fontosabb mint az enyém... :)
2011. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Anyukám sem zsarol érzelmileg, ő is szeretné ha boldog lennék, csak ha olyan dolog van és mondjuk engem boldoggá tenne (nem rossz dolog, nem ilyenekre kell gondolni) de őt meg nem akkor megpróbál engem eltéríteni tőle.
2011. jún. 29. 13:47
 9/14 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha nem olyan rossz dolog, akkor tedd meg, hiszen egy anya akkor a legboldogabb, ha a gyerekét annak látja! Én is úgy sejtem, hogy költözésről van szó.. Ha tényleg így van, akkor ne félj meglépni, mert ez minden szülő rémálma, és így lesz ez 1-5-10 év múlva is, de Neked a saját lábadra kell egyszer állnod! Fáj is egy darabig, de aztán megnyugszanak, főleg, ha látják minden rendben! Én is anyuka vagyok, és biztosan fájni fog ha egyszer a lányom kirepül, de ez az élet rendje, anno az Én anyukám is sírt amikor összeköltöztem a férjemmel!
2011. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem költözésről van szó.:)

Mondjuk igaz, néha el szeretném kezdeni a saját életem , de mivel nincs saját keresetem így ez eddig még nem lehetséges.:)

2011. jún. 29. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!