Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám az őrületbe kerget,...

Édesanyám az őrületbe kerget, tönkre megyünk mind a ketten?

Figyelt kérdés
Én egy nyugodt ember vagyok, senkivel nem szoktam veszekedni, vitatkozni, mindenkivel jól kijövök. De édesanyám egyszerűen percek alatt fel tud idegesíteni, és mivel nem lehet vele szépen beszélni, mert rögtön azzal jön hogy nagyképű vagyok, meg flegma, meg játszom az eszem, és rögtön behisztizek, muszáj üvöltenem vele, ami tudom, hogy ne helyes, de egyszerűen NEM érti meg, amit mondok neki. Szerinte gyerek vagyok, meg tyúkeszű, szerintem meg el tudom dönteni, közel 20 évesen, hogy mi a jó nekem, és mit akarok. Képes vagyok önálló döntéseket hozni, amik nem mindig feltétlenül jók, de én akarom, nekem kell meghoznom őket. Szerinte én tökre teszem őt, mert kinyalja a s*ggem, mindent megad nekem (ez így is van, és díjazom is!), de közben megfojt és az őrületbe kerget és ezt nem lehet neki megmagyarázni Ha én tönkre teszem őt, lehet, de ő meg tönkre tesz engem. Lelkileg. Mit csináljak? Mi a jó megoldás? Év közben az egyetemen vagyok, míg csak telefonon beszélgetünk olyan jól megvagyunk, de amint itthon vagyok, egy nap nem telik el veszekedés vagy vita nélkül. 20/L
2011. jún. 30. 20:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az elején elírtam, szóval Ő hisztizik be. Sajnálom, hogy hosszú lett és kicsit kusza, de kétségbe vagyok esve.
2011. jún. 30. 20:28
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, és a lényeg, hogy most egész nyáron itthon leszek a gyakorlatom miatt. Nem fogjuk kibírni ezt így, egyikünk se. De nem tudok vele beszélni, neki én nem vagyok tárgyaló képes fél.
2011. jún. 30. 20:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az lenne megoldás, ha el tudnál költözni, mert ez a helyzet csak akkor fog javulni.

Mindkettötöknek igaza van, anyukádnak, mert ö a tapasztalatai alapján meg akar védeni sok csalódástól, meg neked is, mert neked meg saját tapasztalatokra van szükséged.

Ez csak akkor fog megoldódni, ha kell távolságra kerültök egymástól térben is, meg érzelmielg is.

2011. jún. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Próbàlj meg higgadtan közeledni anyudhoz, mert biztosan nem akar rosszat neked.
2011. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nekem azóta tök jó a kapcsolatom anyuval amióta nem vele lakok. nálunk is ez volt még együtt laktunk ha tudsz költözz el vagy egyszer ugy beszélgessetek el hogy elöre elmondod hogy nem boruljon ki és te sem fogsz kiabàlni de akkor az ugy is legyen
2011. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És igaza van, hogy mindent megkapok megkapok, elég csak szólnom, és ez az egyik legfőbb baj, hogy én ezt nem tudom mivel viszonozni, mert nem vagyok elég okos, elég tehetséges egy semmi vagyok, aki ezt meg sem érdemli. Év közben simán rendben tartok egy albérletet, számlákat fizetek, tanulok, eldöntöm, mikor mit csinálok, mire költöm a pénzt, de itthon anyámmal szemben újra 15évesnek és magatehetetlennek érzem magam. Hiába mondok bármit, rossz szándékkal, vagy jószándékkal, mindenből MÁST ért meg, és én szenvedek, ő meg nem érti, hogy mi bajom, mikor mindent megkapok:( mindig olyan nagyok voltak az elvárások, én meg egyre gyengébb, úgyhogy már szinte elvárások sincsenek, én mégis egyre inkább roppanok össze, ez a vizsgaidőszak is teljesen tönkretett, azt hittem évet kell ismételnem, és amellett, hogy én ezt csinálni akarom, végig arra gondoltam, hogy mennyire le fogom anyámat égetni, ha ez megtörténne. Levizsgáztam mindenből, mégis még mindig olyan görcsben van a gyomrom, és szívdobogással kelek, mint akinek 5 percben belül vizsgája lesz, én ezt nem bírom, nem és nem...
2011. jún. 30. 20:54
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem akar rosszat:( de valahogy rossz úton közelít, egyszerűen nem tudom, mintha elbeszélnénk egymás mellett, ez volt mindig is. Hiába közeledek felé higgadtan, olykor annyira nem vesz "ember számban", hogy mindig felhúzom rajta magam, mert nem értem, miért tudok bárkivel szót érteni, csak velem. Sajnálom, hogy itt nyavajgok, de elszakadt a cérna, és köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 30. 20:56
 8/13 A kérdező kommentje:
csak vele nem, nem pedig csak velem. Sajnálom a sok elírást isXD
2011. jún. 30. 20:57
 9/13 anonim ***** válasza:
20 éves felnött nő vagy légy te az okosabb és hagy rá mindent hagyd figyelmen kivűl ha nem foglalkozol vele gyorsabban befejezi.
2011. jún. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mintha a saját történetemet olvasnám! Az én drága anyukám is ugyanezt csinálja. Már a vizsgaidőszak miatt az idegeim így is rongyosak, de reggel felkelek, első kérdés: hogy haladtál? eleget tanultál? mikor lesz a vizsgád? mennyi kredited van? Olyan szinten felmegy bennem ilyenkor a pumpa, hogy rá tudnám borítani a szekrényt. Múltkor már be kellett menekülnöm a szobámba, nehogy kárt tegyek benne vagy magamban. Képtelen felfogni, hogy felnőtt vagyok, ha rossz döntést hozok, az az én dolgom, az ÉN ÉLETEM. Én a költözésen gondolkodom, mert én ráadásul egész évben itthon vagyok. Igaz ő csak vizsgaidőszakban ilyen:)
2011. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!