Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezzel nem égnék be előtte?...

Ezzel nem égnék be előtte? Házi torta saját kezüleg, vagy inkább cukrászdai? Melyik a nyerőbb a pasinál? Valami finom diótorta recept?

Figyelt kérdés

barátom augusztusban lesz 20éves, és a diótorta a kedvence.

én 18éves vagyok, és agyalok hogy kell neki tortát rendelnem, de eszembe jutott hogy lehet hogy jobb ha ÉN MAGAM sütök neki egy diótortát szépen diszitve, igényesen és azt viszem el a bulijára. Nem ciki?


2011. júl. 8. 22:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet, nálunk a fiúk nagyon is örülnek mindenféle házi süteménynek. A diót én sem keverném marcipánnal, max tennék vmi marcipándíszt a diótortára:) A marcipán az eleve mandulás, nem harmonizál annyira a dióval.

Nem tudom, milyen krémet néztél, de lehetőleg ne vajasat csinálj! Azok nem szoktak jók lenni.. Főzött krémet készíts, persze abba is kell vaj, de annak az alapja felforralt tej egyéb kiegészítőkkel, sokkal krémesebb, finomabb, jobb, és nem vágja haza az ember gyomrát.

2011. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

[link]

Pl ehhez mit szólnál?:)

2011. júl. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

[link] Vagy egy picit egyszerűbb..

Mindenesetre bármit csinálsz, biztosan örülni fog neki!:)

2011. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A neten nagyon sok jó receptet lehet találni, pl. ez is biztos finom lehet:

[link]


Bár én a főzött krémet fordítva szoktam csinálni: felmelegítem a tejet, lassan adagolva hozzákeverem a száraz hozzávalókhoz, csomómentesre keverem, aztán teszem fel megint a tűzre és melegítem gyorsan kevergetve sűrűsödésig, így kevesebb az esélye, hogy csomós lesz. Legalábbis én így tapasztaltam.

2011. júl. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ha az első tortád, akkor valami egyszerűbbel kezdj, nem mindjárt a legbonyolultabbal! :)
2011. júl. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ohh, nem kell lebecsülni a lányt akkor sem, ha korábban nem sütött!:) Az én konyhát-nem-látott legjobb barátnőm olyan tortát rittyentett egyedül a barátjának, mintha a cukrászdából pattant volna ki. Ha nincs semmi különösebb eljárás a receptben, akkor csupán a türelem számít:)
2011. júl. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

wáóó!

köszönöm szépen az 5leteket megnéztem a képeket, nagyon jól néznek ki.

Oké főzött krém lesz nem ilyen vajas kézzel kevert recsegős szar:D és nem lesz rajta marcipánréteg:) max marcipánt veszek tömbbe és abból csinálok neki rá figurát:)

és szerintem az esterházysat kipróbálom:) a tetején egy egyszerűbb disszel:)

Ja sütöttem már egyszerűbb pudingos tortát:) majd meglátom hogy sikerül:D

2011. júl. 9. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!