Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Figyelt kérdés
Nem a külsőmmel van baj, sőt, azt soha nem cserélném el senkivel. A pasik bőven visszajelzik ezt, tehát ezzel nincs gondom. Ezt nem egoizmusból mondom, csak azért, hogy tudjátok, hogy nálam teljesen más önbizalomhiányról van szó. Az a baj, hogy ha társaságban vagyok akkor egy senkinek érzem magam az emberek között. Főleg idegenek között. Hiába kedvesek velem,egyszerűen alig tudok megszólalni,zavarban vagyok. Ezen kívül ha valakinek sok pénze van, mellette is kisebbrendűségi érzésem van. Ha bulizni megyünk mindig innom kell valamennyit ahhoz, hogy táncoljak. Ha egy pasi randizni akar velem akkor mindig arra gondolok, hogy miért pont én amikor van nálam sokkal okosabb, kedvesebb, értelmesebb lány is. Borzasztó már ez az érzés, soha nem tudok önfeledt lenni. Mindig azt gondolom, hogy más jobb mint én. Ez ellen mit lehet tenni? Esetleg tudtok valami jó könyvet ajánlani ami erről szól? 21/L
2011. júl. 11. 00:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pontosan ebben szenvedek én is. Tudom, hogy jól nézek ki, kapom is a visszajelzéseket, csak épp...:/
2011. júl. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Motivációs, önfejlesztő könyveket, CD-ket ajánlok, nekem rengeteget segítettek.


Először is hallgasd meg Brian Tracy Főnix szemináriumát, tökéletes kiindulás a változtatáshoz.


Itt letöltheted (sorrendben ajánlott hallgatni az egyes részeket, javaslom jegyzetelj, mert nagyon jókat mond :):


[link]


Könyvben pedig Andrew Matthews könyveit ajánlom, nekem van pár PDF-ben, ha kell, akkor szívesen feltöltöm neked valahová, ahonnan leszedheted őket. :)

2011. júl. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi!! Igen jól jönnének a könyvek. Egyébként mi a címük?
2011. júl. 11. 00:50
 4/16 anonim ***** válasza:

Több könyve is van, mind önfejlesztő ill. motivációs célból íródott, nagyon jók, de tényleg, bár igaz, hogy ismétlődnek a gondolatok az egyes könyvekben, így én csak a két alapdarabot töltöttem most fel - a Barátkozni jó (kapcsolatok témájára épülő) és az Élj vidáman (életvezetési tanácsok, önfejlesztés) címűeket. Ezenkívül ha még olvasnál tőle, akkor ajánlom a Hallgass a szívedre, Legyél boldog most könyveket (de ezek szinte ugyanazt írják le, mint az általam belinkelt két könyv).


*****


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Belehallgattam az elsőbe, tényleg nagyon jó! Most töltöm az összeset. Köszi mégegyszer! :)
2011. júl. 11. 01:02
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi, tudtam, hogy fel kell kelnem. :) Nem tudtam aludni és úgy voltam vele, hogy akkor felteszem ezt a kérdést. Köszi, nagyon rendes vagy!
2011. júl. 11. 01:04
 7/16 anonim ***** válasza:
lehet nem vagy társasági ember. iszogass egyedül, vagy velem;)
2011. júl. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
sokszor csak etikettből dicsérik meg az embert, meg az se mindegy h ki
2011. júl. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az önbizalomhiány a szegénység és a sorozatos sikertelenségek egyik velejárója. Önbizalmat nem tudsz sem CD-kről, sem könyvekből meríteni, az a karriered és az anyagi sikereiddel fog exponenciálisan nőni. A mai világban, nagyban befolyásolják az emberek gondolkodását a különböző sajtók, médiumok. Mást sem látunk a TV-ben, hallunk a rádióban, mint mikor valaki a tehetségkutató műsorokból átlag emberként tehetségével, mondjuk énekléssel alapozta meg az életét, azóta pedig mennyire imádott és gazdag lett. Valójában ezzel egy általános frusztrációt idéznek elő a társadalomban, hiszen minden átlag ember, szeretne hozzájuk hasonlóan sikeres és gazdag lenni. Ezeket én társadalomromboló tényezőknek tekintem, hiszen így az emberek egy erre fogékony része, már nem fog olyan szinten az aktuális feladataira koncentrálni, ők is inkább éneklésből vagy zenélésből szeretnének majd maguknak elismertséget, gazdagságot kovácsolni. Noha valóban tehetséges ember, csak kevés van (még a "befutottak" között is.) Ez egy felől elterelés, hiszen igazi tudással fényévekkel többre is vihetné egy elszánt ember, mint zenéléssel, másfelől így érik el azt, hogy a társadalom nagy része sikertelen legyen, hiszen kevés a tehetséges. Ezek a műsorok csak arra jók, hogy az emberek hiányosságait hangsúlyozzák ki és nem azt, hogy más ágazatokban ők mennyit tudnának hozzáadni a társadalomhoz. Az egész oktatási rendszer is így működik, azért kell betanulni olyan sok értelmetlen lexikális tananyagot, képességfejlesztő kompetencia alapú oktatás helyett, hogy az emberek általános megutálják a továbbképzést vagy a tanulást. Úgy fogalmaznék, hogy valakik a magas székekben (akik nem a Megasztárral alapozták meg) nem szeretnék, hogy sokan hozzájuk hasonló sikereket érjenek el. Egy szegényebb ember örökösen frusztrált lesz egy gazdagabb, sikeresebb vagy akár képzettebb ember társaságában, ezért is bontották régen különböző rétegekre, ha úgy tetszik kasztokra a társadalmat. Ebből kifolyólag mindenki elfogadta a neki felkínált élethelyzetét és volt egy természetes hierarchia. A mai világban már nem képesek megérteni ennek szükségességét, minden ember legszívesebben király vagy diktátor szeretne lenni (lásd. mai politikusok), mindenki másokon átgázolva tolong a pénzért és a hatalomért, nem vagy csak alig akadnak olyanok, akik képesek lennének saját jólétükből is feláldozni, a közösségé jólétéért. Ennek a rendszernek előbb vagy utóbb elkerülhetetlenül összeomlás lesz a vége és a régi rendszer alapjaiból meg fog születni egy teljesen új, valahol ez is a cél.
2011. júl. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
02:40 Lehet, de a külsőm akkor is tetszik magamnak akárki akármit gondol. Azt, hogy tetszek a pasiknak csak azért írtam, hogy mások is így gondolják. Utolsó igazad van tényleg sokan így vannak vele. Viszont ez az én esetemben nem igaz. A céljaimat mindig szinte kivétel nélkül elérem, sikerülnek olyan vizsgáim amik az évfolyam felének nem. Csak mert ismerem a titkot. De ezt ugye a jelen problémámra nem igazán tudom alkalmazni. Az önbizalmam helyreállítása után pedig azt a munkát szeretném megtalálni ami igazán hozzámvaló. Tehát nem a pénzre megyek, nekem csak az a lényeg, hogy azt csináljam amit szeretek. Ugyanis az egytemen nem azt tanulom, de ezt is megoldom majd. Köszi a válaszokat.
2011. júl. 11. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!