Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvennétek román vezetéknevet?

Felvennétek román vezetéknevet?

Figyelt kérdés
A vőlegényem és anyukája akkor költöztek Magyarországra, mikor ő még 1 éves sem volt. A szülei elváltak. Az apja félig román, szóval a nagyapja román, a nagyanyja magyar volt. Ő nem tud románul, csak román neve van. Nemsokára összeházasodunk és el kell döntsem, hogy felveszem-e a nevét. Mindig is fel akartam venni a férjem nevét, szép gesztus szerintem, de félek, hogy hátrányom lenne abból, ha román nevem lenne. Szerintetek?
2011. aug. 6. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
biztos nem vennék fel román nevet
2011. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Ne foglalkozz azzal hogy ki mit gondol... Attól még nem leszel az vagy ilyesmi. Én felvenném.
2011. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

sztem nem lenne probléma, ha felvennéd és tényleg "szép gesztus"

de ha nagyon zavar, akkor csináld kötőjellel a saját vezetékneved mellé (pl. Nagy Kata vagy, a férjed XY Géza, akkor legyen a neved XY-Nagy Kata) mert a mai világban már annyiféleképp lehet, nem csak úgy, h XY Gézáné (sőt, van olyan férfi, aki a nője vezetéknevét veszi át!! ) de ne aggódj, sztem semmi baj a román eredetű vezetéknévvel

2011. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Ezt inkább vele kellene megbeszélned, hogy mit szólna hozzá, ha nem vennéd fel a nevét....
2011. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem már vele, azt mondta neki mindegy, ő nem erőltet semmit. Ha akarom vegyem, ha nem tetszik, akkor nem.
2011. aug. 6. 13:02
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
én nem venném fel..nem szemétségből..de ez csak a hátrányodra lenne.akaratlanul is magyaráznád h ez csak a férjem neve..akinek a apja is csak félig román..stb
2011. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
én nem venném fel. tényleg csak magyarázkodnod kellene, miért ez a neved. ha szeret, megérti és elfogadja ezt.
2011. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
nem venném fel.
2011. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj hogy megkérdezem de mi a neve a férjednek? Mármint a vezetékneve. Ha tényleg nagyon romános akkor szerintem ne vedd fel mert csak magyarázkodnod kéne miatta,vagy vedd fel úgy hogy a te neved is mellette legyen(ahogy az egyik hozzászóló írta).
2011. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%
Baszeszkuné Nagy Mária, qrva jól hangzana. /csak egy példa, román írásmódot nem tudom, de most a kiejtés a lényeg/.
2011. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!