Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mutatkozik be az aki...

Hogy mutatkozik be az aki felvette a férje vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsán hangzik számomra kettő vezeték név egymás utáni felsorolása bemutatkozás esetén. Állásinterjúra megyek és azon gondolkoztam hogy is mutatkozzak be. Nem szégyen a férjem neve számomra, de teljesen más leírni mint kimondani kettő vezetéknevet.
2011. okt. 20. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
majd megszokod :-)
2011. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Márpedig ha felvetted, akkor az a hivatalos neved. Én úgy mutatkoznék be, hisz az önéletrajzodban, irataidban is ez szerepel.
2011. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Esküvő után kb két héttel esett le, hogy hát én x-né y z vagyok és nem csak simán y z. Rettenetesen furcsa volt. Leírni még leírtam, mozijegyrendelésnél, meg árajánlat kérésnél stb... de amikor kikellett mondanom tökre belezavarodtam és nagyon cikinek éreztem, mintha nem is az én nevem lenne. 2ésfél hónapja házasodtunk össze, mostanra sikerült megszoknom és már bátran használom is.

Majd te is megszokod ám, csak el kell egyszer kezdeni.

23/L

2011. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én -né-val vettem fel.

Úgy szoktam bemutatkozni, hogy:

pl: Kovácsné Rozi

A saját vezetéknevet elhagyom

2011. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is fura. Tudom, hogy most nagyon nagy divat felvenni a férfi nevét is, és két vezetéknevet tartani, de nekem nem tetszik, és túl hosszú is.
2011. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi 2 éve vagyunk házasok,de még mindig furcsa bemutatkoznom. Végül is X év után más a neved és ez furcsa.

De ha már akkor így döntöttél,akkor használd "büszkén". Minél többször mondod annál hihetőbb lesz számodra.

Mindkettőt mond bemutatkozásnál!!!

2011. okt. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Èn elözször nem akartam a férjem vezetéknevét felvenni.Nálunk nagy vita volt belöle.Mára meg szeretem!!!Nem is tudnám Ságiné nek szólítani.....
2011. okt. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem fel kötőjelesen az ő nevét, hogy a sajátom elé került. Így a megszokott ritmust nem borítja, csak előtte még elhangzik az ő vezetékneve.

Az érthetőség kedvéért, ha lánykoromban Fehér Ildikó voltam, most Kovács-Fehér Ildikó vagyok.

2011. okt. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Persze, de én nagyon furcsának tartom. Régen nem is volt ez divat, lehet csak az én fülem nem állt rá erre?

Nem akartam né lenni, évek óta házas vagyok. Most hogy a fiam ovis lett szembesültem vele hogy ki kell mondjam a nevem és furcsa így bemutatkozni..

2011. okt. 20. 12:48
 10/16 anonim ***** válasza:

én tuti nem tudnám megszokni, hogy új nevem van, szóval nem venném fel senki nevét.

gyakorold sokat a tükör előtt a bemutatkozást, hátha menni fog :P

2011. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!