Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Párommal 16...

Mit csináljak? Párommal 16 éve vagyunk együtt, most van egy 10 hónapos kisbabánk, akit terveztünk. Viszont a férjem bevallotta, hogy félrelépett. Teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Állítólag nem volt sex, "csak" kezdődő érzelmek. Most visszajött hozzánk, azt mondta lezárta, de nem nagyon látom, hogy megbánta volna, bár új esélyt kér.

Engem nagyon bánt a hazugsága, úgy érzem elárult.

Szerintetek? Próbáljam megbocsájtani, vagy szakítsak?


2009. ápr. 15. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

Végül is visszament hozzád, nem? 16 év után, lehet, hogy kicsit furán fog hangzani, de ennyi belefér, szerintem. Gondolom sok(k) volt neki az új helyzet, a baba, meg minden, és ez ezt a reakciót váltotta ki belőle.

Ha amúgy minden oké, akkor szerintem bocsásd meg neki. Még te is kerülhetsz ilyen helyzetbe, és szerintem azt a 16 évet nem szabadna kihajítani az ablakon.

2009. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy visszament hozzátok? Ezek szerint a másik nővel összeköltözött egy időre vagy te küldted el, miután elmondta, hogy "kezdődő érzelmei" vannak? Nem mindegy, hogy ő ment el vagy te küldted elHa ő csak úgy elhagyott egy másik nőért, akkor ne hidd el, amit mond, mert bármikor megteheti újra, de ha csak őszinte akart veled lenni és te elzavartad, akkor fogadd vissza.
2009. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Én mérlegelném:


Az eddig eltelt években vajon mennyire volt hozzám hűséges? Volt-e olyan súlyú ez a botlás, hogy ilyen komoly következményei legyenek? Szeretem-e annyira, és ő is engem, hogy képes legyek neki ez egyszer megbocsátani (úgy, hogy soha többé nem emlegetem aztán fel)? Mennyit vesztek és mennyit nyerek a válással?


Mire ezeket megválaszolod, tudod a választ is! Kívánom, hogy sikerüljön jól dönteni!

2009. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én valószínű, hogy egy csak szex-et meg tudnék bocsájtani, de egy kezdődő érzelmet soha. Míg az előzőt a fütyije irányítja, addig a másodikat a szíve, amit nekem és a gyermekünknek adott, ígért örökre.

De neked kell döntened, te ismered őt, te tudod, hogy ettől függetlenül milyen. Valakinél egy-két ilyen eset belefér, valakinél nem.

2009. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Bocsass meg neki, ti 16 eve egyutt vagytok mar. Ha amugy jol eltek, nem veszekedtek, szeretitek egymast...stb. akkor probalj felejteni, es a csaladot osszetartani!

A kicsinek szuksege van mindkettotokre, hidd el a kicsinek egeszsegesebb ha mindkettotok neveli, nemcsak te egyedul.

Mondd meg a ferjednek, hogy ne csinaljon tobbszor ilyet, nem gyerek mar, ne legyen felelotlen! O tegedet valasztott, tartson ki melletted, plane most hogy babatok is van mar. Felelosseggel tartozik mindkettotokert!

Ne veszekedjel vele, huzd ki belole, miert volt erre szuksege???

2009. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Hát én a kezdődő érzelmet sem tartom súlyosabbnak, mint egy kóbor numerát. A kezdődő érzelem csupán fellángolást jelent. 16 év, nem tudom hogy éltetek, mennyire szürkült el a kapcsolat, lehet, hogy egyszerűen kellett egy kis változatosság. Ezzel NEM akarom őt felmenteni, védeni, de elgondolkoznék azon, mi hiányozhatott a kapcsolatotokból, ami egy másik nő felé hajtotta.

Nem tennék semmit forrófejüségből, hiszen a döntéseddel nem csak a saját, de a gyereked jövőjét is befolyásolod.

Én a helyedben józanul, higgadtan elbeszélgetnék a férjeddel. Megkérdezném ,mi volt a félrelépés oka, hol volt a hiba kettőtök kapcsolatában, miért akar veletek maradni, kötelességből, megszokásból, anyagiak miatt, vagy mert fontosak vagytok a számára!!

Mérlegelnék, hogy mennyire megbízható ember.

Elmondanám, hogy megrendült a bizalmam, és nagyon soká fog tartani,amíg az helyreáll. És persze rávilágitanék arra, hogy mégegy ilyen botlás, és mennie kell.

2009. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Költözzön csak el néhány napra, te "gondolkodj", akkor legközelebb tuti nem csinál ilyet!

Amúgy meg örülj neki, hogy ilyen őszinte a párod. Sokan csalján úgy a feleségüket, hogy az sosem tudja meg.

2009. ápr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Én ugyan még nem voltam együtt egy férfivel sem ilyen hosszú ideig, de talán nem veszett ügy ez a kapcsolat. Engem is az érdekelne, hogy miért fordult más felé a kapcsolatunkból. biztosan van oka, és talán tudja is. Én biztos csak aztán tudám túltenni magam ezen a botláson, ha ezzel tisztában lennék, mert akkor van remény hogy újra nem fog ez előfordulni.


Biztos értékeli, hogy eddig is látszólag megbocsátottál. De ettől függetlenül én is úgy érezném, hogy elárult. Többször gondoltam arra, hogy én hasonló helyzetben mit tennék. Valószínűleg megpróbálnék kicsit külön élni, ez nem szakítás, csak eltávolodás, hogy újra értékelni tudja a közelségemet, újra megpróbáljon udvarolni. bár tudom, ez a különválás egy kisbaba mellett nagyon nehéz, mert neked is sok segítség kell.


De azért sok sikert kívánok!

2009. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A 16 év alatt volt pár ilyen ügy, de kb. 8 éve "jófiú". A régi dolgokat nem szoktam felhánytorgatni, de nagyon nehéz ezt megemésztenem. Nem vagyok valami jól. Ja kb. 1 hónapja történik mindez.

Amúgy jó volt a kapcsolat, sokat nevettünk, igyekeztem jó felesége lenni, én soha nem léptem félre, csinosnak tart, tehát azt mondja nem velem volt a hiba.

Az lett a heppje, hogy öreg, elszalad az idő mellette, gondolom a manó miatt. Amúgy 31 éves.

Az a baj, hogy ha elküldöm gondolkodni a kislányomnak nagyon hiányozna, mert imádja, nekem meg nagyon nehéz lenne, mert soha nem tudnám senkire bízni a manócskát, akár csak egy hajmosás erejéig is.

2009. ápr. 15. 14:19
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Ne az tartson vissza,hogy egyedül nehéz lenne! Mert ha csak ezért nem küldöd el,megette a fene. Már bocsi! Én is egyedül vagyok itthon a gyerekkel,mert a párom külföldön dolgozik. Ha nagy gáz van ,van akire számíthatok,de a mindennapokat egyedül kell megoldani. Ha még szereted akkor oké. Persze,hogy fáj ami történt! Ülj le vele és mondd el neki! Mellesleg ha 31 évesen öregnek érzi magát,mi lesz később!?
2009. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!