Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Párommal 16...

Mit csináljak? Párommal 16 éve vagyunk együtt, most van egy 10 hónapos kisbabánk, akit terveztünk. Viszont a férjem bevallotta, hogy félrelépett. Teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Állítólag nem volt sex, "csak" kezdődő érzelmek. Most visszajött hozzánk, azt mondta lezárta, de nem nagyon látom, hogy megbánta volna, bár új esélyt kér.

Engem nagyon bánt a hazugsága, úgy érzem elárult.

Szerintetek? Próbáljam megbocsájtani, vagy szakítsak?


2009. ápr. 15. 13:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Minden pasin kiüt egyszer a kapuzárási pánik, bár nem ilyen korán.

Lehet, hogy nála a baba miatt jött ki most.

Ha 16 éve vagyok együtt akkor 15 éves volt, amikor találkoztatok? Azon csodálkozom, hogy te nem léptél még félre, nagyon korai kapcsolat, egyikőtök se "élte még ki magát".

2009. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Mondd meg neki, terjen eszhez! 31 evesen oregnek erzi magat, ez csak duma! Be ne vedd! Ezzel etet teged.

En inkabb azt mondanam, hogy nem elte ki magat elegge, mert ugye 15 eves kora ota egyutt vagytok, te vagy neki az elst, egyetlen. Nem elt, ez az igazsag.

Sok a csinos, fiatal csajszi, persze hogy megnezi, megkivanja oket, de magyarazd meg neki, hogy ti vagytok a csaladja, es felelos ertetek!

Ne hagyd hogy elmenjen, hidd el egyedul nem konnyu anyagilag, fizikailag, sehogy sem!

2009. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ő 15 éves volt, én 13 éves.

Ő kiélte magát, valamilyen szinten, persze nem annyira mint az ma divat, de azért nem kell sajnálni.

Nekem nem hiányzik más, én nem hiszek a megcsalásban, ha én jutnék el odáig, hogy kéne valaki más, akkor már nem szeretném őt és lezárnám a kapcsolatot.

2009. ápr. 15. 14:47
 14/19 anonim ***** válasza:
45%
Meg kell bocsájtani!
2009. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
UramIsten! A nőknek ennyire nincs önbecsülésük?! Bocsásson meg?! Mire föl? És senki ne jöjjön azzal, hogy a gyerek stb. mert a gyereknek is nyugalom kell, nem pedig feszültésg a szülők között. A nők mindent elviselnek? És nektek ki bocsájtana meg hasonló esetben?
2009. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer már válaszoltam, de a kérdező újabb hozzászólása miatt kiegészítem. Sajnos tudomásul kell venni, hogy a férfiakban benne van a "vadászösztön. " 99%-ban MINDEN férfi megcsalja a feleségét - legalább egyszer életében. Én nő vagyok, és nem tudom ezt sem elfogadni, sem megbocsájtani, de tudomásul veszem!!! (ha nem veszem tudomásul, akkor is ez a helyzet. )

Egyetlen módon lehetséges ezt (talán) kivédeni - ha egy nő olyan férfivel köti össze az életét, aki előtte már ÉLT. Értem ezalatt, hogy volt több kapcsolata, kaland éppúgy mint akár több éves kapcsolat is.

Ha egy férfi kitombolta magát, és a huszas évei végén, harmincas évei elején alapít családot, több az esély a félrelépés elkerülésére, mint a te esetedben, ahol ez a pasi melletted lett gyerekből felnőtt. Nyilván sosem járt mással tartósan, nem élt együtt mással. Ezért van, hgy nem bír a fenekén maradni. Most 30 éves, mások ilyenkor nősülnek, ő már évek óta házas, gyereke van.

Máskor is félre fog lépni!!! Ettől még lehet, hogy veletek marad. El kell dönteni, el tudod e ezt fogadni, vagy lezárod ezt a kapcsolatot és neveled egyedül a gyerekedet.

2009. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem mentség, hogy "nem élte ki magát" (1. nem is törvényszerű, hogy mindenkinek igénye legyen több partnerre, 2. némi kreativitással a pároddal is kiélheted magad), meg az sem, hogy ilyen fiatalon jöttetek össze. És én azt se mondanám, hogy "a férfiak 99 százaléka félrelép", mert szerintem ez is túlzás. Több férfi lép félre, mint nő, de azért szerintem nem 99 százalék.

Ne 16 év és egy baba után jusson észébe, hogy "jaj, én még nem éltem" Ez olyan álságos duma! Amikor kapcsolatba léptetek, felelősséggel kellett volna tenni. Aki szórakozni akar, ne létesítsen kapcsolatot, ennyi.


Mindent nem lehet, kapcsolatot/családot is meg alkalmankénti félrek.rást is!!!


Aggasztó, hogy nem tűnik úgy, mint aki megbánta, és az sem biztató, hogy elmondásod szerint az első 8 évben többször félrelépett. Kutyából nem lesz szalonna, legalábbis nem hiszem.

Csak akkor bocsáss meg neki, ha VALÓBAN megbánta, és elítéli a tettét, nem csak a következmények miatt - ha érted, miről beszélek. Tehát azért bánja meg, mert Téged szeret, Táged kíván és ne csak azért, mert Te kiakadtál rá, illetve mert akkor nem lesz családja.

Szerintem lényeges szempont, hogy volt-e szex vagy nem. mert ha tényleg nem volt (bár ki bírja ellenőrizni...) akkor az azt jelenti, valami erkölcsi fék csak működésbe lépett.

2009. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni, legfeljebb óvatosabb lesz, kivár egy kicsit, hogy elaltassa a gyanakvásodat, aztán beleveti magát megint az életbe. Hasonló cipőben jártam, nem változott semmi. Három év eltelt klasszul, most ismét áll a bál.
2009. ápr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nemlesz nagy bölcsesség, de: a Te döntésed. Tudsz-e úgy vele maradni, hogy ez benne van a pakliban a jövőben is? ha megbocsátasz, akkor tényleg meg tudod-e tenni?

Amúgy nem értem: félrelépés = kezdődő érzelmek?

Szerintem mindenkinél (jó, legyen 99%) lehet olyan, hogy valaki iránt érzelmei kezdenek lenni. De ennem nem kell a megcsalásig mennie.

2009. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!