Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy látom, kevés olyan pár...

Úgy látom, kevés olyan pár van, akiknek a gyereke mindkét szülő nevét viseli. Ti is így tapasztaljátok, és ha igen, miért van ez?

Figyelt kérdés

Pl. Nagy János és Kovács Ildikó lánya Nagy-Kovács Enikő, erre a névadási formára gondolok.

Szerintem így igazságos, mert a gyerek ugyanannyira az anyjáé is. Örülök, ha (nagyritkán) azt hallom, hogy egy pár ezt a megoldást választotta, én is így tervezem - de miért vagyunk ezzel ilyen kevesen?

Így aztán senki nem mondhatná még viccből sem, hogy jobban örül a fiúgyereknek, mint a lánynak, mert nem lenne az, hogy a lány nem viszi tovább a nevet. :)

Pláne ha belegondolok, nem kevés olyan gyerek van, akit elhagyott az apja, akit az anyja nevelt el egyedül, és mégsem annak a nevét viseli, aki közelebb áll hozzá, akinek többet köszönhet - az édesanyjáét.


2009. ápr. 17. 01:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ez a kotojeles nev abszolut nem tetszik. Amugy is a rovid, egyszeru nevek tetszenek, de igy, hogy kotojellel kell irni a nevet, plane nagyon rossz!

Es kepzeld el, hogy a Nagy-Kovacs Eniko ha ferjhez megy majd, hogy fogjak hivni?:)))

Pl. a fiu akit valasztani fog Horvath-Nemeth Peter. Hogy fogjak hivni akkor a Nagy-Kovacs Enikot?

Ha tudod ird le legyszi, mert en elkepzelni nem tudom.

2009. ápr. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Igaza van az elottem levonek, en is ez a dolog miatt nem szeretnem ha igy hivnak a gyerekem. En inkabb a masodik nevnek adnek 2 nevet. Legalabb mindketto tetszene :D

Amugy a vezeteknevem egyaltalan nem tetszik! Csak szenvedtem egesz gyerekkoromba miatta.

De akinek a masik variacio tetszik nem itelem el! Mindenkinek joga van azt adni a gyerekenek ami es ahogy tetszik! :D

2009. ápr. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Megmondom őszintén, hogy ez a kötőjeles forma nekem sem jön be. Olyan helyen dolgozik a férjem, ahol nevek bejegyzésével kell foglalkozni és mindig mondja, hogy egyre több az ilyen név és tudom, hogy nem szép dolog, de az ügyintézők gyakran emlegetik, hogy minek ez meg elég röhejes... Én is tapasztalom, hogy a viselő ált. nehezményezi is ezt a névviselési formát, ha nem ő kezdeményezte, mert nagyon hosszan kell kiírni meg mindig van vele valami gikszer. Nem megbántani akarlak, ez mindenkinek egyéni döntése, de ha már így rákérdeztél, elmondom a tapasztalataimat. A legtöbb ember ezt a névviselési formát elég "érdekesnek" tartja. Úgy vannak vele, hogy a lehető legegyszerűbb legyen. Nem véletlen adunk csak egy családnevet általában. Nem azért kezdték az apa nevét viselni az emberek, mert az anya nem egyenrangú fél. Nem ezt kellene ebbe belelátni. Abban viszont egyet értek, hogy akit nem az apja nevel és szinte alig ismeri az apját, inkább az anyja nevét kellene, hogy viselje - szerintem ez sok esetben így is van manapság. Elmondom, hogy nekem mi a problémám a kötőjelezéssel (többek között): ha a te Nagy-Kovács Enikő nevű gyermeked majd azt akarja, hogy az ő nevét és a párjáért is viselje a gyereke, akkor a neve Bodnár-Kiss-Nagy-Kovács Petike lesz? Még a sorrenden is fognak egy sort veszekedni a kedves szülők! Még ez is valamennyire elmegy, de képzeld el, ha valakinek nem ilyen rövid neve van és pl. eleve olyan a két név, hogy pl. Podmaniczky-Strauber Rozália. Szépen hangzik, nem? Nekem pl. hosszú a családnevem. A világért nem toldanék hozzá. A magyarok többségének nem rövid vagy magyar eredetű neve van, így elég furcsán hatna egy kötőjeles forma főleg ha az egyik féltől magyar nevet kap (Kisfalvi), a másiktól meg pl. németet (Heidinger). És ha te két keresztnevet adsz (mert ez divatba jött Magyarországon), akkor a gyereked teljes neve pl. Nagy-Kovács Enikő Annamária lesz. Csak egyet nem értek: minek ennyi név, ha úgysem használjuk? Kinek mit lehet ezzel bizonyítani?
2009. ápr. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is az első válaszoló indokai miatt nem jön be. NEm a néven múlik, hogy kié a gyerek, aztán minek bonyolítsunk, ha nem muszáj. Hivatalos helyiségben kész kínszenvedés lenne.. Én a rövidke nevemet is mindig rövidítem.
2009. ápr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is jobb a rövid név, az hogy az apja nevét veszi fel a gyerek, az nem jelenti azt, hogy az anyja kimarad valamiből. Ez csak egy név. Ee nekem amúgy semmi kifogásom, hogy ha felveszi mind a két szülő nevét, de hát a rövidebb célszerűbb.
2009. ápr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Nekem megfordult a fejemben, h mi lenne, ha kötőjelesen kapnák a nevüket, az általad említett okok miatt. De aztán rájöttem, h miután alapból 2 keresztnevet akarok adni nekik, ezért kicsit hosszú lenne. Pláne, ha majd házasságot kötnek vkivel és netalán ragaszkodnának a saját nevükhöz. Szóval több vele a probléma, mint a "haszon".
2009. ápr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

Az én vezetéknevem 13 betű

az apáé 9

a kislányom keresztneve 8!

Szerinted kiírta volna végig?

Ha rövid családneveink lennének én is a kötőjeles változatot választottam volna!

2009. ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek az előttem szólókkal. Egyrészt hosszúnak tartom, másrészt nincs megoldva a következő nemzedék elnevezése. Milyen nevet kap majd 2 ilyen nevű ember gyereke? 4 nevet? Mindegyik kiválaszt egyet a kötőjeles neveiből és azt adja a gyerekének? Ő már csak az apa dupla nevét kapja meg? Vagy mind a kettő apai nevét.

Szerintem nem egyértelmű és akik adják nem gondolnak már a következő generációra.

2009. ápr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
mindezek mellett, ne felejtsd el kedves kérdező, hogy akármilyen hivatalos igazolásnál a születési dátum után a következő kérdés az anya lánykori neve (ráadásul a teljes neve, az apa keresztnevét sehol nem kérik).
2009. ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Jomagam is ugy gondolom hogy csak problemat okoz a kettos nev.Bocsanat ha a kovetkezo nem egeszen ide passol.

Ugy hiszem, hogy egy nevet az ember elete vegeig visel, es nagyon fontos hogy milyen nevet valasszunk a gyermeknek.

Szeretni fogja e es buszke e lesz ra.

manapsag elterjedt a modern nevek hasznalata magyar vezeteknevekkel( kovacs kevin) , kerem , hogy hangzik ez?

a rovid nev mellett vagyok en is es semmi bonyolitas.

Egyebkent en imadom a nevemet, es a lanyonak is ezt fogom adni( a parom beleegyezesevel persze).Remelem nem bantottam meg senkit.

2009. ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!