Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tarthat-e igényt az élettársam...

Tarthat-e igényt az élettársam a lakásomra? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg az én lakásomban élünk két picivel. Még az ÉT kapcsolat előtt vásároltam.

Szeretném ezt a lakást eladni és vásárolni egy nagyobbat. Tehát az önerő az én lakásom eladási ára, a hitel (ami nem lesz sok) az én hitelem lesz. 100 %-os tulajdonos leszek.

Ha különmennénk, az új lakással mi lenne a helyzet?


2011. aug. 29. 16:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem tarthat igényt rá, az új lakás is ugyanúgy a tied lesz.
2011. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A legjobb ha a biztonság kedvéért irattok ügyvéddel papirt,hogy nem tart igényt a lakásra.

Ami a kapcsolat előtt megvolt abból nem kap,de ha együtt éltek amikor a hitelt fizeted akkor abba már beleköthetnek,mert ugye közös kasszán vagytok igy mondhatja azt hogy ő is fizwetett bele és kérhet belőle részt.

2011. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem, ha tudod bizonyítani, hogy az önerő a lakásod árából van és a hitelt te fizeted.
2011. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Munkáltatóm adja a hitelt, így ő nem fizet bele semmit.

Nem vagyunk közös kasszán sem.

Sajnos nem jó irányban mennek a dolgok:-(

De még küzdünk!

2011. aug. 29. 16:58
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem akarlak elkeseríteni, de úgy látom, nálad csak az merült fel, hogy a majd később vásárolt lakásnak ha Te leszel az 1/1 tulajdonosa, akkor mi lesz ha különmentek. Pedig a jelenlegi lakásodban is gondolkodnod kellene.

Volt már nem egy olyan per, hogy a nő élettársi kapcsolatot létesített, a lakás teljesen a nő tulajdona VOLT. Ugyanis mikor szétmentek, a pasi bírósághoz fordult, hogy neki nincsen hová mennie és hogy közösen fizették a rezsit x évig (amiből egy szó nem volt igaz, mert a nő fizette, a pasi csak élősködött rajta szó szerint) és hogy ítéljék meg neki a lakáshasználati díj megváltást!!! A történet vége az lett, hogy a nő kénytelen volt eladni a 100%-ban saját tulajdonú lakását, hogy ki tudja fizetni az ingyenélő tetvet, a nő pedig a gyerekével földönfutó lett volna, ha nem fogadja be az édesanyja (neki még szerencséje volt, hogy él). A lakáshasználati díjat azért ítélték meg neki, mert "közösen" fizették a rezsit és elmondása szerint nem tudott volna hová menni, nem volt olyan aki befogadta volna. Hogy ezt honnan tudom? Első kézből.... Saját lakás ide, vagy oda, hideg vizet ihatsz rá ha a pasinak van elég sütnivalója, netán ügyvéd ismerőse, aki felvilágosítja.

2011. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

16:58

Ez a törénet több sebből vérzik.

Az egyik, hogy ha a férfi fizette a rezsi felét, az is teljesen normális, mert minden lakásban fizetni kell az ottlakásért.

Ha be is adta ilyen oknál fogva a dolgot a bíróságra, nem gondolom, hogy emiatt a nő földönfutó lett.

Miért? A férifnak ítálte a bíróság az egész lakást?

Olyan elképzelhető, hogy megítélnek neki pár tiz vgagy százezer forintot, de azt nagyon keményen be kell bizonyítania, hogy a férfi tartotta el a nőt. Azért mert a rezsi felét fizette, nem kapja meg a lakást!

2011. aug. 29. 17:05
 7/17 A kérdező kommentje:

És mi az, hogy nem tud hova menni? Albérlet???

Vagy olcsóbb lehetőség: Szoba?

ÁÁÁÁ...

2011. aug. 29. 17:06
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Nem szeretem ha leugatnak akkor, ha igazat írtam!!!!!


Nem vérzik több sebből!!! Megadjam az ügyvéd telefonszámát, aki a nőt képviselte?????


A pasi élősködött a nőn, nem fizetett a rezsibe semmit! (van ilyen, én is jártam hasonló cipőben)


A pasi egy jogi kiskaput használt fel!!!

A nőnek fizetnie kellett! A nő csak úgy tudott fizetni, hogy eladta a lakást, és a gyerekkel az anyjához költözött.


Tudod mit? KÍVÁNOM NEKED, HOGY JÁRJ ÍGY TE IS!!! + tanuld meg, hogy ha valaki jó szándékból leír valamit és azért, hogy figyelj oda nagyon, nehogy bajba kerülj egy f@sz miatt, akkor azt nem ugatom le!

2011. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

16:58


Lehet tudni, hogy mennyiért adta el a nő a lakást, és ebből mennyit kellett adni a pasinak?

2011. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Lehetne tudni, ha megkérdeztem volna az ügyvédnőtől.

Nekem szerencsém volt, hogy megkerestem azt az ügyvédnőt és ő világosított fel. Itt megjegyzem, hogy én sem hittem el első hallásra.

Én megúsztam, de nem sok kellett ahhoz, hogy én is így járjak.

2011. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!