Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elmenni a temetésre (? )

Kötelező elmenni a temetésre (? )

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy emailt a nővéremtől.Megírta,hogy meghalt az anyám szombaton.

20 éve nem láttam,nem tartottuk a kapcsolatot.Nem volt jó anya,jobban mondva nem volt anya.Apu nevelt fel minket(4 lányt)

A nővérem azt írta,hogy beszélt apuval,és apu szerint illik elmenni anyám temetésére.De miért?

Tényleg illik elmenni?

Most azért vegyek repülőjegyet,és menjek haza,mert úgy illik??

Lesz bármi gondom abból ha nem megyek el??

38/N


2011. szept. 5. 18:18
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Még valamit.A szüleim amikor én 13 éves voltam elváltak.

Anyám meg sem jelent a bíróságon csak a papírt adta be,hogy lemond rólunk apunk javára.Így mind a 4 lány apuhoz került a válóper után..

Így is követelhetik a temetést?Vagy a többi dolgot?

2011. szept. 5. 18:37
 12/28 A kérdező kommentje:
Na igen.Sírni most sem tudok,de dühös vagyok! Mindig azt hittem lesz majd időm,hogy egyszer megmondjam neki,hogy mit gondolok róla..NA ezzel már elkéstem.
2011. szept. 5. 18:39
 13/28 anonim ***** válasza:
91%
Én 35 éves nő vagyok. Engem meg az apám nem volt hajlandó nevelni, igaz a bíróság útján megkaptam a gyerektartást, de még azt se engedte hogy a nevét hordjam, azt is a bíróság által kaptam, amúgy azt hívánta hogy nagy betegségben töltsem az életem, ezt meg is írta. Ha meghalna, amúgy 72 éves, a mai napig sem bán semmit, hát nem tudom elmennék-e a temetésére. Gondolom úgyan így mint te gondolkodnék illik, ezért menjek vagy megbánom később azért? Nem tudom a választ. A szívedere hallgass.
2011. szept. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%

18.30

miért lettem így lepontozva? mert elmondtam a véleményem, miszerint attól, hogy egy nő gyereket szül még nem lesz anya, max csak a szószoros értelmében? Az aki eldobta magától a gyerekeit és soha nem volt rájuk kíváncsi mitől lenne már szülő? Teljesen érthető, hogy ezek után a kérdező nem akar pénzt kidobni, hogy láthasson egy halott nőt aki véletlenül megszülte. Én csak leírtam, hogy annyi következménye lesz a dolognak, hogy összesúgnak a rokonok, hogy tiszteletlen. De kérdem én mit tiszteljen abban a nőben aki sosem kért belőle? Nos ha az a válasz szerintetek 60%ban hasznos akkor ezt meg nullázzátok le.

2011. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
19%
Menj el,mutasd meg hogy Te különb vagy nála.Meg végül is belőle is vagy.
2011. szept. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
29%
Én azért tiszteletem adnám!Mégis csak az anyukád volt!Próbálj ne a rossz tettére emlékezni!Sőt!Ha ő ,,eldobott" te mutasd meg hogy nem vagy olyan mint ő!És menj el!
2011. szept. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
62%
Biztos, hogy nem mennék el. Minek? Ő egy idegen a számodra.
2011. szept. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
28%

Ne legyen harag a szívedbe,most már úgyis mindegy.

Bocsáss meg neki,ez a legnemesebb emberi cselekedet.

Jézus is megbocsájtott azoknak akik megkínozták és megölték,mégis megbocsájtott az ellene vétkezőknek.Ha Ő megtette akkor Te mint ember miért nem tudod megtenni?

2011. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
39%

jólvan hagyjuk màr a szentköpönyegeket.. nem kell elmenni, nem érdemli meg, az amúgy is csak egy hulla, egy test.

ne add tiszteleted, mert ha élne még tiltakozna is ellene

2011. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit,sőt egyet is értek veled.

Én is azt mondom,hogy anyának lenni nem azt jelenti,hogy megszülöm a gyereket és kész.Az anyaság egy életen át tartó hivatás vagy életvitel.Anya az aki nemcsak megszüli de fel is neveli a gyermekét.Anyának kell leni akkor is amikor a gyermekünk már 40 éves vagy 50 éves..HA megéljük akkor anyának kell lenni akkor amikor a gyermekünk 60 éves.

Miért kéne megmutatnom,hogy n különb vagyok nála??

TUDOM,hogy különb vagyok.Hiszen anya vagyok én is.A fiam 19 éves,a lányom 17 éves.Mindig mellettük voltam,és vagyok amíg élek.Tudom mit jelent az anyaság.

A legkisebb húgom azt írta,hogy számára az anyja nem szombaton halt meg hanem 31 éve...

2011. szept. 5. 19:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!