Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elmenni a temetésre (? )

Kötelező elmenni a temetésre (? )

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy emailt a nővéremtől.Megírta,hogy meghalt az anyám szombaton.

20 éve nem láttam,nem tartottuk a kapcsolatot.Nem volt jó anya,jobban mondva nem volt anya.Apu nevelt fel minket(4 lányt)

A nővérem azt írta,hogy beszélt apuval,és apu szerint illik elmenni anyám temetésére.De miért?

Tényleg illik elmenni?

Most azért vegyek repülőjegyet,és menjek haza,mert úgy illik??

Lesz bármi gondom abból ha nem megyek el??

38/N


2011. szept. 5. 18:18
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
javítok * lenni
2011. szept. 5. 19:03
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Én magam, vagy a nővérem miatt nem mennék el. Ha viszont az édesapád, akinek tényleg az életedet köszönheted megkért rá, mert szeretné, hogy elkísérd, akkor elmennék. Nem kell alakoskodni, sírni, vagy megható beszédet tartani, elég apukád mellett állni. Ha nem mész el semmilyen károd nem származhat belőle, amiatt ne aggódj :)
2011. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Én ha el is mennék, csak az apám kedvéért.Ő szeretné, ha ott lennél.Apád felnevelt, szeretett, te is szereted őt.Csak azért, mert ő kérte.Semmi másért.Persze, ha túl nagy anyagi, időbeli megterhelést jelent, akkor lehet, hogy még így sem mennék el.Bár érzel valamit anyád iránt, ha mást nem haragot.Lehet, hogy a temetés segítene elengedni, megszabadulni a haragtól.
2011. szept. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni, itt most nincsenek hasznos és nem hasznos válaszok! Te tudod az okát, hogy miért nem szeretnél elmenni! Igazából ezt belül kell érezned!
2011. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most válaszolok arra, amit konkrétan kérdeztél: semmi bajod nem származik abból (jogi következménye nincs) ha nem mégy el. Még ha örököltél valamit, akkor se vehetik el azért, mert nem voltál a temetésen. Ezt azért tudom, mert a férjem édesapja akkor halt meg, amikor a férjem még kinn élt az USA-ban és későn kapta a táviratot (a nővére nem szólt, ez másik történet, pedig a férjem szeretett volna ott lenni a temetésen), így nem ért haza addigra. Ugyanúgy örökölt.

Temetés árát nem tudom, hogy követelhetik-e rajtad, szerintem nem, de erről inkább nem nyilatkozom, nehogy hülyeséget mondjak.

A többi - a szíved, a lelkiismereted - pedig csak rád tartozik, csak magadnak tartozol számadással, tégy úgy, ahogy helyesnek érzed. Én a magam részéről szerintem elmennék, de persze könnyű nekem mondani, hiszen nem éltem abban a helyzetben, ahol te. Hallgass a szívedre és dönts aszerint.

2011. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én az a hozzászóló vagyok akit elhagyott az apja. 35/N


Az jutott még az eszembe, hogy talán azért mennék el, hogy letudjam zárni a haragot a lelkemben (mert amúgy nekem van harag az apám iránt) és ha látom eltemettük, már nem várhatom többé, hogy eljöjjön és nem fog bocsánatot sem kérni. És tudnám vége, vége van.

2011. szept. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, de én elmennék. Nem anyukám miatt. Nem magam miatt.


Hanem apukád miatt. Hogy ott legyél vele, hogy érezze, mellette áll a lánya. Lehet, hogy nem szerette már anyukád, de mégis ő a gyerekei anyja. Négy lányt köszönhet neki, akik meghatározták az életét. Ha szeret titeket, akkor ha másért nem is, ezért biztosan hálás volt neki.


A másik dolog, hogy mivel külföldön élsz, gondolom ritkán látod apukád. Ez egy jó alkalom lenne, hogy találkozzatok, akár eltölts vele egy pár napot.

2011. szept. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már a Jézusos dumát. Ő állítólag azt is látta mikor otthon verekedés volt. Ja nem nézett oda. Én nem mennék el.
2016. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!