Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szó nélkül lelépni? Elhagyni...

Szó nélkül lelépni? Elhagyni őket és visza se nézni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, elsős egyetemista.


Szeretném 1 évre passzíváltatni magam a suliban, és erre az évre külföldre menni világot látni, tapasztalni, nyelvet tanulni, valami kis pénzt összespórolni. Aupair-nek, azaz "házi babysitter"-nek.


Szüleim hallani sem akarnak róla. Tombolnak, üvöltöznek! Szerintük eladnak prostinak vagy megölnek a szerveimért stb. Képtelenség őket meggyőzni, rendkívül konzervatívok.


2011. szept. 17. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Van egy ceg, ahool le tudod ellenoriztetni, hogy ez tenyleg Au-pair vállakozas-e, legális-e, stb. Talald meg őket!
2011. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Amíg ők finanszírozzák a világotlátásodat, addig köteles vagy szót fogadni. Keress észérveket üvöltözés helyett, üzenem ugyanezt a szüleidnek is.
2011. szept. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg ők finanszírozzák a világotlátásodat, addig köteles vagy szót fogadni."


Uzleti szalak fuznek a szuleidhez? Mert minket erzelmiek...

Nem azert kapok enni, ha munkanelkuli vagyok, mert megteszek nekik valamit, hanem mert nekik jo erzes, ha en elek..:)

2011. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Igen, engem főként üzletiek. Amíg bármennyire is támogatnak, én tartozok nekik. És nekik is jó befektetés, mert ha megengedhetem magamnak, egyszer visszafizetem egyösszegben azt a pár tízmilliót, amibe került a felnevelésem.
2011. szept. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy csak szeretnek és féltenek.
2011. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 20 vagyok, 3 hete jöttem ki Aupairnek. Ha Angliába mennél, akkor Brick aupair, ott telefonon is beszélhetnek különa nővel, több ismerősöm is velük ment ki. Én aupairworld.net oldalon kerestem családot, németországba jöttem.

Ha Te is keresnél vmi ügynökséget, szertintem a szüleid is belemennének. (Ez persze ingyenes neked).

2011. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig a gyerekeimnek, vagy mas utanam kovetkezoknek fogom adni ezt az osszeget/energiat/torodest, amit en kaptam. Azert és csak akkor, ha kesztetest erzek ra. A szuleim sem azert adnak, hogy visszaadjam. Kulonben is, mire abba a helyzetbe kerulok, ők valoszinuleg mar nem leteznek ebben a testben.

35N

2011. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Hm, igazad van, erre még nem is gondoltam, távol állok még a családalapítás gondolatától is, valószínűleg ezért.

Feltételezem, hogy nekem is a családom lesz a legfőbb prioritás, de ha megengedhetem magamnak, mindenképpen kárpótolnám anyagilag a szüleimet. Túl sok mindenről mondtak le értem életükben, bár ezt soha nem éreztették, nem tettek szemrehányást. Még így sem, hogy jóformán soha nem volt felhőtlen a kapcsolatunk.

23/F

2011. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kétszer is gondold át hogy akarsz-e au-pair lenni, mert nem egy leányálom. De, próba szerencse. Tanulópénznek megfelelö.
2011. szept. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!