Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól, és milyen...

Hány éves kortól, és milyen tevékenység mellett számít ingyen élésnek, a szülőknél maradni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 18:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem 25-ön felül, ha dolgozik az illető, az már élősködés. Persze az más helyzet, ha dolgozik, a szülei eltartják és éppen spórol egy lakásra, nem akar kidobni albérletre min. 80 ezret, majd mikor megkereste, elköltözik.
2011. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem semmikor, most miért lakjon albiban tök egyedül, fizessen és dobja ki a pénzt az ablakon, amikor lakhat a szüleivel? Majd ha saját családot alapít úgyis elköltözik... meg a Mama Hotel am is kényelmesebb XD
2011. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
az együttélés rendben van, hozzájárulni a közöshöz pedig lehet pénzzel, ha nincs, akkor munkával, besegíteni, ahol lehet. ez gáz vagy nem gáz, nem könnyű a mai világban.
2011. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Első!


Tehát 24 évesen és 11 hónaposan még nem élősködés, de 25 évesen és 1 hónaposan már egy rohadt szemét élősködő az illető. Értem. :D


31/f és szülőkkel együtt lakó, 18 éves korától dolgozó

2011. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem, miért mondja mindenki, hogy a szülőkkel lakni élősködés?


Nem munkanélküli az illető, dolgozik, belead a kiadásokba, eltartja magát, csak éppen otthon lakik.

Mi ezzel a gond?


Én elköltöztem 18 évesen az egyetem miatt, nem is mentem már haza lakni, most is külön lakom, de, ha bajba kerülnék, vagy segítségre szorulnék, én simán hazamennék.

És bántana is, ha azt mondanák rám, hogy "élősködő".

Élősködő vagyok, ha a saját anyámmal élek?

Vagy, ha ő élne velem, mert úgy alakulna az élete, akkor anya lenne élősködő? Vagy testvérem, ha őt segíteném?


Nem élősködés otthon lakni, soha!

Csak akkor, ha nem csinálsz semmit, se nem dolgozol, se nem keresel munkát.

24/L

2011. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Amennyiben valaki nem tanul és nem dolgozik...ezek egyikével sem próbálkozik, és helyette a háztartást sem vezeti, akkor ott már én ingyen élésről beszélnék. Szóval ez nem korhoz kötött, inkább tevékenységhez.

Ha valaki még a 30-as éveiben is otthon van, de befizeti a költségek 1/3-át, akkor azzal semmi gond, kivéve azt a tényt, hogy én nem bírnám..

Én most 22 vagyok és 2 éve nem élek otthon, önfenntartó vagyok a párommal és nekem ez így megfelelő.

2011. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tanul és nem is dolgozik, de követelőzni tud, akkor 18-tól. Az összes többi megegyezés kérdése.
2011. szept. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én 20 éves vagyok és suliba járok. Anyáék fizetik nekem a megélhetést meg az albit míg egyetemre járok, én meg diákhitelből a sulit. Egyik rokon azt mondta anyán élősködök, és "bárcsak látná, hogy végre dolgoznék, ennyi idősen neki 3 munkahelye volt stb stb stb."

Gondoltam megkérdezem tényleg élősködök-e. Amúgy anyáék is akarják, hogy suliba járjak.

2011. szept. 24. 18:58
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja, kérdezhetted volna azt is, hogy kell-e hallgatni a hülyékre. Válasz: nem. :)
2011. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Akkor kérdés módosítva:

Kell hallgatni a hülye rokonokra? :D

2011. szept. 24. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!