Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adtok nekem gyorsan tanácsokat...

Adtok nekem gyorsan tanácsokat? Mi lenne a helyes lépés?

Figyelt kérdés

Szóval... van egy exem, aki durva dolgokat művelt, közösségi oldal feltörésén át, intim képek feltöltésén keresztül a verésig, mindezt azért, mert rosszul érintette, hogy nem megyek vissza hozzá. Én feljelentettem.

Ma 9re kell mennem tanúskodni, de jobbnak látom visszavonni az egészet. Indokom az, hogy egy iskolába járunk még, én ott lakom a sulival szemben, és az ex nem tudom mit művelne velem, ha megtudná, hogy feljelentettem. Most úgy néz ki, lenyugodott, talán kibírom ezt az egy évet úgy a közelében, hogy nem kell rettegnem, hogy megver. Viszont a feljelentem, lehet sokkal nagyobb és durvább verést fogok kapni. Másrészről meg, hogyha nem tudják a rendőrök rábizonyítani, hogy ő tette fel a képeket, akkor lehet, hogy nekem kell fizetnem, nem?

Párom azt mondja, hogy teljesen megérti, és jogos, hogy vissza akarok lépni, másrészről viszont arra szavazna, hogy folytassam, hisz elég durva dolgokat művelt.


Csak épp ezért félek is... tudja hol lakom, keresztül húzhatja a félévem, mert a szakdolgozatom egy része az ő szakdolgozatához kapcsolódik. De ez a szakdoga lenne a kisebb baj. Nekem az egész városba félnem kellene, ha az ex megtudná, hogy feljelentettem. Tegnap este is csengettek, és egyikünk se merte még megnézni se ki volt, annyira rettegünk még most is az extől, pedig lakótársaimra nem haragszik.



Tanácsok?


2011. szept. 27. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Óóóó, pacsi, a helyzetem nagyon hasonló. Annyi különbséggel, hogy én még nem jutottam el a feljelentésig, pont azért, mert rettegek ettől, amiket Te is leírsz. Hogy még durvább lesz a bosszú, ha feljelentem...

De ha már meglépted, szerintem ne vond vissza. Ha félsz, próbáljátok megoldani, hogy egy darabig ne egyedül mászkálj. Esetleg egy pár hétre cuccolj át valakihez. Vegyél gázspray-t, ha jól tudom 20 g töltőtömeg alatt legális (javítsatok ki, ha tévedek).

Igen, ha ő nyeri a pert, akkor neked kell fizetned, de csak tudod bizonyítani, ha már feljelentetted, nem? Verésekről látlelet? Az szerintem elég is, a többi már csak hab a tortán. A zaklatás egy részét a lakótársaid, párod is tudja tanúsítani.

Sok sikert, remélem minél hamarabb vége lesz!

23L

2011. szept. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát kemény dió!!

Én szívem szerint azt mondanám, hogy folytasd a rendőrségi ügyet, mert nem maradhat bűntetlenül egy ilyen ember, aki rettegésben tart téged.

Másrészről viszont, azt mondod, hogy úgy tűnik megnyugodott, és kibírnád azt az egy évet. Ésszel azt mondom, hogy akkor hagyd a rendőrséget, húzd ki a maradék időt, és utánna a lehető leggyorsabban költözzetek el onnan.

2011. szept. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát, a fene tudja! Láttad a Hajdú műsorát vasárnap? A Damu exnejét, akit összevert? Azért abból lehet tanulni. Jó, hogy a barátod biztat, de azért nem valami karakánul állt ki melletted, ha csöngetésnél lapult, mint nyuszi a fűben. Könnyű tanácsot adnia, de meg tud védeni, ha kell? A műsorban azt javasolták, hogy ilyen esetben ügyvédhez kell fordulni, aki kellőképpen tudja képviselni az ügyedet. Nem értem: szüleid nem is tudnak a dologról? És az ő szülei? Anyukájának elmondtad? Egy (egy?) pszichopata szabadon garázdálkodik. Az ilyen emberek általában igazából gyávák (csak a gyengébbel szemben mertnek nagyok lenni), és megjuhászodnak, ha kemény ellenállásba ütköznek. Egy nagy harc, ha belevágsz. Az is kell hozzá, hogy a környezeted támogasson. De akkor fel kell vállalni az egészet. Van-e látlelet, vagy tanúja a verésnek? Azért bizonyítékok kellenének. Legalább közvetett bizonyítékok. Én azt mondom, ügyvéd nélkül ne vágjál bele. Keress és áldozz egyre, aki képviselni tud téged a bíróság előtt. Sok sikert. Ha belegondolok, hogy az én exem is börtönben ülhetne. Pedig ott még tanúk is voltak!
2011. szept. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tarstd fenn a feljelentést, mert különben elöröl kezdödik az egész, csak még sokkal durvábban.

Ha tanuskodnod kell, akkor mondd el az igazat, azt mindenképpen egyértelmüen meg tudják állapitani, hogy honnan lettek a képek feltöltve (IP szám, adott esetben akár a pontos gép is). A jelenlegi párod legyen melletted, és vigyázzon, amennyit tud rád. Ha meg netán megverne az exed, akkor AZONNAL orvosi látletetet vetess fel (ebben az esetben az orvostól ne csak vizsgálatot, hanem hivatalosan kiállitott látleletet kérj), és csatold a jelenlegi feljelentéshez - igy még inkább el fogják itélni.


Ha visszavonod, akkor ezzel csak erösited a magatartását, és soha nem fog leállni a terrorozálásoddal. Sok eröt és kitartást kivánok.

2011. szept. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Párom 220 kilométerre lakik tőlem, ő kiáll mellettem, de távkapcsolatnál szegénykém nehezen tud megvédeni, miközben az exem 20 km-re lakik, és abba a suliba jár. A csengetéses többesszám lakótársaimra vonatkozott. A verésről vna látlelet, de csak zúzódás volt, az nem tudom mennyit ér. Szemtanú is van, anyum, az exem anyja, egy biztonsági őr, és talán 1-2 szomszédjuk az exéknek.

A feltörésről nekem nincs bizonyítékom, és nem tudom a barátaim mennyire tanúskodnának, hisz ők is félnek az exemtől, mert őket is ugyanúgy képes megverni, mint engem.

2011. szept. 27. 08:16
 6/15 anonim ***** válasza:

ha már feljelentetted és tanúskodni mész ma akkor arról már ő is tud nem???

vagy rosszul gondolom??

2011. szept. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elvileg még nem tud róla, mivel netes feltörésről van szó, ezért gondolom a rendőrök húzzák a dolgot, hogy ne tudjon bizonyítékot eltüntetni. Meg elég normálisan viselkedett, amikor találkoztunk múlt héten. Ebből gondolom, hogy viszonylag lenyugodott, de nála sajnos nem lehet tudni, mert halál nyugodtsággal vert fejbe a görkorimmal is.
2011. szept. 27. 08:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van, de a másodikat nem tőlem hallottad.


1. Ha van elég tanú, bizonyíték stb., akkor folytatod a bírósági eljárást.


2. Ha nincs, keresel valami izompacsirtát, és megkéred (egy borítékkal megtámogatva), hogy szép szavakkal kérje meg az exedet, hogy viselkedjen úriemberhez méltó módon.

2011. szept. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, de én sem állnék el a feljelentéstől. Ha most nem folytatod az ügyet hidd el sokkal rosszabb lesz!

Majd írd a fejleményeket!

2011. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát tudod, ha rám bármelyik f.aszkalap kezet emelt volna, valaha is, akkor tűzön-vízen keresztül vittem volna az egész ügyet, hogy lássa, erős vagyok és nem lehet velem packázni, mert nem hagyom magam. Ha már voltál olyan gyenge, hogy hagytad, hogy eddig terrorizáljon, akkor legalább most szedd össze magad és mutasd meg ennek a szemétnek, hogy veled soha senki nem bánhat el mégegyszer, mert annak súlyos következményei lesznek.

Ja és a verőlegényt én bónusznak szánnám neki szalaggal átkötve a feljelentés és a büntetőeljárás mellett.

Állj ki magadért, ne lépj vissza!!!

2011. szept. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!